رئیس جمهور با صدور دستوری در نظر دارد تا چندین دانشگاه به نام حزب اسلامی در ولایات بزرگ بسازد و در اختیار «گلبدین حکمتیار» رهبر این حزب قرار دهد.

به نام این حزب چندین دانشگاه را در ولایت‌های بزرگ افغانستان بسازد.
این دانشگاه‌ها قرار است با بودجه دولتی ساخته شود و در اختیار رهبر حزب اسلامی قرار گیرد تا در راستای تحکیم جایگاه عقیدتی و سیاسی حکمتیار از آن استفاده شود.
همچنین در ادامه این روند دولت افغانستان در نظر دارد تا در سراسر این کشور تحت عنوان شهرک حزب اسلامی به اعضای این حزب زمین توزیع کند.
ناگفته نماند که پیش از این مدارکی از پرداخت میلیون‌ها دالر به صورت ماهانه به این حزب از سوی دولت افغانستان منتشر شده بود

یک منبع دولتی به «خاورمیانه» گفته که وزارت تحصیلات عالی افغانستان بر اساس دستور مستقیم اشرف غنی در زمین‌های دولتی ولایت‌های بزرگ ساخت این دانشگاه‌ها را آغاز خواهد کرد.
در بخشی از حکم ریاست جمهوری افغانستان آمده است که حزب اسلامی حکمتیار خواستار ساخت دانشگاه بزرگی در کابل با نمایندگی‌هایی در شهرهای قندهار، هرات، مزار شریف و جلال‌آباد شده است.
این در حالی است که حکمتیار پیش از این با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بود و با نوشتن کتاب های مختلفی از عقاید تکفیری به دفاع پرداخته است

+++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط:
منابع می‌گویند که وزارت تحصیلات عالی بر اساس یک معامله سیاسی زمین‌ های دولتی را در 34 ولایت کشور به حکمتیار قباله می‌ دهد تا به نام خود اش دانشگاه ایجاد کند

منابعی از وزارت تحصیلات گفته اند که بر اساس دستور اشرف غنی احمدزی قرار است در زمین‌ های دولتی برای گلبدین حکمتیار دانشگاه ساخته شود که در همه ولایات یک شاخه داشته باشد البته این کار در کنار اینکه مخالف قانون است (ایجاد دانشگاه به یک فرد در زمین‌ های دولتی) خود نوعی تبعیض و غصب زمین مردم برای یک جنایتکار افراطی می‌ باشد که جز اندیشه‌ جنایت و جدل چیزی در ذهن متوهم اش ندارد

همینطور تلاش برای ساختن دانشگاه به خاطر ترویج ذهنیت افراط گرایانه‌ گلبدینی و تقویت نفوس او در کشور خود ایجاد بحران تازه‌ ای است که با تقویت ذهنیت جنگ‌ پروری، ترور و مدنیت‌ ستیزی به میان می‌ آید.

مسلما یک قسمت پول ساخت این دانشگاه‌ از سرمایه‌ دولت و امتیازهایی است که غنی به حکمتیار می‌ دهد و بخش بزرگ اش را عربستان می‌ پردازد که این نیز خود به تقویت جدال منطقه‌ ای عربستان و مخالفان اش در افغانستان دامن خواهد زد.

هوشمند فرارودی

Advertisements