حملۀ داعش بر مرکز آموزشی امنیت ملی پس از ۶ ساعت پایان یافت

مقام های امنیتی می گویند که مهاجمان داعش خودشان را توسط یک موتر نوع کرولا به محل رسانده اند و سپس در یک ساختمان چند منزله در نزدیکی مرکز آموزشی امنیت ملی، جابجا شدند

حملۀ جنگجویان داعش بر مرکز آموزشی امنیت ملی در افشار کابل، پس از نزدیک به شش ساعت درگیری با کشته شدن تمامی مهاجمان، پایان یافت.

امنیت ملی می گوید که حمله کننده گان، سه تن بودند و از یک ساختمان در نزدیک مرکز آموزشی امنیت ملی، بر این مرکز گلوله باری می کردند.

این مهاجمان، ساعت ده و ده دقیقۀ پیش از چاشت امروز خودشان را با یک موتر نوع کرولا که پر از مواد انفجاری بود، در نزدیکی مرکز آموزشی امنیت ملی رساندند.

گواهان رویداد می گویند که حمله کننده گان با جنگ افزارهای سبک و سنگین مجهز بودند و این مرکز را آماج قرار می دادند.

محمد صادق مرادی، معاون فرماندهی پولیس کابل زخمی شدن تنها دو پولیس را در این رویداد، تأیید می کند.

مسؤولیت این حمله را داعش به به دوش کرفته است

++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

فوری: حمله مهاجمان در شهر کابل

وزارت داخله تایید کرده است که شماری از مهاجمان، مرکز آموزشی امنیت ملی را در حوزه پنجم پولیس در شهر کابل هدف قرار داده اند.

به گفته بصیر مجاهد سخنگوی فرماندهی امنیه کابل ، این مهاجمان از یک ساختمان نیمه کاره در ساحه به این مرکز حمله کرده اند و تا هنوز زد و خورد جریان دارد.

معاون سخنگوی وزارت داخله گفت که این حمله نزدیک ساعت ده پیش از چاشت امروز دوشنبه از عقب ساختمان این مرکز آموزشی امنیت ملی توسط چند مهاجم که شمارشان دقیق نیست صورت گرفته است.

به گفته این منبع، درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان جریان دارد و نیروهای کمکی به ساحه فرستاده شده است.

جزییات بیشتر خبر هنوز در دسترس نیست