شماری از باشندگان میرزااولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل می‌گویند که افراد وابسته به گروه طالبان، دست‌کم ۴۷ دختر جوان این منطقه را به عنوان برده جنسی با خود برده‌اند.

محمد جعفری، رهبر حزب رفاه ملی افغانستان و باشنده منطقه‌ی میرزا اولنگ ولسوالی صیاد سرپل در صحبت با خبرگزاری افق این رویداد را تأیید کرد و گفت، امکان سؤ استفاده از این دختران وجود دارد.

اما ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل از این رویداد اظهار بی‌اطلاعی کرد و به خبرگزاری افق گفت: «ما هیچ‌گونه ارتباط با اسیران نداریم، طالبان و داعش ۱۵۰ خانواده را با خود برده‌اند و طبعا در میان آنان دختران جوان و کودکان نیز شامل اند».

طالبان شنبه هفته جاری، پس از تصرف منطقه‌ی میرازا اولنگ دستکم ۵۰ فرد ملکی به شمول کودکان، زنان و محاسن سفیدان را به گلوله بستند.

این رویداد طی روزهای گذشته واکنش‌های تندی مقامات بلندپایه حکومت، نهادهای حقوق بشری و کاربران شبکه‌های اجتماعی را در قبال داشت.

مقامات محلی سرپل می‌گویند که تاکنون نیروهای کمکی به این ولایت نرسیده‌اند و نیروهای فعلی برای بیرون راندن طالبان کافی نیست.

روز گذشته عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوی و محمد محقق معاون ریاست اجرائیه، نهادهای امنیتی را متهم به کم‌کاری و عدم توجه نسبت به رویداد میرزا اولنگ کرده‌بودند.

Advertisements