آقای ربانی در صفحه تویتر خود نوشته است:”در اين ديدار، اوضاع سياسي و امنيتی كشور مورد بحث قرار گرفته، در مورد مسايل اخير در كشور نيز گفتگو شد

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه با ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در ترکیه دیدار کرد.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرگزاری جمهور؛ آقای ربانی در صفحه تویتر خود نوشته است:”در اين ديدار، اوضاع سياسي و امنيتی كشور مورد بحث قرار گرفته، در مورد مسايل اخير در كشور نيز گفتگو شد”.

وزیر امور خارجه در حالی با معاون اول ریاست جمهوری در ترکیه دیدار می‌کند که به تازگی دفتر ژنرال دوستم اعلام کرده که معاون اول خواهان بازگشت به کشور است اما حلقاتی در ارگ مانع بازگشت وی به افغانستان می‌شوند.

عنایت الله بابر فرهمند رییس دفتر ژنرال عبدالرشید دوستم به تازگی گفته است که ژنرال دوستم علاقه‌مند نیست که حتی یک روز در خارج از افغانستان باشد اما حلقاتی در ارگ مانع بازگشت وی به افغانستان می‌شوند.

آقای فرهمند در پیوند به تشنج های اخیر بین ارگ و عطا محمد نور والی ولایت بلخ گفته که آقای دوستم “حامی تمرکز زدایی قدرت و تامین مساوات و عدالت” در افغانستان است.

رییس دفتر ژنرال دوستم بیان داشته که ژنرال دوستم برای حل این بحران به ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیشنهاد میانجیگری داده است.