به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرگزاری آناتولی، “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه گفت در صورتی که جنگی با کره شمالی روی دهد، آلمان در کنار ایالات متحده نخواهد ایستاد.

مرکل که با یک پایگاه الکترونیکی آلمانی صحبت می‌کرد، گفت: امکان حل بحران کره‌شمالی به شیوه نظامی وجود ندارد و استفاده از رویکرد نظامی اشتباه بزرگی به شمار می‌آید.

وی بر تلاش بیشتر برای حل مسالمت‌آمیز این بحران تاکید کرد.

مرکل اضافه کرد: کشورهایی همانند چین و ژاپن و کره جنوبی منافع زیادی در محدود کردن “کیم جونگ اون” رئیس جمهور کره شمالی دارند.

وی افزود: اروپا منافع مستقیمی با کره شمالی ندارد اما روابط متعددی با روسیه، آمریکا و کشورهای آسیایی به خصوص چین داشته و امکان انجام اقداماتی در این موضوع وجود دارد

رهبر کره شمالی امروز دستور تولید تعداد بیشتری پیشران موشک و سرهای جنگی موشک‌های بالستیک را صادر کرد.

روز سه‌شنبه نیز آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه 16 موسسه و فرد که اکثر آنها از چین و روسیه بوده صادر کرد. اتهام این سازمان‌ها و افراد حمایت از برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی بوده است.

صدر اعظم آلمان در ادامه مصاحبه خود با انتقاد از آمریکا گفت: آمریکایی که تنها به موضوعات خود اهمیت می‌دهد نمی‌تواند بزرگ باشد.

وی با انتقاد از شعار ترامپ که گفته بود “نخست آمریکا”، گفت: آمریکایی که به امور جهان اهمیت نداده و فقط به موضوعات خود اهمیت می‌دهد نمی‌تواند بزرگ باشد

Advertisements