لغو پیمان امنیتی افغانستان با آمریکا

همایون همایون معاون پارلمان افغانستان اعلام کرد که آمریکا و ناتو به برقراری صلح کمکی نمی‌کنند و در برابر حملات راکتی پاکستان به خاک این کشور نیز سکوت اختیار کرده‌اند بنابراین نمایندگان مردم باید پیمان امنیتی با واشنگتن را لغو کنند.

به گزارش سایت همایون بنقل از اسپوتنیک، در ادامه حملات راکتی ارتش پاکستان به ولایت‌های شرقی در افغانستان پارلمان کشور اعلام کرد که بر اساس پیمان امنیتی با افغانستان، آمریکا و ناتو مکلف‌ هستند تا به حملات پاکستان به خاک کشور واکنش نشان دهند.
معاون پارلمان افغانستان که سرپرستی نشست نمایندگان را نیز به عهده داشت، خواستار بررسی دوباره پیمان امنیتی کابل-واشنگتن گردید.
همایون همایون گفت: نمایندگان این مجلس می‌توانند با استفاده از اختیارات قانونی خود پیمان امنیتی با آمریکا را بررسی کنند و در واکنش به حملات راکتی به ولایت کنر تصمیم مهمی نیز بگیرند.
وی افزود: درحالی که افغانستان هدف حملات راکتی ارتش پاکستان قرار دارد، آمریکا و ناتو واکنشی نشان نمی‌دهند پس نیازی به پیمان امنیتی نداریم.
شایان ذکر است که طی چند روز اخیرا ارتش پاکستان، ولایت‌های کنر و ننگرهار در شرق افغانستان را هدف دستکم یک هزار فروند راکت قرار داده است که در نتیجه هزاران نفر آواره شده‌ اند و غیرنظامیان نیز در راکت پراگنی ها کشته شده اند

+++++++++++++++++++++++++++++++

برنامه ریزی انتحاری ها در کابل انجام می شود

کسانیکه انتحاری ها را به جان مردم می فرستند در کابل هستند.

به نقل از خورشید، بشیر احمد ته ینج سخنگوی حزب جنبش ملی ا فغانستان در واکنش به حملات انتحاری در پایتخت می گوید که این حملات نشان می دهد که شخص انتحاری در کابل است و کسانیکه انتحاری ها را به جان مردم می فرستند نیز در کابل هستند و تمام برنامه ریزی ها در کابل انجام می شود.

ته ینج با انتقاد از رخ دادن این حوادث در پایتخت و بیخ گوش مقامات امنیتی اظهار می کند: ریاست های عمومی امنیت ملی، ریاست های کشف و استخبارات وزارت داخله چه می کنند که این اتفاقات رخ می دهد؟

گفتنی است که باوجود انتقادات شدید از عملکرد مقام های امنیتی و استخباراتی کشور و استیضاح آنان در شورای ملی باز هم فجایع ناگوار امنیتی نه تنها در ولایت های دور از مرکز که بارها در قلب پایتخت اتفاق می افتد.

.