مقام‌‌های امنیتی در ولایت هرات می‌گویند، در نتیجه انفجار یک بمب که در داخل یک سه‌چرخه در نزیکی مسجدی در آن ولایت جابه‌سازی شده بود، ۲۲ را کشته وزخمی ساخت.

جنرال ایوب انصاری، فرمانده پولیس ولایت هرات پس از وقوع این حادثه به رسانه‌ها گفت که در این انفجار تن ۵ کشته و ۱۷ نفر زخمی دیگر گردیده‌اند.

وی در عین حال گفت که این انفجار در حدود ساعت سه رخ‌داد که تعدادی زیادی از مردم در مراسم فاتحه‌خوانی وارد مسجد جامع هرات می‌شده‌اند.

فرمانده پولیس هرات گفت که تهدیدهای از این قبل در ولایت هرات مبنی به وقوع حمله‌های انتحاری و انفجاری از قبل وجود داشت که پولیس ولایت هرات توانسته که تعداد از عاملان آن‌ها را دست‌گیر کنند.

وی در عین حال تاکید کرد که عاملان انفجار امروز بازداشت و به پنجۀ قانون سپرده خواهند شد.

گفتنی‌ست که سخن‌گوی والی ولایت هرات در صحفه فسبوک‌اش در مورد تلفات این روی‌داد معلومات نداده؛ اما گفته‌است که این انفجار در دروازۀ شمالی مسجد جامع هرات صورت گرفته‌است.

تاهنوز معلوم نیست که هدف این انفجار کسانی بوده‌ که به مراسم فاتحه اشترات کرده بودند و یا کدام هدفی دیگری داشته‌است؛ کدام گروۀ ‌هم مسوولیت این انفجار را تابه حال به عهده نگرفته‌است.

از آغاز سال ۱۳۹۵ میلادی ولایت هرات از جمله ولایت‌های نسبتا امن در غرب افغانستان بوده و این برای اولین‌بار است که این ولایت شاید چنین حملۀ انفجاری می‌باشد.

Advertisements