یک عضو مجلس

حامیان داعش در بالاترین پست‌های دولتی در ارگ فعالیت دارند

یک عضو مجلس نمایندگان می گوید که حامیان اصلی گروه تروریستی داعش در افغانستان در بالاترین پست‌های دولتی در ارگ و شورای ملی فعالیت دارند.
به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرگزاری جمهور؛ نمایندگان مشرقی در مجلس نمایندگان روز گذشته از قوت گرفتن داعش در ننگرهار به شدت ابراز نگرانی کرده و از تهدیدهای این گروه هشدار دادند.
نمایندگان مردم مشرقی می گویند که اسناد موثقی در دست دارند که داعش در ننگرهار با چرخبال‌های ناشناس اکمال و تجهیز می شوند و ۴ یا ۵ نفر در درون حکومت با سرنوشت مردم افغانستان بازی می کنند.
نمایندگان مشرقی می گویند که یا حکومت و یا امریکا از پروژه داعش در افغانستان حمایت می کند و اگر حکومت برای سرکوب این گروه اقدام نکند، مردم خود تصمیم خواهند گرفت و آنگاه هرکاری که لازم ببینند انجام می دهند.
حاجی ظاهر قدیر، حضرت علی و برخی دیگر از نمایندگان مردم مشرقی در مجلس نمایندگان تاکید کردند که حکومت باید متوجه باشد که در مورد تهدیدهای داعش دقیق و ملی فکر کند نه این که چند نفر با سرنوشت افغانستان بازی کنند.
این نمایندگان در حالی که مدعی اند که اسناد موثقی در دست دارند که نشان می دهد که افراد و حلقاتی در درون حکومت از پروژه داعش در افغانستان حمایت می کنند اما از فردی نام نمی برنند.
پیش از این نیز حزب جمعیت اسلامی افغانستان با اشاره به رویدادهای اخیر امنیتی در کشور گفته بود که احتمال این که حلقاتی در درون نهادهای امنیتی با گروه های تروریستی در تبانی باشند وجود دارد.
در همین حال برخی از نمایندگان مردم در شورای ملی در مصاحبه با خبرگزاری جمهور می گویند که حامیان داعش در درون نظام، ستون پنجم حکومت را تشکیل داده و از طریق حمایت این گروه منافع شخصی و گروهی شان را تعقیب می کنند.
شکیبا هاشمی عضو مجلس نمایندگان به خبرگزاری جمهور گفت، ستون پنجمی‌ها در درون نظام از پروژه داعش در کشورنفع می برند و از این پروژه در افغانستان به ویژه در ولایات مشرقی به طور گسترده حمایت می کنند.
خانم هاشمی با اشاره به اعترافات یک عضو دستگیرشده گروه داعش توسط امنیت ملی در ننگرهار، گفت:” اعترافات این اعضای داعشی نیز از حمایت حلقاتی در درون نظام از گروه داعش پرده برداشته، نشان می دهد که در پشت پرده تطبیق این پروژه تروریستی داعش برخی از مقام های حکومت قرار دارند”.
وی، بدون ذکر نام از هیچ مقامی تصریح کرد که حامیان گروه داعش در درون نظام افغانستان در بالاترین پست های دولتی مخصوصا در ارگ و شورای ملی فعالیت می کنند.
این عضو مجلس خاطر نشان ساخت که افشای نام ستون پنجمی‌ها و حامیان گروه های تروریستی از جمله داعش از مسوولیت های ریاست عمومی امنیت ملی است که اگر این نهاد نام این چهره‌ها را افشا نکند، برخی از اعضای پارلمان در این راستا دست بکار خواهند شد.
احمد بهزاد، عضو دیگر مجلس نیز به خبرگزاری جمهور گفت، که داعش نام مستعاری است که در پوشش آن برخی حملات تروریستی از سوی بعضی حلقات از درون حکومت برنامه ریزی واجرا می شود.
وی با اشاره به دو حمله تروریستی در شهر کابل ( حمله بر معترضان جنبش روشنایی در دوم ماه اسد سال گذشته و حمله بر مراسم خاکسپاری سالم ایزدیار در ۱۳ جوزای امسال) بیان داشت، انجام حملات تروریستی برگروه‌های منتقد نظام از سوی داعش نشان می دهد که این گروه تنها جریان های منتقد حکومت را هدف قرار داده و در راستای منافع این نهاد حرکت می کند.
این نماینده مجلس تصریح کرد که هم اکنون داعش به نام مستعار تبدیل شده که در نقش پولیس ضد شورش حکومت با انجام حملات تروریستی برای سرکوب جریان های منتقد حکومت فعالیت می کند.
این گفته ها در حالی مطرح می شود که حکومت بارها از سرکوب گروه تروریستی داعش در کشور خبر داده و حتی رییس جمهور غنی تاکید کرده که افغانستان گورستان داعش خواهد بود.
عبدالجلیل سروش- خبرگزاری جمهور

Advertisements