همایش مردمی امروز سه شنبه(7، سنبله) از سوی ائتلاف ملی برای نجات افغانستان به حمایت از عطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و والی بلخ، در کابل برگزار شد

به گزارش سایت همایون بنقل از پیام آفتاب، حسینی مدنی، مسئول برگزاری این همایش گفت که چهره های ویرانگر و نفاق افکن و قاتلان مردم افغانستان، دست به تحرکات تفرقه افکنانه می‌زنند و در پی تحریف تاریخ هستند.
وی افزود آنان که ابزاری کانون تفرقه و نفاق و مجری این پروژه هستند، بدانند که مردم هیچگاه قهرمان خود را تنها نمی‌گذارد.
آقای مدنی تاکید کرد که در درون حکومت طی ماه های اخیر افراد فعالیت می‌کنند که دست به ترور شخصیتی زده و تصمیم حذف فزیکی شخصیت‌ها را نیز دارند.
او با بیان این مطلب که ما در برابر تمام توطئه های دشمن می‌ایستیم، گفت:«استاد عطا محمد نور تنها نیست و ما با تمام توان از او حمایت می‌کنیم.»
محمد ناطقی، سرپرست حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان گفت: «کسانی که زمزمه نفاق و تفرقه را پخش می‌کنند، چیزی به دست نمی‌آورند و نیاز به وحدت داریم.»
وی افزود که دشمن به دنبال ایجاد تفرقه قومی و مذهبی است؛ اما شهروندان کشور دست رد به سینه آنان زده اند و از مردم آنها محکوم به شکست است.
سرپرست حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان اظهار داشت که ائتلاف ملی برای نجات افغانستان یک جریان اصلاحی درون حکومتی است و از آن جای که حکومت وحدت ملی به تعهدات خویش عمل نه کرده است، این ائتلاف شکل گرفت.
آقای ناطقی خواهان اعاده حیثیت عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری و بازگشت وی به پست معاونیت ریاست جمهوری شد.
فضل الرحمن اوریا، فعال سیاسی و عضو تیم اصلاحات و همگرایی گفت که اصلاحات باید از درون ارگ شروع شود تا فساد از ریشه برچیده شود.
وی افزود که محمد اشرف غنی یک رییس جمهور خیالی است، مانند پولیس و معلمان خیالی حکومت، نه یک رییس جمهور حقیقی.
ائتلاف ملی برای نجات افغانستان از سوی عطا محمد نور، جنرال عبدالرشید دوستم و محمد محقق در ترکیه ایجاد شد و هدف تشکیل آن را نجات افغانستان از بحران عنوان کرده بود.
عطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و والی بلخ در واکنش به گفته های گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در مورد حزب جمعیت و احمد شاه مسعود، آقای حکمتیار را مهره شکست خورده و قصاب کابل خطاب کرد.

.