چرا مقامات سفارت امریکا درکابل نسبت به اظهارات تحریک آمیز دکترزلمی خلیلزاد ساکت اند؟ چرا نباشند؟ خلیلزاد چیزی را گفته که اخیراً در بیانیه کاخ سفید ذکر شده بود. خلیلزاد صرفن جملات و ادبیات آن را به شیوه گفتار خودش تا و سر کرده بود. انتظار نمی رود که مقامات امریکا سخنان او را مغایر سیاست فعلی اداره ترمپ تعبیر کنند؛ مگر این که یک وضعیت خاص ناگهانی پیش بیاید و آنگاه بگویند که سخنان وی مظهر سیاست امریکا نیست. پس نتیجه این می شود که آنان ازین اظهارات حمایت می کنند. ازین قرار، برخی از آنانی که سخنان او را امری شخصی یا غیر مسئولانه برداشت کرده اند؛ باید کمی بیشتر مکث کنند. واژه واژه گپ های خلیلزاد با واژه واژه اعلامیه سفیر امریکا از نظر معانی و مفاهیم منطبق است.گزارش نانه افغانستان
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
مطالب مرتبط

خلیلزاد این بار با حمله گسترده رو به رو شد

      خلیلزاد درسالیان اخیر بین افغانستان وامریکا در رفت وآمد بود مگر هیچ گاه تا این اندازه با مخالفت مردم در داخل افغانستان رو به رو نشده بود.
وی این بار در حاشیه روزنوشت های خویش بنویسد که دوران بازی های خرابکارانه وی در افغانستان به سر رسیده است و بیش ازین رو در روی اراده مردم ایستاندن وضع را بدتر خواهد کرد. یک نکته دیگر را هم باید در گوشه روزنوشت خود اضافه کند: امریکا بهتر به دنبال راه های دیگری برای همکاری مشترک با مردم افغانستان در پیش گیرد و این سوال را هم قید کند که پشتون ها چرا باید و حتمن به خاطر سه نفر آمده از امریکا با همسایه و هموطنان را برای همیشه بجنگند؟گزارشنامه افغانستان
++++++++++++++++++++++++

حاشیه نویسی مغرضانه خلیلزاد

خلیلزاد یک یادداشت سفاهت آمیز در یوتیوب خود منتشر کرده و گفته است که حملات تروریستی برکابل حاصل تقابل میان ارگ و بلخ است.
هزاران عملیات انتحاری، انفجارات و سربریدن ها دست کم در هفده سال اخیر آن هم درحضور نیروهای بین المللی به خاطر چه بود؟
قتل عام قول اردوی شاهین، مادر انفجارات در چهار راهی زنبق و صد ها دوزخ دیگر که از سوی طالبان مورد حمایت پاکستان و امریکا در کشور انجام داده شد آن هم به خاطر ندای حق طلبانه عطا محمد نور بود؟ گزارشنامه افغانستان
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آیا ناتو مسوولیت علیه بلخ را به خلیلزاد داده است؟

سفارت آمریکا در کابل و ناتو باید موقف خود را در برابر اظهارات آتش افروزانه زلمی خلیلزاد روشن سازند.

در دو هفته اخیر کاخ سفید موضعگیری رسمی خود را در رابطه به کشمکش میان ارگ و بلخ اعلام نمود که در آن تاکید بر حل مسالمت آمیز انتقال قدرت با درنظرداشت ثبات، امنیت و منافع مردم افغانستان شده بود.

در هیچ یک از این اعلامیه ها نه در توییت آقای مایک پنس معاون رییس جمهوری امریکا، نه در اعلامیه سفیر جدید آمریکا آقای جان بس و نه در اعلامیه اخیر کاخ سفید سخن از لشکرکشی ناتو علیه والی بلخ عطامحمد نور و بلخیان نشده بود ولی خلیلزاد از نام و صلاحیت کی صحبت از “پایان رسیدن حوصله ناتو” و لشکرکشی علیه بلخ می کند؟

ارگ هم باید موقف خود را نسبت به اظهارات خلیلزاد روشن سازد. بالاخره روشن شود که خلیلزاد چه کاره است؟
اظهارات او نه تنها به کاهش تنش میان ارگ و بلخ کمک نمی کند بلکه ناتو و کشورهای خارجی را بجای جنگ با تروریزم در کشمکش های قبیلوی و جنگ داخلی زمین گیر خواهد ساخت.

سخنان غیر مسوولانه و تهدید آمیز خلیلزاد را باید محکوم کرد. نیروهای سیاسی کشور باید در یک سلسله اعتراضات مدنی در کابل و ولایات کشور اظهارات آتش افروزانه این شهروند امریکایی را محکوم کنند و خواهان اخراج فوری او از کشور و منع الدخول در افغانستان شوند.

امیرزاده

++++++++++++++++++++++++++++++

اسلام آباد امروز آرام است

صدای مهیب کابل را تکان داد و محشری بر پا کرد اما اسلام‌آباد آرام بود.

وقتی گروهی در جوار دروازه شفاخانه‌‌‌ای که هزاران انسان فقیر را به قیمت پول‌های «گدایی» مداوا می‌کند، موتر امبولانس پر از مواد انفجاری را می‌کفاند و صدها فقیرترین و بی‌چاره‌ترین انسان‌های یک کشور مسلمان را به خون می‌کشاند، چگونه به «اسلام»آباد بودن این شهر مشکوک نبود. این شهر «ترورآباد» است و صد حیف به‌نام باورهای‌ما که بر این شهر باروت‌ساز و تابوت‌ساز گذاشته شده‌است.

ببین تفاوت را از کجاست تا به کجا:

در کابل سه‌صد انسان فقیر و بیمار به خاک و خون کشیده شد.

اسلام‌اباد کمبربند «سبز» پایتخت جامعه جهانی در کابل را به زمین کوبید. در نزدیکی دفتر اتحادیه اروپا، سفارت‌های مهم جهان از جمله هند در کابل.

در کابل میلیون‌ها انسان نسبت به «دکترین» جامعه جهانی متنفر شدند.

اسلام‌آباد فکر مردم افغانستان را ترور کرد.

کابل مشغول کشمکش با مزار است.

اسلام‌آباد مشغول بسیج گروه‌ها تروریستی برای حملات بعدی است.

کابل مشغول سرزنش‌های پوشالی پارلمان از رهبران دولت وحدت ملی است.

اسلام‌آباد مزدوران خود را برای تضعیف و ایجاد تشنج در افغانستان بسیج می‌کند.
مضحک‌تر از همه:

کابل و اسلام‌آباد مشغول «تقبیح» عمل هراس‌افکنی است.

ملک ستیز