داعش مسئولیت حمله انتحاری در کابل را به عهده گرفت

گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی در صفحه فیس بوک خود، مسئولیت حمله انتحاری به مراسم عید نوروز در کابل را برعهده گرفت.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، ساعاتی پيش يك حمله انتحاري در جاده دانشگاه كابل در مسير راه كه مردم به سوي زيارت كارته سخي براي جشن نوروز مي رفته اند رخ داده است.
این حمله انتحاری در سرک میان دانشگاه کابل و علی آباد در نزدیکی کارته سخی جایی که مراسم سال نو برگزار می شود، به وقوع پیوسته است.
به گزارش منابع رسمی در این رویداد 26شهید و بیش از 20 نفر زخمی شدند اما برخی منابع غیر رسمی شمار تلفات را بیش از آمار اعلام شده گزارش داده اند.
اما وزارت صحت عامه گفت که از این رخداد، 29کشته و52 زخمی به بیمارستان ها انتقال یافته است.
بیشتر قربانیان غیرنظامیان اند.
مسوولیت این انفجار را گروه مسلح اسلامی موسوم به داعش بردوش گرفته است.
رییس‌جمهور غنی در حالی‌که این حمله را”جنایت ضد بشری خوانده تاکید کرده است که هراس افگنان نمی‌توانند مانع خوشی، آموزش،فعالیت‌های روزانه، توسعه، آبادانی و مناسبت‌های ملی و مذهبی‌ مردم افغانستان شوند

++++++++++++++++++++

و در خبر دگر

نوروز کابل به خون آغشته شد/46کشته و زخمی در حمله انتحاری کابل

ساعتی پيش يك حمله انتحاري در جاده دانشگاه كابل در مسير راه كه مردم به سوي زيارت كارته سخي براي جشن نوروز مي رفته اند رخ داده است

یک حمله انتحاری حوالی ساعت 12:00 ظهر امروز چهارشنبه (اول حمل) در شهر کابل رخ داده است.

این حمله انتحاری در سرک میان دانشگاه کابل و بیمارستان علی آباد در نزدیکی کارته سخی جایی که مراسم سال نو برگزار می‌شود، رخ داده است

این حمله انتحاری زمانی رخ داده که هزاران شهروند کشور که برای تجلیل از نوروز به زیارتگاه کارته سخی شهر کابل رفته بودند، در حال ترک این محل بودند.

گفته می‌شود که مهاجم انتحاری که پیاده بوده، زمانی که شهروندان در حال برگشت از زیارتگاه کارته سخی بودند، خودش را در بین آنان در نزدیکی شفاخانه علی آباد منفجر کرده است.

داوود امین فرمانده پولیس شهر کابل گفت که در این حمله انتحاری، 23 نفر کشته و 8 تن دیگر زخمی شده اند.

اما نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله به رسانه ها گفته است که در این رویداد 26 نفر کشته و 18 تن دیگر زخمی شده اند.

.