فیض الله ذکی از مجلس رای اعتماد نخواهد گرفت

فیض الله ذکی اگر متوجه اشتباهات خود نشود به یقین نمی تواند از پارلمان رای اعتمادکسب کند، رد شدن چند مرتبه ای او ازسوی نمایندگان اهانت به همه ی ترک تباران افغانستان است.
درمیان شخصیت های دانش آموخته ی ازبک کسی پیدا نمی شود که او را از انحصار یک جوان بی تجربه و ناقابل بیرون بکشد و برایش مشوره های سودمند بدهد.

فیض الله ذکی سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی یکی از پنج نامزد وزیری بود که دیروز برنامه ی خود را به نمایندگان مردم در مجلس نمایندگان ارایه کرد. مبارزه بافساد و ایجاد اصلاحات گسترده بخش عمده برنامه اش را تشکیل می داد اما عملکرد ذکی عملا نشان می دهد که او به چیزی که می گوید و یا به نمایندگان مردم می خواند باور ندارد.

ذکی طی چند ماه که سرپرستی این وزارت را برعهده دارد بجای مبارزه با فساد خود مرتکب فساد شده و یک تعداد پروژه ها را معامله کرده است. از سویی دیگر او ده ریاست عمومی و کلیدی وزارت اش را به یک قوم خاص رشوت گونه اختصاص داده و برخلاف قانون و لوایح سرپرستی این افراد را بر کارمندان ادارات یاد شده تحمیل کرده است.

برخی معینیت ها از جمله معینیت شهدا و‌ معلولین، معینیت امور اجتماعی و معینیت امور کار را نیز خالی نگهداشته است.
به قول برخی از کارمندان این وزارت تمام روسای مرکزی را خلع صلاحیت نموده وظایف ٱنها را به ریاست دفتر خویش منتقل کرده است. اندرباب سرپرست ریاست دفتر حکایت هایی وجود دارد که به صورت جداگانه به آن می پردازم.

درمدت سرپرستی ذکی وضعیت معیشتی و تربیتی اطفال پرورشگاه به شدت خراب گردیده است و موارد فروان دیگر هم وجود دارد که بعد از تصمیم نمایندگان مجلس همه را بر ملا خواهیم کرد. هر چند حمایت اخیر اکثریت نمایندگان مردم از رییس مجلس نمایندگان و رییس دارالانشای این مجلس ثابت ساخت که بسیاری از نمایندگان ما هم قطعا اراده ای برای مبارزه با فساد ندارند و یا خود آغشته به فساد اند و یا هم سخت در کنار فساد پیشگان قرار دارند اما امیدوارم دست کم چند نماینده معدود که هنوز به قول عام پیش مردم لکه ای بر دامن ندارند هنگام ریختن رای به نامزد وزیران بارها با وجدان خود مشوره کنند.

آغداشلو

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

 

+++++++++++++++++++++++++++++++

جمعه خان همدرد مامور اماراتی ها است

جمعه خان همدرد عضور ارشد هیات اجرایی حزب اسلامی و از افراد بسیار نزدیک به حکمتیار یکی از مرتبطین سفارت امارات متحده عربی در کابل است که از طریق این کشور با سازمان آی اس آی پاکستان نیز رابطه ایجاد کرده است.

به گزارش رزاق مامون، آقای همدرد که دیدارهای متواتری را با دیپلمات های سفارت خانه امارات در کابل دارد از طریق همین شبکه و با هماهنگی امارات، اهداف این کشور را در ولایت بلخ اجرایی می کند.

روابط همدرد با اماراتی ها و از طریق آنها با سازمان آی اس آی پاکستان به سال های گذشته و پیش از حضور حکمتیار در کابل باز می گردد.

وی در عین حال که مشاور کرزی بود، سفرهای مکرر و طولانی مدتی به امارات داشت که در همان ایام مورد انتقاد بسیاری از مردم قرار داشت.

 

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

داعش در حال درگیری با طالبان مخالف آمریکا

اخیرا گروه تروریستی داعش در گسترده جغرافیا یی و صحنه امنیتی افغانستان ظهور و بروز یافته است. زمانیکه آنها وارد ننگرهار شدند ابتدا افراد وابسته خود را در یکی دو ولسوالی این ولایت مستقر ساختند و یه تدریج دامنه فعالیت خود را با جذب افراد طرد شده از گروه طالبان گسترش دادند.

داعش در شهر پیشاور پاکستان و ولایت ننگرهار شماری از علمای دینی و مفتی های سرشناس اسلامی را به قتل رساند.
داعش که اکثریت اعضای آن از گروه وهابی و پنچ پیری می باشند و تمام پیروان مذهب حنفی را واجب القتل می دانند، اخیرا نیز یکی از علمای دینی در ننگرهار که در یکی از مدارس دینی مشغول تدریس درس امام بخاری بود را در همان مسجد محل تدریس به دار آویختند.

آمریکایی ها به دلیل منافع خود و سایر متحدان شان در ابتدا طالبان را بوجود آوردند ولی پس از آنکه این گروه از آنها نافرمانی کرد آنها سعی کردند از طریق نیروهای امنیتی و ارتش با طالبان مقابله کنند که بیش از 15 سال است که به نتیجه ای نرسیده اند.

به همین دلیل آمریکایی ها به فکر ساخت گروه جدیدی به نام داعش افتادند تا بتوانند از طریق آن با برخی از طالبان که از کنترل شان خارج شدند، مقالبه کنند.

به نقل از سایت پشتون تکی کام، تا زمانیکه آمریکا در افغانستان حضور داشته باشد گروه داعش نیز در این منطقه باقی خواهد ماند. چون گروه داعش به حمایت مالی و تسهیلاتی آمریکا وارد نبرد با طالبان مخالف آمریکا در نقاط مختلف افغانستان شده است.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

Advertisements