اگر دولت افغانستان اسناد نقش پاکستان در حمایت از جنگ طالبان و حملات تروریستی طالبان به خصوص حمله خونین روز شنبه 7 دلو 1396 چهارراهی صدارت را در دست دارد چرا با این اسناد به مقر سازمان ملل نرفت و شورای امنیت این سازمان را با فشار آمریکا وادار به برگزاری نشست فوق العاده برای بحث بر سر این موضوع نساخت؟

در حالیکه نماینده آمریکا نیکی هیلی در سازمان ملل متحد قطعات راکت پرتاب شده از سوی حوثی های یمن به عربستان را که هیچ تلفاتی در پی نداشت به عنوان مدرک و شاهد دخالت ایران به نمایش می گذارد چرا شواهد دخالت پاکستان در افغانستان را در شورای امنیت سازمان ملل نشان نمی دهد و حمایت پاکستان را از تروریزمی که آمریکایی ها نیز به آن انگشت می گذارند به بحث نمی گیرد و حامیان پاکستانی تروریزم را مورد تحریم و مجازات قرار نمی دهد؟

ارایه شواهد و اسناد حمایت پاکستان از طالبان و تروریزم طالبانی توسط وزیر داخله و رییس امنیت ملی به دولت پاکستان که در واقع طرف اصلی این جنگ از نظر رییس جمهور غنی است آیا موقف پاکستان را تغییر می دهد؟

محمد اکرام اندیشمند

 

++++++++++++++++++++++++++++++

دستور سفر استانکزی و برمک به اسلام آباد از سوی مقامات امریکایی بود. اگر کشف کننده شواهد انکارناپذیر امنیت ملی افغانستان می بود، قبلن می توانستند آن را خنثی کنند

اشاره: تشدید نمایی امریکا علیه پاکستان بی نتیجه است. امریکا درهفده سال 2500 سرباز امریکایی را کُشت اما اتحاد امریکا با آنان برهم نخورد. بعد ازین هم چیزی اتفاق نمی افتد که به نفع افغانستان باشد.
منبع اطلاع رسانی هندی News 18 خبر داد که افغانستان شواهد انکار ناپذیری را در ارتباط به یورش انفجاری اخیر درکابل که در پاکستان طراحی شده بود،‌ به مقامات آن کشور تحویل داده است.
سازمان اطلاعات افغانستان گفته است که شبکه حقانی مسبب حملات زنجیره ای درکابل بوده است. این گروه ارتباط تنگاتنگی با سازمان اطلاعات نظامی پاکستان دارد.
گزارشنامه افغانستان
Advertisements