سایت همایون - HOMAYUN.ORG

سایت مستقل وغیر وابسته به احزاب وگروه های سیاسی

اخبارگوناگون

شهروندان بادغیس یک طالب را به جرم تجاوز جنسی سنگسار کردند

مقام‌های امنیتی ولایت بادغیس افغانستان روز سه‌شنبه 27 مارس خبر دادند که یک طالب مسلح به اتهام تجاوز جنسی بر یک زن از سوی مردم این ولایت شب گذشته سنگسار شده است.

به گزارش منابع خبری افغانستان، مردم یکی از روستاها در ولسوالی “آب کمری” ولایت بادغیس پس از آن که یک طالب به خانه یک تن از باشندگان این ولسوالی هجوم برده و به یک زن تجاوز کرده است، او را سنگسار کردند.

قابل ذکر است که ولسوالی “آب کمری” ولایت بادغیس افغانستان تحت کنترل گروه طالبان است و نیروهای دولتی افغان در این روستا حضور ندارند.

بادغیس در زون غرب افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن است که هم اکنون طالبان مسلح در برخی از نقاط این ولایت حضور فعال دارند و هرازگاهی دست به تحرکاتی علیه نیروهای دولتی این کشور می‌زنند

+++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

تجاوز 3 پولیس محلی به دو زن در کندز افغانستان

سه تن از نیروهای پولیس محلی کندز افغانستان شب گذشته یک‌شنبه 25 مارس، بر دو زن یک خانواده در ولسوالی “دشت ارچی” این ولایت تجاوز جنسی کردند.

براساس گزارش منابع خبری، انعام‌الدین رحمانی سخنگوی پولیس کندز با تایید این خبر گفته است، برادرِ اکرام الدین فرمانده پولیس محلی ولسوالی “دشت ارچی” با دو تن دیگر از نیرزی پولیس شب گذشته وارد یک منزل شده و بر دو زنِ یک خانواده تجاوز جنسی گروهی نمودند.

سخنگوی پولیس کندز گفته است، قربانی‌های این تجاوز گروهی، زن و عروس یکی از سربازان قوماندانان این ولایت میباشند.

سخنگوی پولیس کندز علاوه کرد، هر سه تن از عاملان این تجاوز جنسی از سوی پولیس بازداشت شده‌اند.

ولایت کندز در کنار این که یکی از ولایات ناامن افغانستان است، یکی از ولایاتی این کشور عنوان می‌شود که در آن آمار فساد و جرم بالا است.

قابل ذکر است که قبل از این نیز شماری از شهروندان ولایت کندز افغانستان، برخی از نیروهای پولیس محلی این ولایت را به زورگویی و دزدی متهم کرده بودند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

زنان افغان رها شده از قید داعشیان، چه حکایت دارند؟

زنان رها شده از قید داعش در ننگرهار، از حکومت خواستار کمک شده اند. این زنان با برخی از اعضای خانوادۀ شان، در اسارت داعش بودند و میگویند که مردان خانواده های شان را هم داعش سر بریده اند.

شش زن، مدت چهار ماه و پنج روز را در ولایت ننگرهار، در اسارت داعش بسر بردند. حتی دو طفل آنان هم به اتهام کافر بودن، با مادر شان در قید داعش بودند.

این زنان میگویند که مدت یکسال پیش، بعد از هجوم داعش بالای پوسته های امنیتی در منطقه سید احمد خیل ولسوالی کوت، همراه با شوهران شان اسیر شدند.

یکی از زنان رها شده از قید داعش به صدای امریکا گفت: “ظلم شان همین بود که ما را برده بودند، مسافر نشسته بودیم، گرسنه و تشنه، لباسهای کهنه وچرک، با قلت آب روبرو بودیم، حتی جای ادای نماز نداشتیم”. او افزود که داعشیان حتی این زنان را لت و کوب میکردند.

یک زن دیگر از این میان به صدای امریکا گفت که تندروان داعش دو برادر و شوهرش را سربُریدند و بعد ویدیوی سربُریدن شوهرش را به وی نشان میدادند.

حاجی حیات خان قوماندان خیزش کنندگان مردمی در ننگرهار میگوید این زنان در بدل رهایی زنان داعشی توسط یک فرد روستایی رها شدند.

حیات خان می افزاید که از دوازده مردی که با شش زن ازسوی داعش ربوده شدند، ده تن آنان کشته و دو تن ناپدید گریدند.

.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: