دختران ميني ژوپ پوش کابلي استراتژي ترامپ را تغيير دادند + عکس

ترامپ با ديدن عکس دختران ميني ژوپ بوش در کابل در دهه 70، فرمان ابقاي سربازان آمريکايي در افغانستان را صادر نمود.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از واشنگتن پست، عکس دختران ميني ژوپ بوش در کابل در دهه 70 ميلادي موجب اتخاذ تصمیم ترامپ در افزایش نیروی نظامی در افغانستان شد.

هربرت ریموند مک مستر مشاور امنيتي ترامپ در اين خصوص مي گويد: “ما عکس هاي سیاه و سفید دختران کابلي با ميني ژوپ در سال 1972 را به ترامپ نشان داديم. (مک مستر با نشان دادن اين عکس) مي خواست به ترامپ نشان دهد که ارزش هاي غربي که پيش از اين در کابل بسيار رواج داشته است، بار ديگر مي تواند برگردد”.

گفتني است در تاريخ 22 اوت، ترامپ استراتژي جديدي در خصوص افغانستان اتخاذ نمود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که رویکرد جدید دولت او در افغانستان، جلوگیری از تبدیل شدن افغانستان به یک پناهگاه امن برای ستیزه جویان اسلامگرا برای حمله به ایالات متحده آمریکا است است.

وی در سخنرانی خود در پایگاه نظامی فورت مایر در ویرجینیا، گفت: “نیروهای ما برای پیروزی مبارزه خواهند کرد”. با این حال، وی اعلام ننمود که نیروهای آمریکایی چه مدت دیگر باید در افغانستان باقی بمانند.همچنین ترامپ از میزان افزایش تعداد نیروهای نظامی به افغانستان جزئیاتی منتشر ننمود.

پیش از این گزارش شده بود که وزیر دفاع جیمز ماتیس قصد دارد تا علاوه بر 8400 نفر نیروی مستقر کنونی در افغانستان، تعداد چهار هزار نفر دیگر نیز به این کشور ارسال نماید.