ایالات متحده امریکا در بحیره مدیترانه، بحیره سرخ و همچنان در خلیج فارس، راکت های کروز را برای حمله احتمالی به سوریه مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انترفاکس، سرگئی رودسکوی، رئیس بخش عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفته است که ایالات متحده امریکا در بحیره مدیترانه، بحیره سرخ و همچنان در خلیج فارس راکت های کروز را جهت حمله احتمالی به سوریه مستقر کرده است.
به گفته رودسکوی، احتمال می‌رود ایالات متحده امریکا با متهم‌ساختن نیروهای دولتی سوریه به استفاده از سلاح کیمیاوی، تاسیسات دولتی و نیروهای سوری را مورد حمله قرار دهد.
واشنگتن پست در اوایل ماه مارچ گزارش کرده بود که اداره دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، اقدامات نظامی جدید در سوریه را مورد بررسی قرار می دهد.
بر اساس اطلاعات واشنگتن، دمشق همچنان به استفاده از سلاح کیمیاوی علیه غیرنظامیان ادامه می دهد، بر اساس گزارش واشنگتن پست، سلاح کیمیاوی در سوریه در سال 2018 حداقل هفت بار مورد استفاده قرار گرفته است.
ایالات متحده امریکا در ماه اپریل سال 2017 با استفاده دست کم 50 راکت
Tomahawk
، یک پایگاه هوایی در سوریه را مورد حمله قرار داد.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
مطالب مرتبط

امریکایی‌ها شورشیان سوری را جهت تحریک به استفاده از سلاح کیمیاوی آماده نموده اند

امریکایی‌ها چندین گروه شورشیان سوری را جهت تحریک استفاده از سلاح کیمیاوی آماده نموده اند

به گزارش اسپوتنیک، جنرال سرگئی رودسکوی، رئیس بخش عملیاتی ستاد نیروهای مسلح روسیه امروز (شنبه، ۱۷ مارچ) به خبرنگاران گفت: “ما اطلاعات دقیق داریم که در منطقه التنف، مشاورین امریکایی چندین گروه شورشیان را برای تحریک نمودن به استفاده از سلاح کیمیاوی، آماده نموده اند”.
رودسکوی همچنان افزود که مواد زهری تحت نام کاروان‌های بشردوستانه غیر دولتی به جنوب سوریه انتقال داده شده اند.

این شورشیان مجموعه‌ی از تحریکات را با انفجار بمب‌های آلوده با مواد زهری آماده نموده اند. از این واقعیت همچنان در آینده جهت متهم ساختن نیروهای دولتی به استفاده از سلاح کیمیاوی استفاده خواهد شد.