اگر استخبارات نمی فهمد که اینها از کجا می آیند و جنگ می کنند، این برای مردم قابل قبول نیست و کار باید به اهلش سپرده شود.

به گزارش سایت همایون بنقل از شبکه اطلاع رساني افغانستان، امان الله همدرد، عضو پیشین شورای ولایت تخار در گفتگو با “محور” درخصوص وضعیت امنیتی حوزه شمال شرق کشور گفت: در گذشته امنیت شمال خوب بود اما امروز وضعیت امنیتی روز به روز بدتر می شود. یک بخش از ناامنی ها بخاطر مداخله خارجی ها است اما مساله دیگر این است که یک تعدادی از جنگ ها و ناامنی هایی که صورت می گیرد سو استفاده می کنند.

همدرد می گوید: در حکومت شایسته سالاری نیست و کسانیکه با بزرگان رابطه دارند، آدم های خوبی هستند و روی کار می آیند! و کسانیکه به این مملکت واقعا صادق هستند در کناره می مانند. حکومت باید بداند که چه کسانی در راس کار هستند؟ چه دستاوردی داشته اند و چه کارهایی را انجام نداده اند؟ چه کسانی از آنها خوب کار می کنند و چه کسانی کار را خراب می کنند؟

عضو پیشین شورای ولایتی تخار، درخصوص وظیفه استخبارات در کنترل وضعیت امنیتی اظهار می کند: استخبارات می گوید که ناامنی را کشف کرده و خبر داده است؛ اگر کشف می کند چرا آنان را دستگیر نمی کند. مسوول تمام دسیسه هایی که در قرار است در کشور روی بدهد، استخبارات است تا آن را بررسی کند.

وی می افزاید: با وجود داشتن استخبارات، این سطح از امنیت چه معنایی دارد و برای چه معاش و بودجه می گیرد؟ اگر نمی فهمند که اینها از کجا می آیند و جنگ می کنند، این برای مردم قابل قبول نیست و کار باید به اهلش سپرده شود. کشور برای همه است و همه حق دارند که در امنیت زندگی کنند.

همدرد بیان می کند: با گپ ها و حرف زدن های سرسری مشکل حل نمی شود. هر روز راه ها و شاهراه ها بسته می شود و بیماران حتی در شفاخانه های امنیت ندارند و از طرف دگیر مردم در نمازه جنازه، جنبش ها و حق طلبی ها هم کشته می شوند. رهبران حکومت سرزندگی مردم فکر کنند، هر کدام از دو رهبر در برابر این ملت و خاک مسوولیت دارندو آنها بخوبی عوامل ناامنی را می فهمند که از بی کفایتی یک تعداد مسوولین است که اوضاع اداره نمی شود

+++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

جنگ مبنی بر آجنداي معينی به شمال منتقل شد

.

جنگجويان از مجاري مختلف به شمال منتقل شدند. جنگ افزارها از زمين و هوا براي شان تسليم داده شد. اكنون هزاران تروريست در قالب همين آجندا از بدخشان شروع تا تخار و قندوز و بغلان و فارياب و سرپل و جوزجان و حتی مزار، با تجهيزات فراوان و زمينه هاي محلي، مي جنگند و هر ساعت فاجعه مي آفرينند اما خطرناك تر از ظاهر جنگ در شمال، آجندا و اهداف پنهان و شوم اين جنگ است.

مردمان شمال، با پديده جنگ و مقاومت و دشواري آشنايي زياد دارند؛ نابودي تعدادي از تروريست هاي اجير و تصرف پايگاه هاي آنها براي شان موضوع ساده اي است اما جنگيدن در برابر اهداف و آجندای پنهان، بازي بزرگ و توطیه سازمان يافته كه نمي خواهد تروريستان در شمال از بين بروند و مناطق تحت سيطره شان پاک شود، بسيار مشكل است.

اين اهداف و آجنداي پنهان نه تنها اجازه نابودي طالبان تروريست و ديگر تروريستان را در شمال نمي دهد، بلكه به تقويت اين گروه ها و حفظ مناطق شان مي كوشد. توطيه اي كه در بغلان جريان دارد؛ توطيه و بازي بزرگي كه در بدخشان و قندوز مديريت مي شود، از همين اهداف شوم و آجنداي پليد آب مي خورد. جنگ و ناامني سراسر شمال كشور را فرا گرفته است. روزانه ده ها جوان و طفل و زن در بغلان و بدخشان و قندوز و تخار و ولايات مختلف شمال، شهيد مي شوند.

غفلت و بي برنامگي بزرگان شمال كشور، سردرگمي و پراكندگي نسل جوان و ناآگاهي مردم از آجنداي شوم جنگ در اين مناطق، زمينه ساز تقويت و گسترش جنگ شمال مي باشد.
دشمن از زمينه هاي محلي و ناآگاهي و فقر مردم بهره فراوان مي برد. نزديك است دشمن اصلي ولايات مختلف شمال مردمان همين ولايات شوند. اكنون سرباز طالب و داعش در شمال، فرزندان همان آب و خاك هستند. اين بسيار خطرناك و كشنده است.

دشمن در ذهن و زندگي ما با هر بهانه و دليلي لانه كرده است، ديگر نياز به جنگجويان خارج از اين مناطق ندارد. تفكر افراطي، ذهنيت حذف و ترور در خانه هاي ما در شمال نهادينه شده است. اين معضل ساده اي نيست. سال ها در قالب اهداف و آجنداي مشخصي كار شد تا گپ بدينجا كشيد.

اين جنگ با درهم آميختگي كه دارد و آجندايي را كه حمل مي كند، از ما قرباني زيادي مي گيرد. نابودمان مي كند.

هوشمند فرارودی

 

++++++++++++++++++++++++++

 

مردم شمال بیدار شوید

تمام ولایت های شمال و شمالشرق بطور عمد یکبار به دست طالبان و داعشیان سقوط داده می شود و مردمان اش توسط همین داعش و طالب بدستور ارگ سرکوب می شوند بخصوص طرفداران جمعیت.

جنبش و وحدت بعد از تصفیه کاری ارگ با طالبان صلح می کند و شمال را به طالب، داعش و حزب اسلامی می سپارد و بدون تشویش حکومت نادرخانی، رحمان خانی را برای سال های سال پایه گذاری نموده حکومت می کنند.

امیدوارم چنین نشود و مردم شمال بیدار شوند.

 

قیام

Advertisements