امریکا روسیه را “امپراتوری شَر” میداند

امریکا قصد دارد عنقریب روسیه را “امپراتوری شَر” در جهان اعلام نماید.

فرانتس کلینتسویچ عضو کمیته دفاع شورای فدراسیون اظهار داشته است که امریکا تصمیم گرفته است روسیه را کشور “امپراتوری شر” اعلام نماید، گویا با عملی نمودن سیاست خود، جهان را تهدید می کند.

قبلاً دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا روسیه و ایران را در حمایت از دمشق در حمله کیمیاوی در شهر دوما سوریه متهم نموده بود. روسیه اتهامات امریکا را رد نمود و وزرات خارجه در این ارتباط گفت که این سرو صدا ها و اتهامات به آدرس روسیه و ایران برای این است تا به این شکل مانع تهاجم اردوی سوریه علیه تروریستها شوند و تاسیسات و نیرو های دولتی سوریه را مورد حملات خود قرار دهند و به این شکل مستقیماً از تروریستها حمایت کنند

+++++++++++++++++++

مطالب مرتبط:

تحلیلگران چندین ماه پیش، این اتهام غرب را پیش بینی نموده بودند

ترامپ: بشار اسد بهای سنگینی را خواهد پرداخت

رئیس جمهوری آمریکا با طرح این ادعا که حمله شیمیایی توسط نظام سوریه به دوما صورت گرفته است، گفت که بشار اسد بهای سنگینی را به دلیل حمله شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی دمشق خواهد پرداخت.

به گزارش تابناک، به نقل از اسکای نیوز عربی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) در توئیتی نوشت: “افراد بسیاری از جمله زنان و کودکان در یک حمله شیمیایی دیوانه‌وار جان خود را از دست دادند”.

ترامپ در راستای ادامه ادعاهای خود درخصوص حمله شیمیایی در دوما، انتقاداتی را علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همچنین کشور ایران مطرح کرد.

ترامپ افزود: اگر باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا به خط قرمزی که مشخص کرده بود، پایبند می‌ماند فاجعه در سوریه از مدت‌ها قبل پایان یافته و بشار اسد به تاریخ می‌پیوست.

در همین حال، توماس بوسرت مشاور کاخ سفید در امور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم گفت که ایالات متحده انجام حمله موشکی به سوریه در پاسخ به حمله شیمیایی در شهر دوما را بعید نمی‌داند.

وی افزود: ما در حال حاضر انجام این حمله را بررسی می‌کنیم. تصاویر این رخداد هولناک است. من هیچ چیزی را بعید نمی‌دانم.

++++++++++++++++++++

تیم امنیت ملی ترامپ امروز گزینه‌ها علیه دمشق را بررسی می‌کند

یک مقام مسئول آمریکایی گفت که تیم امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا امروز گزینه‌ها برای پاسخ به «حمله شیمیایی» در دومای سوریه را بررسی می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: تیم امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امروز (یک شنبه) گزینه‌های احتمالی برای واکنش نسبت به حمله شیمیایی در دوما در سوریه را بررسی خواهد کرد.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با طرح این ادعا که حمله شیمیایی توسط نظام سوریه به دوما صورت گرفته است، گفت که بشار اسد بهای سنگینی را به دلیل حمله شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی دمشق خواهد پرداخت.

این در حالی است که وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، ادعاهایی که درخصوص حمله شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی مطرح می‌شود، با هدف توجیه حمله به سوریه است.

یک منبع سوری نیز اعلام کرده است که ادعاها درباره استفاده دمشق از سلاح شیمیایی در دوما تلاشی برای کارشکنی در پیشروی ارتش سوریه است

++++++++++++++++++++++++++

روسیه استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در دوما را رد کرد

وزارت دفاع روسیه ادعاها درباره استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در دوما را رد کرد.

به گزارش تابناک به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانه ای ادعاها درباره استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در دوما را رد کرد
.تروریست

‎های وابسته به گروهک «جیش الاسلام» مستقر در «دوما» واقع در غوطه شرقی، بامداد یکشنبه با هدف فرار از شکست در این شهر، اقدام به حمله شیمیایی کردند، اما برخی رسانه‌‏های غربی و عربی دولت سوریه را به دست داشتن در این حمله شیمیایی جدید متهم کرده‌اند.

معارضان سوری نیز پس از متهم کردن دولت سوریه به استفاده از گازهای سمی برای حمله به دوما، تصاویری جعلی از حادثه را در فضاهای مجازی منتشر کردند.

شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از منابع وابسته به معارضان گزارش داد که در این حمله شیمیایی بیش از ۱۰۰نفر از اهالی دوما که اغلب آنها زن و کودک هستند، کشته شده‎اند.

این حمله شیمیایی پس از پیشروی قابل ملاحظه نیروهای ارتش سوریه در دوما و غوطه شرقی دمشق و شکسته شدن خطوط دفاعی گروهک «جیش الاسلام» در صورت گرفته است.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از یک منبع رسمی وابسته به دولت سوریه گفت که تروریست های جیش الاسلام در وضعیت فروپاشی در دوما قرار دارند، اما رسانه‎های وابسته به آنها با جعل اخبار مربوط به حملات شیمیایی تلاش می کنند مانع پیشروی نیروهای ارتش سوریه شوند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

بهانه برای حمله به سوریه

روسیه: ادعای حمله شیمیایی در دوما توجیهی برای حمله به سوریه است

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، ادعاهایی که درخصوص حمله شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی مطرح می‌شود، با هدف توجیه حمله به سوریه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: طرح اتهام‌ها درخصوص حمله شیمیایی در سوریه با هدف حمایت از تروریست‌ها و توجیه حملات احتمالی از خارج است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: مداخله نظامی در سوریه با ادعاهای دروغین به هیچ وجه قابل قبول نیست و می‌تواند به پیامدهای وخیمی بینجامد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: “کلاه‌سفیدان” و آن “سازمان‌های حقوقی” که مقرهایشان در انگلیس و ایالات متحده است، در شهادت‌های خود به گزارش‌هایی درخصوص حمله شیمیایی جدید استناد کرده‌اند که در گذشته مشخص شده بود که این گزارش‌ها با تبانی با تروریست‌ها ثبت و ضبط شده بود.

Advertisements