:معاون پارلمان افغانستان

اعزام اتباع پاکستانی در ترکیب نظامیان قطر و اماراتی به افغانستان نگران‌کننده است

معاون دبیر پارلمان افغانستان اعلام کرد که اعزام اتباع پاکستانی در ترکیب نظامیان قطر و اماراتی نگران‌کننده است، این کشورها باید نظامیانی از خودشان را به افغانستان اعزام کنند.

به گزارش سایت همایون بنقل زخبرگزاری تسنیم، «عرفان‌الله عرفان» معاون دبیر پارلمان افغانستان اعزام احتمالی اتباع پاکستانی و هندی در ترکیب نیروهای نظامی قطر و امارات را نگران‌کننده اعلام کرد.

وی در ادامه تصریح کرد که قطر و امارات باید نظامیانی از اتباع خودشان را به افغانستان اعزام کنند.

عرفان گفت: این نگرانی وجود دارد که بین نظامیان قطر و اماراتی که قرار است به افغانستان اعزام شوند اتباع کشورهای هند و پاکستان نیز حضور داشته باشند.

معاون دبیر پارلمان افغانستان افزود: در این شکی وجود ندارد که حضور اتباع هندی و پاکستانی در نظامیانی که به افغانستان اعزام می‌شوند تصویر نادرستی را ارائه خواهد کرد.

برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که در برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس اتباع کشورهایی مانند پاکستان در ادارات نظامی و غیرنظامی مشغول به کار هستند که احتمالاً اتباع پاکستانی نیز در قالب نیروهای قطری و اماراتی به افغانستان اعزام خواهند شد.

«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد که این مسئله جدی نیست زیرا آمریکا و کشورهای ناتو حساسیت‌های موجود در این کشور را درک می‌کنند.

 وی افزود: من فکر می‌کنم نیروهایی که در قالب ناتو به افغانستان اعزام می‌شوند افغانستان را تخریب نکرده بلکه کمک می‌کنند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت: نیروهای جدیدی که به افغانستان اعزام می‌شوند در جنگ سهمی ندارند و هدفشان آموزش نیروهای هوایی و امنیتی افغانستان است.

از سوی دیگر، «فضل‌هادی مسلمیار» رئیس سنای افغانستان معتقد است که به‌جای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان بهتر است نیروهای امنیتی افغان تجهیز شوند.

وی اظهارداشت: از حضور نظامیان قطری و اماراتی در افغانستان استقبال می‌کنیم.

Advertisements