در انفجاری در غرب کابل نُه تن جان باختند

منابع می گویند که این انفجار در نزدیکی مصلای مزاری در حوزه ششم کابل رخ داده است؛ جایی از بیست و سومین سال روز جان باختن عبدالعلی مزاری گرامی داشت می شد

وزارت امور داخله می گوید که در نتیجۀ یک انفجار در نزدیکی مصلای مزاری در مربوطات حوزه ششم امنیتی در غرب کابل، دست کم نُه تن جان باختند و هفت تن دیگر زخمی شده اند.

نجیب دانش، سخن گوی وزارت داخله می گوید که این انفجار، انتحاری بوده است و حوالی ساعت یازده و نیم پیش از چاشت امروز رخ داده است.

به گفتۀ آقای دانش، این انفجار هنگام رخ داد که مهاجم انتحاری مواد جاسازی شده در بدنش را در این محل انفجار داد.

سخن گوی وزارت داخله می گوید که یک پولیس نیز در میان جان باخته گان است.

این انفجار در حالی رخ می دهد که شماری بزرگی از مردم به منظور گرامی داشت از بیست و سومین سال روز جان باختن عبدالعلی مزاری، در مصلای مزاری واقع در حوزه ششم پولیس گردهم آمده بودند.

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه، احمد ضیا مسعود، نمایندۀ پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب، صبغت الله مجددی و شماری دیگر از سیاسیون نیز در این گردهمایی شرکت کرده اند.

با این همه، منابعی به طلوع نیوز می‌گویند که در ا ین انفجار نزدیک به ده تن جان باختند و ۲۲ تن دیگر زخم برداشته اند. اما، وحید مجروح، سخن گوی وزارت صحت عامه تعداد جان باخته گان را چهارتن و زخمیان را ۱۳ تن می گوید.

وی می گوید که زخمیان این رویداد به شفاخانه ها در نزدیکی محل رویداد انتقال داده شده اند.

گروه داعش مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

در حمله شورشیان در ولایت تخار شماری کشته و زخمی شدند

در حمله شورشیان مسلح به چند پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار در شمال‌شرق افغانستان، دستکم ۱۷ نظامی افغان کشته شدند.

سنت‌الله تیمور، سخنگوی والی تخار به بی‌بی‌سی گفته است که این درگیری‌ها ساعت ۱۰ شب گذشته روی داد و در نتیجه آن، ده سرباز پلیس و هفت سرباز ارتش جان خود را از دست داده‌اند و ۱۵ نظامی دیگر افغان زخمی شده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است که ۱۲ پاسگاه پلیس به کنترل افراد این گروه در آمده و دست کم ۳۰ نظامی افغان به شمول چهار فرمانده آنان کشته شده‌اند.

مقام‌های محلی در تخار میگویند در این درگیری‌ها به شورشیان طالبان “تلفات سنگینی” وارد شده است.

دو هفته پیش هم طالبان در منطقه بالابلوک در ولایت غربی فراه نیمه‌شب به یک پاسگاه ارتش افغانستان حمله کرد. در آن حمله ۲۰ سرباز ارتش کشته شدند.

.

.

Advertisements