ولادیمیر پوتین: اگر روسیه یا متحدان آن هدف حمله اتمی قرار بگیرند، روسیه نیز دست به حمله اتمی خواهد زد+ ویدیو

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، از ساخت تسلیحات اتمی جدید این کشور و ناتوانی شبکه‌های دفاعی موجود در برابر آن سخن گفته است.
امروز پنجشنبه، اول مارچ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در سخنرانی سالانه خود در برابر نمایندگان پارلمان فدرال این کشور گفت که روسیه توانسته است در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه پژوهش و ساخت تسلیحات و تجهیزات نظامی دست یابد که به “تردید” سایر کشورها در مورد توانایی فنی و نظامی روسیه پایان میدهد.
ولادیمیر پوتین از جمله از تولید انواع جدید اسلحه‌های هسته‌ای نام برد و گفت که در این بخش، روسیه “راکتهای بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از شبکه‌های دفاع ضد راکتی در برابر آنها بیهوده است.” وی گفت که تسلیحات جدید روسیه بُرد و قدرتی بیش از تسلیحات اتمی سایر کشورها دارد.
رئیس جمهوری روسیه در این سخنرانی که دو ساعت به طول انجامید و بخش مهمی از آن به تقویت توان نظامی روسیه اختصاص داشت، گفت که طیاره های مافوق صوت جدید در مناطق جنوبی روسیه مستقر و زیردریایی‌های بدون سرنشین “به عمیق‌ترین اعماق” اعزام شده‌اند. او هشدار داد که اگر روسیه یا متحدان آن هدف حمله اتمی قرار بگیرند، روسیه نیز دست به حمله اتمی خواهد زد.
پوتين تأکيد کرد، هيچکس نبايد تهديدات هسته‌اي را براي جهان کم اهميت جلوه دهد بلکه بايد پاي ميز مذاکره نشست تا با همفکري يکديگر به امنيت بين‌المللي انديشيد.
رئيس‌ جمهوري روسيه با اشاره به همکاري نزديک اين کشور با بسياري از سازمان‌هاي بين‌المللي ابراز اميدواري کرد غرب به ويژه آمريکا عاقلانه رفتار کنند و به فکر روابط مبتني بر همکاري منصفانه باشند.
https://russian.rt.com/…/487623-poslanie-putina-federalnomu