شایعه پراگنی ارگ در تبانی با آژانس های خبری شیطان سی افشا شد

عطا محمد نور، والی برکنار شده از سوی رئیس جمهور غنی خبر کنار رفتن اش را از ولایت بلخ تکذیب کرد.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، عطا محمد نور، والی برکنار شده از سوی رئیس جمهور غنی با نشر پیامی در صحفه فیسبوک خود خبر کنار رفتن اش را از ولایت بلخ بی اساس خواند و آن را تکدیب کرد.

نور: «امروز خبرهایی در صفحه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در خصوص کنار رفتن من از ولایت بلخ، دست به دست می‌شود. تمام این خبرها بی‌اساس بوده و آن را تکذیب میکنیم.»

وی همچنان تاکید میکند تا زمانی که خواسته‌های جمعیت اسلامى افغانستان برآورده نشود، هیچ معاملۀ انجام نخواهد شد

هموطنان عزیز!

امروز خبرهایی در صفحه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در خصوص کنار رفتن من از ولایت بلخ، دست به دست می‌شود. تمام این خبرها بی‌اساس بوده و آن را تکذیب می‌کنیم.
با تأکید می‌گویم که تا زمانی که خواسته‌های مشروع جمعیت اسلامى افغانستان برآورده نشود، هیچ معاملۀ پیدا و پنهان در کار نخواهد بود.
ما به تمام تعهدات خود پا بند استیم و در مذاکره را نبسته‌ایم و تصمیم نهایی را کماکان از صلاحیت رهبری جمعیت می‌دانیم.
موضوع ولایت بلخ، آخرین ماده و موردی است که در مذاکرات مطرح بوده است.

یک بار دیگر قابل یاد‌آوری می‌دانم که تصمیم نهایی در خصوص مذاکرات را حزب جمیعت و شخص رهبر حزب صلاح الدين رباني می‌تواند بگیرد.

سترجنرال عطامحمد نور، والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

استادعطا همچنان والی بلخ می ماند

کنار رفتن استادعطا محمد نور از ولایت بلخ تکذیب شد

نزدیکان استادعطامحمد نور می گویند که کنار رفتن استاد از موقف ولایت بلخ، بعنوان آخرین گزینه و پس از عملی شدن تمامی خواسته های ایشان و حزب جمعیت اسلامی افغانستان می باشد

..

از صبح امروز خبری در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده که بر مبنای آن، محمداسحاق رهگذر به عنوان والی جدید ولایت بلخ، تعیین شده است.

اما منابع موثق و نزدیکان والی بلخ به خبرگزاری جمهور می گویند که کنار رفتن استاد نور از مقام ولایت بلخ شایعه است و صحت ندارد.

براساس تفاهم اولیه ای که میان حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته، این حزب خواسته های دوازده گانه را به ارگ پیشنهاد داده و بطور قاطع خواهان عملی شدن تمامی خواسته های خود می باشد.

استادعطا محمد نور بعنوان یکی از طرفین منازعه به جمعیت اسلامی صلاحیت تام داده تا در مسائل مبتلابه تصمیم بگیرد. و در این راستا چنانچه توافقاتی صورت بگیرد، استادعطا نامزدهای خود را برای احراز برخی مواقف دولتی پیشنهاد داده است که برای مقام ولایت بلخ، جناب اسحق رهگذر یکی از کاندیداها می باشد.

نزدیکان استادعطامحمد نور می گویند که کنار رفتن استاد از موقف ولایت بلخ، بعنوان آخرین گزینه و پس از عملی شدن تمامی خواسته های ایشان و حزب جمعیت اسلامی افغانستان می باشد.

به گفته این منابع، خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر تعیین والی جدید بلخ صحت ندارد و اگر ریاست جمهوری چنین تصمیمی گرفته باشد، عملی شدن آن، پس از قبولی تمامی شرایط جمعیت اسلامی افغانستان خواهد بود.
استادعطا محمد نور نیز تأکید کرده تعیین والی جدید بلخ، پس از عملی شدن خواسته های جمعیت اسلامی و تأیید نهایی وی خواهد بود.

خبرگزاری جمهور- کابل

Advertisements