تکمیلی/ در حمله طالبان به قوماندای امنیه پکتیا ۱۷ پولیس شهید و زخمی شدند/سرک کابل گردیر به روی ترافیک مسدود شد

حمله طالبان بالای قوماندانی امنیه پکتیا که امروز صبح زود انجام شد منجر به شهادت ۵ پولیس و زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر شد. در این رویداد هر ۵ حمله کننده انتحاری کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله‌ در صفحه‌ی رسمی فیسبوکش نوشته است که ساعت ۶:۱۵ صبح امروز “یکشنبه، ۲۸ جوزا” نخست یک موتر بمب‌گذاری شده در قرول فرماندهی زون ۳۰۳ سپین غر منفجر شد.

آقای دانش افزوده است که به تعقیب این انفجار ۵ حمله کننده‌ی مسلح به قرول فرماندهی امنیه پولیس یورش بردند که سه تن آنان در همانجا از بین برده شدند.

بر اساس آخرین اخبار رسیده تاکنون در این حمله ۵ پولیس شهید شدند و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند. در میان زخمی‌ها افراد ملکی هم دیده می شود.

همچنین سرک کابل گردیز هم به روی ترافیک مسدود شده است.

اسدالله شیرزاد، فرمانده قوماندانی ۳۰۳ سپین غر نیز میگوید که تا اکنون ۵ مهاجم مسلح در این حمله تروریستی کشته شده اند.

گروۀ طالبان مسؤولیت این حمله را بردوش گرفته‌اند و ادعا کرده‌اند که ده‌ها پولیس در نتیجۀ حمله‌های انتحاری و انفجاری این گروه در آن مرکز کشته شده‌اند؛ چیزی‌که وزارت امور داخله افغانستان آن را نپذیرفته‌است.

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی گروۀ طالبان در صفحه توییترش نوشته‌است این حملات از جمله حمله‌های منصوری است که اعضای این گروه در ولایت پکتیا انجام داده‌اند.

این در حالیست که حدود یک ماه پیش پنج مهاجم مسلح در حوزه‌ی اول امنیتی شهر گردیز به شعبه‌ی کابل بانک نو حمله کردند.

در این درگیری که پس از حدود دو ساعت با کشته شدن تمام مهاجمان پایان یافت، دو پولیس شهید و سه غیرنظامی زخمی شدند.

ولایت پکتیا در شرق افغانستان و در مرز با پاکستان موقعیت دارد و از جمله‌ی ولایت‌های ناامن است.

Advertisements