اين بار تروريزم از هلمند ما قربانى گرفت. روح شهدا شاد

.
اما يك چيز مسلم است (قتل عام شوند، به خفت و خوارى بميرند، فرزندان شان يتيم، زنان شان بيوه، مردان شان شهيد شوند، مى شوند اما اعتراض نمى كنند) و وجه مشترك با قابيل شانرا ديده، جاى خونبها بر پاى قاتل بوسه مى زنند تا نه (لنده غر) محسوب شوند و نه از سر شان سايهء حكومت قومى كم شود، سايه اى كه خود سوزنده و داغ است. اما با آنهم براى خون تو هموطن هلمندى، ما صدا بلند مى كنيم و اعتراض مى كنيم. ما همان هموطنان (لنده غر) تو استيم

سلیمان دیدار شفیعی

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

 


حالا نوبت برپا کردن چادر های تحصن در هلمند است ،
جنبش رستاخیز تغییر ، قومي و حزبی نیست ، صدای جوانان کشور برای تغییر در سراسر کشور است.
جانیان بربر صفت و وحشی قوم و ملیت نمیشناسند ، هلمندیان بخون نشسته بپا خیزید.
دگراندیش

 

++++++++++++++++++++

حكومت هاي دست نشانده با استفاده از پاور ايكه در عقب شان ايستاده؛ هر انچه كه در توان شان باشد عليه مردم بي دفاع دريغ نمي ورزند؛ اما روزي خواهد رسيد كه مانند بهار اعراب از غار هاي موش بيرون اورده خواهند و به شكل ايكه لازم است به جزاي شان ميرسند.
جنبش رستاخيز تغيير يك جنبش مردمي بوده و از حمايت مردم بر خوردار اند؛ هيچ توغاني نمي تواند در مقابلش بي ايستد.
اما بايد برده بار بود و به اينده تغيير اطمينان داشت. راوش

+++++++++++++++++++++++++++++++++

حمله انتحاری در هلمند ‘۳۴ کشته و ۵۸ زخمی’ بجا گذاشت

مقامات امنیتی افغانستان تأیید کرده‌اند که یک حمله انتحاری در مقابل نمایندگی یک بانک در جنوب افغانستان رخ داده است. منابع محلی می‌گویند این حمله انتحاری ۳۴ کشته و دست‌کم ۵۸ زخمی بجا گذاشته است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه فیسبوک خود نوشته که این حمله انتحاری ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی در مقابل نمایندگی “کابل بانک نو” در شهر لشکرگاه ولایت جنوبی هلمند رخ داده است.

به گفته وی، این حمله در میان غیرنظامیان صورت گرفته است.

دفتر مطبوعاتی والی هلمند در خبرنامه‌ای گفته این حمله انتحاری توسط خودروی بمب‌گذاری شده صورت گرفت که در نتیجه ۳۴ کشته و ۵۸ زخمی بجا گذاشت.

ملاداد تابیدار، رئیس شفاخانه “بست” در شهر لشکرگاه هلمند پیشتر به بی‌بی‌سی گفته بود که که در این رویداد ۲۹ نفر کشته و دست‌کم ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند. به گفته او، نظامیان نیز در میان قربانیان هستند.

گفته می‌شود که این حمله زمانی رخ داده که شمار زیادی از کارمندان دولت برای گرفتن حقوق ماهانه‌شان به این بانک مراجعه کرده بودند.

مسئولیت این حمله را تاکنون کسی برعهده نگرفته است.

نمایندگی‌های کابل بانک پیش از این نیز در چند شهر افغانستان مورد حمله قرار گرفته بودند.