در حالي که گروه‌هاي تروريستي به کشتار و نابودي در مناطق مختلف افغانستان ادامه مي دهند گروهي از زنان افغانستان به روي تروريست ها سلاح کشيدند.

خبرگزاري رويترز در گزارشي نوشته است، زنان افغانستان با کمک به پوليس در مناطق حضور طالبان و داعش براي مبارزه با آنها آموزش نظامي ديده و مسلح شده اند.

در گزارش آمده است، در حالي که گروه‌هاي تروريستي به کشتار و نابودي در مناطق مختلف افغانستان ادامه مي دهند گروهي از زنان افغانستان به روي تروريست ها سلاح کشيدند.

پوليس افغانستان براي مبارزه با داعش و طالبان به تسليح زنان روي آورده است، شمار زيادي از اين زنان فرزند، همسر يا عزيز ديگري از خانواده خود را در خشونت هاي جاري در افغانستان از دست دادند.

يکي از اين زنان مسلح که خواست نامش فاش نشود تأکيد کرد، اگر امروز از داعشيان و طالبان هراس داشته باشيم فردا آيندة ما را نابود مي کند.

نيروهاي پوليس زن افغانستان مسؤوليت آموزش زنان محلي به خصوص در شمال افغانستان را در استفاده از اسلحه هاي کوچک و اجراي تاکتيک هاي اساسي را برعهده گرفتند.

نجيبه يکي از اين نيروهاي پوليس زن گفت، هر هفته چهل تا پنجاه زن جديد به آموزش‌هاي نظامي ما ملحق مي‌شوند.

برخي مردم مخالف مشارکت زنان با ارتش و پوليس در مبارزه با تروريست ها هستند، اما به دليل اين‌که اوضاع روز به روز بدتر و وخيم تر شده است نيروهاي امنيتي مجبور به اتخاذ چنين تدابيري شدند به خصوص که بنا به گزارش بازرس کل ويژه بازسازي افغانستان، نيروهاي افغان هم تنها بر قريب به شصت درصد از ولايت هاي افغان تسلط يا نفوذ دارند.

جنرال رحمت از يک مقام پوليس ولايت جوزجان در گفته است که ما مجبور به استخدام زنان پوليس محلي شده ايم، درست است که شرکت در جنگ کار زنان نيست، اما اوضاع کنوني اين مسأله را بر ما تحميل مي‌کند، همان گونه که زنان به پوليس و ارتش پيوسته اند.

مبارزه با داعش و طالب مسألة خطرناک براي زنان است، اما بسياري از اين زنان معتقدند که مبارزه با تروريسم تکليفي بر دوش آنهاست

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

روسیا الیوم:

آمریکا بدنبال انتقال داعش به افغانستان است

پایگاه خبری روسیا الیوم در مقاله‌ای با عنوان آمریکا در سوریه با چه کسی و برای چه مبارزه می‌کند، نوشت: آمریکا نیازی به صلح در منطقه ندارد و حوادث سوریه می‌تواند رویارویی بین مسکو و واشینگتن را شدت بخشد.
«اولگا سوخاریوا»، نویسنده مقاله آورده است: با افزایش موفقیت‌های نیروهای دولتی و قدرت هوا-فضای روسیه در سوریه تمایل واشینگتن برای حفظ قدرت جنگی داعش بیش از پیش برملا می‌شود.
نویسنده افزود: تشکیلات شبه نظامی معارض در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند همچون ارتش آزاد، نیروهای سوریه دموکراتیک در ظاهر امر هدف واحدی که همانا سرکوب داعش است دنبال می‌کنند در حالی که در واقع امر امور به شیوه‌ای متفاوت پیش می‌رود.
سوخاریوا به اظهارات «سرگئی سوروویکین»، فرمانده نیروهای زمینی ارتش روسیه در سوریه اشاره کرد که در آن ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا و اتحاد نیروهای دموکراتیک کرد سوریه را به همدستی با داعش برای عقب‌نشینی این گروه تروریستی از مناطق مسکونی تحت اشغال یگان‌های کرد و انتقال به استان‌های تحت تسلط نیروهای دولت سوریه متهم کرد.
نویسنده در خصوص واقعیت همکاری محافل نظامی آمریکا با داعش به اظهارات «مصطفی ایزدی» معاون راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح ایران اشاره کرد که گفت: ما اسناد و اطلاعاتی داریم که حمایت مستقیم آمریکا از داعش در منطقه را تأیید می‌کند.
سوخاریو دلایل و اسناد حمایت آمریکا از داعش را بسیار زیاد برشمرد و گفت: در ماه گذشته تشکیلات کردهای سوریه بدون هیچ مانعی به عناصر داعش اجازه دادند به سمت منطقه تدمر تحت سیطره نیروهای دولتی است بروند.
نویسنده تأکید کرد: آمریکا در پس این رفتارهای خود قصد به فرسایش کشیدن نیروهای دولتی سوریه در جنگ دیگری با داعش در صحرای سوریه را دارد.
نویسنده روسی افزود: چنین وضعیت کاملاً مشابهی در مرزهای جنوب سوریه نیز آشکار شده است جایی که ارتش آزاد سوریه که تحت نظارت آمریکاست در رویارویی با ارتش سوریه به سر می‌برد بدون اینکه در درگیری‌ها با تروریست‌های داعش شریک باشد.
علاوه بر این نیروی هوایی آمریکا برای سومین بار نیروهای دولتی را به بهانه حفاظت از پایگاه‌های نظامی خود بمباران کرده است.
نویسنده روسیه افزود: در سایه چنین اوضاعی نیروهای آمریکایی که به طور غیرقانونی در خاک کشوری با حاکمیت مستقل حضور دارند مشغول چه کاری هستند بخصوص که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه آنها را به این کشور دعوت نکرده است.
سوخاریوا تأکید کرد: آمریکا و متحدانش به جای سرکوب تروریست‌های داعش شرایط برای تجمع آنها در مناطقی را ایجاد می‌کند که می‌توانند در آنجا نیروهای دولتی در صحرای سوریه و الانبار عراق را به فرسایش کشند.
سوخاریوا به نقل از «زبیر مسعود»، عضو شورای امنیت ملی افغانستان نیز تأکید کرد: تروریست‌های داعش در حال تجدید قوا و تنظیم صفوف خود برای رفتن از سوریه و عراق به افغانستان و بخصوص ولایت بدخشان افغانستان در مرز با جمهوری تاجیکستان هستند.
نویسنده روسی افزود: این اطلاعات را حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان نیز تأیید کرد که گفت که نیروهای آمریکایی در افغانستان به دنبال تقویت مواضع داعش هستند.
سوخاریوا ضمن تأکید بر اینکه آمریکا نیازی به راه حل مسالمت آمیز در منطقه ندارد، گفت: اوضاع کنونی تهدیدی دربارهٔ درگیری مسلحانه بین روسیه و آمریکا در خاک سوریه است.
وی افزود: با این وجود جنگی که برخی نخبگان سیاسی آمریکا طراحی کرده‌اند تنها محدود به سوریه نخواهد بود چرا که حوادث این کشور می‌تواند بهانه‌ای باشد تا از آنجا تنشی جدیدی برای رویارویی بین روسیه و آمریکا آغاز شود.

.

Advertisements