به گزارش  سایت همایون بنقل ازپیام آفتاب، عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان به تازگی اعلام کرده است که حنیف اتمر به جای مشوره، اجراات نظامی می کند که باید مطابق به خواست جمعیت اسلامی و مردم افغانستان از وظیفه برکنار شود.
آقای نور که بعدازظهر دیروز (سه شنبه 16 جوزا) یک پیام ویدیویی منتشر کرده گفته است که از موضع گیری رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان صلاح الدین ربانی حمایت می کند و اظهارات وی مجموعی خواست های جمعیت است.
روز گذشته صلاح الدین ربانی ضمن اینکه از دولت خواهان رسیده گی به خواست های مشروع اعتراض کننده گان، پیگیرد پرونده شلیک بالای معترضین شده بود نیز از رئیس جمهوری افغانستان خواست تا مشاور امنیت ملی را از وظیفه برطرف سازد.
حنیف اتمر به جای مشوره، اجراات نظامی می کند
به تازگی عطا محمد نور والی بلخ و از شخصیت های برجسته ی حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرد که دولت باید از کنار اعلامیه و خواست های حزب جمعیت اسلامی افغانستان به ساده گی نگذرد چون اگر چنین شود به تاوان دولت می باشد.
نامبرده می گوید: ” مشاور امنیت ملی افغانستان آقای حنیف اتمر به جای اینکه مطابق قانون و صلاحیت های وظیفوی مشوره بدهد، بلکه چندین بار ثابت شده که اجراات نظامی می کند و هر مقام امنیتی باید از فلتر آقای اتمر بیرون شود در غیر صورت تعین نمیگردد.”
موصوف می افزاید که پست مشاورت امنیت ملی افغانستان یک کرسی؛ پلان سازی، مشوره دهی، غیر اجراییه و پالیسی سازی می باشد اما متاسفانه حنیف اتمر ضمن اینکه وظیفه خود را انجام نمی دهد بلکه در سفرها مشغول اجراات کارهای سیاسی و نظامی است.
آقای نور بیان داشت: ” حزب جمعیت اسلامی افغانستان یک حزبی افغانستان شمول است و نیز اعلامیه که رئیس این حزب منتشر کرده براساس آسیب شناسی های کشور و اوضاع حساس افغانستان تهیه شده است که اگر دولت از کنار آن بی تفاوت بگذرد تاوان بزرگ خواهد کرد.
میخواستند تا سران جمعیت را دست جمعی بکشند
والی ولایت بلخ به رویدادهای اخیر انفجارات و انتحارات در کابل صحبت کرده تاکید می کند که با دولت به خواست های مشروع مردم و اعتراض کننده گان رسیده گی کند و با خشم آنان خود را مواجه نسازد چون آنان قربانی و شهید داده اند.
موصوف اضافه کرد عاملان حادثه روز جمعه شلیک بالای مظاهره کننده گان مشخص می باشد و اگر دولت می خواهد به این قضیه رسیده گی کند باید از گارنیزیون کابل گرفته تا سایر مسئولان نهادهای امنیتی را مورد بازپرس قرار دهد.
والی بلخ انفجارات روز خاک سپاری سالم ایزدیار پسر ارشد معاون مجلس سنا و عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان را یک توطیه بزرگ در برابر این حزب دانسته و تاکید کرد که با این کار شان میخواستند تا سران جمعیت را بکشند اما موفق نشدند.
قابل ذکر است که در عین حال رئیس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان از داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی افغانستان می خواهد که در این شرایط حساس باید در کنار مردم قرار گیرد تا به خون پاک شهدا حادثات اخیر پا گذاشته نشود.

+++++++++++++++++++++++++

Advertisements