انتشار اولین مجله ویژه زنان از سوی طالبان پاکستان/ تشویق به ازدواج کودکان و آموزش نظامی زنان / مصاحبه با همسر رهبر طالبان

در این مجله زنان به آموزش نظامی تشریق شده اند.نخستین شماره مجله ویژه زنان پاکستانی از سوی طالبان منتشر شد. طالبان در این مجله زنان را به حضور در فعالیت‌های مسلحانه تشویق می‌کند.
به نقل از روزنامه “الرای” کویت، جنبش طالبان پاکستان اولین شماره از مجله “سنة خولة” (از زنان صدر اسلام) ویژه زنان را منتشر کرد.

این مجله زنان پاکستانی را به اقدامات مسلحانه و شرکت در فعالیت‌های مسلحانه تشویق می‌کند.
روی جلد مجله تصاویری از زنان نقابدار با چهره و بدن کاملا پوشیده منتشر شده است.
از جمله مطالب مجله مصاحبه‌ای با همسر رهبر جنبش طالبان پاکستان است. وی در این مصاحبه درباره ازدواجش با “ملا فضل الله” رهبر جنبش طالبان پاکستان در سن 14 سالگی سخن می‌گوید.
همسر رهبر طالبان که نام وی ذکر نشده در این مصاحبه به زنان پاکستانی می‌گوید: سؤال من از شما این است که چرا در همه جا بر سر ازدواج کودکان (کمتر از 18 سال) سر و صدا می‌کنند… ما باید بدانیم اگر پسران و دختران نوجوان آگاه را برای مدت طولانی بدون ازدواج بگذاریم به منبعی برای تخریب اخلاقی جامعه مبدل خواهند شد.
در این مجله یک مصاحبه دیگر نیز با یک پزشک زن پاکستانی انجام شده است. وی در این مصاحبه از تصمیم خود برای جدا شدن از روش‌های آموزشی غربی و پیوستن به اندیشه های اسلامی طالبانی خبر می‌دهد و این امر را به “سفر از جهل به آگاهی” توصیف می‌کند.
در مقدمه این مجله که به قلم سردبیر آن نوشته شده آمده است: ما می‌خواهیم زنان مسلمان را به پیوستن به مجاهدان تشویق کنیم.
در مجله “سنة خولة” ستونی قرار داده شده که در آن چند توصیه به زنان علاقه‌مند به جهاد آمده است از جمله این توصیه‌ها: تجمعات محرمانه در منزل تشکیل دهید، خواهران جهادی خودتان که مانند شما فکر می‌کنند را دعوت کنید، بیانیه‌های جهاد را در میان آنها توزیع کنید، دوره‌های آموزش بدنی برگزار کنید، شیوه به کارگیری اسلحه‌های غیر پیشرفته را یاد بگیرید، شیوه به کار گیری نارنجک را یاد بگیرید.
طالبان پیش از این صفحاتی در تویتر و فیس بوک داشت که از طریق آنها با طرفدارانش ارتباط برقرار می‌کرد اما این صفحات از سوی مسئولان این دو شبکه اجتماعی بسته شدند.
این امر باعث شد طالبان چندین مجله را به 2 زبان انگلیسی و اردو منتشر کند.
جنبش طالبان پاکستان یک سازمان سیاسی – نظامی دارای افکار افراط گرای اسلامی است که در شمال غربی پاکستان، در مناطق قبیله‌ای در طول مرز افغانستان مستقر است. این جنبش با جنبش طالبان افغانستان متفاوت است.

Advertisements