نامزد حزب کمونیست نفر دوم انتخابات شد

پوتین با 76 در صد آراء

رئیس جمهور روسیه ماند

انتخابات ریاست جمهوری روسیه برگزار شد و پوتین با 75 درصد و 9 دهم درصد به پیروزی قاطع دست یافت. نامزد حزب کمونیست روسیه فدراتیو نیز در این انتخابات با ۸  ۱۳٪ در صد نفر دوم شد و و ژیرینوسکی نامزد دیگر این انتخابات با سقوط رای نسبت به انتخابات گذشته ۴ ۶٪ رای بدست آورد.

دراولین ساعات آغاز رای گیری تلویزیون روسیه 24 ساعت گزارش تصویری از حضور پوتین در یکی از حوزه های معمولی رای را پخش کرد. او همراه مردم به پای صندوق رای رفت و با نشان دادن کارت انتخاباتی خود، مانند دیگران رای داد. تنها تفاوت او با دیگرانی که در صف بودند، حضور چند مامور امنیتی در اطراف او بود. در شبه جزیره کریمه که به روسیه پیوسته نیز مردم رای قاطع به پوتین دادند و این درحالی بود که از 20 کشور بر رای گیری در کریمه نظارت می کردند.

چند ساعت پس پایان اخذ رای و اعلام نتایج انتخابات پوتین در یک سخنرانی پرهیجان پس از تشکر از اعتمادی که مردم به او کردند، گفت که رای به او رای به یک تیم است و امروز همه روسیه یک تیم را تشکیل میدهند. همه ما با هم روسیه را به پیش می بریم

+++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

 
انتخاب مجدد رئیس جمهور چین

تاکید دوباره بر اصلاحات علیه فساد

خبر گزاری روسیه 24 ساعت

ترجمه نعمت بوستانی

کنگره خلق چین به اتفاق آرا “سی جینگ پینگ”، رئیس جمهور فعلی این کشور را برای دور بعدی ریاست جمهوری خلق چین انتخاب کرد. قبلا کنگره خلق، محدود بودن دو دوره ای ریاست جمهوری این کشور را لغو کرده بود.

رئیس جمهور جمهوری خلق چین، علاوه بر داشتن پست ریاست جمهوری، رهبر حزب کمونیست و رئیس شورای نظامی ارتش آزادی بخش چین نیز می باشد. در انتخابات کنگره خلق صراحتا اشاره شده است که لغو دو دوره ای بودن ریاست جمهوری در این کشور، به معنی دائمی بودن ریاست جمهوری سی جینگ پینگ، نیست.

سایت کرملین با انتشار اطلاعیه ای از طرف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نوشت: ” انتخاب دوست عزیز خود را که توسط کنگره خلق چین برگزیده شد شاد باش می گویم” .

جمهوری خلق چین با ترکیب 56 ملیت و با 10 زبان مختلف در یک تصمیم جمعی و هماهنگ در رای گیری شرکت کرده و نظر خود را مبنی بر ریاست جمهوری سی جینگ پینگ، اعلام نمودند. در تاریخ انتخابات جمهوری خلق چین، اتفاق نظری با این وسعت بی سابقه بوده است.

نمایندگان مردم در مصاحبه های مختلف گفتند: ” خوشبخت ترین دوره، برای مردم ما، دوره پنج سال گذشته بوده است و تا به حال پایه های ارزشمندی برای توسعه و رشد و ترقی آینده کشور گذاشته شده است. به همین مناسبت ما در انتخاب خود تردیدی به خویش راه ندادیم “.

در ادامه کار جلسه کنگره خلق، وان سیشان ، معاون رئیس جمهور که از سرسخت ترین افراد مبارزه علیه فساد است انتخاب شد. لی چیژانشو، یکی از مجرب ترین سیاستمدار جمهوری خلق چین نیز به ریاست کنگره خلق انتخاب گردید. همچنین همه منتخبین مردم به قانون اساسی کشور قسم یاد کردند.

فضای حاکم بر کنگره خلق، حکایت از صمیمیت و یگانگی جمعی، جهت اصلاحات و ادامه مسیر انتخابی جمهوری خلق چین بود.

https://www.vesti.ru/doc.html?id=2996607&cid=5

Advertisements