اردوگاه ضد طالبان خواستار برکناری حنیف «اتمر» وسران نهاد های امنیتی شد. 
صلاح الدین ربانی خواستار برکناری هرچه زود حنیف «اتمر» و سران سکتورهای امنیتی شد.
سران ضد طالب- داعش پس از کشتارجوانان معترض کابل و ناکامی در حذف دسته جمعی سران این اردوگاه، در دو روز اخیر جلسات فشرده و دوامداری را با استاد سیاف و حامد کرزی، انورالحق احدی و دیگرجریان ها دنبال کرده اند.
صلاح الدین ربانی زمانی برش سیاسی از خود ظاهر ساخت که دیگر کارد به استخوان رسیده و حتی رژیم غنی- عبدالله به روی جوانان معترض درکمال بی حرمتی به کرامت انسان، به کشتار دست زدند و به روی مردم فاضلاب پاشیدند. درحمایت ازین کردار بی پیشینه سفارت امریکا و جمع عظیمی از شخصیت ها و افراد طرفدار طالبان وداعش، از کانال های مختلف با توجیهات آشکار، از آتشباری به سوی جوانان معترض دفاع و حمایت کرده اند که این موضع گیری بی پرده، درتاریخ چهل ساله بحران جنگی افغانستان بی نظیر بود.
صلاح الدین از «تروردسته جمعی» سخن گفت و درقدم اول به طور مشخص خواستار برکناری حنیف «اتمر» و دیگر سران سکتورهای امنیتی به شمول رئیس امنیت ملی، وزیرداخله ووزیردفاع شد. وی بی پرده مدعی شد که تروریستان با حلقات داخل نظام همدست اند. وی اظهار امیدواری کرد که دکترعبدالله با بریدن از پروژه داعش- طالب، دو باره به جبهه ضد تروریزم محلق شود. این درحالی است که تا همین دو روز پیش، این چنین گزارش ها را از هر آدرسی مطرح می شد، به دیدۀ اعماض می نگریستند.
صلاح الدین گفت که بدون جمیعت اسلامی ادامه کار حکومت غنی- عبدالله معنا ومفهومی ندارد. 
+++++++++++++++++++++++++++
مطالب مرتبط

جمعیت: آقای عبداله! در کنار “مردم” می‌مانید و یا کنار “کسانی که مردم بی‌گناه را به گلوله بستند”.؟

شماری از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان از عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور خواسته اند تا موقف‌اش را در پیوند به رخدادهای اخیر کشور مشخص کند.

نمایندگان جمعیت امروز در دیدار با عبدالله عبدالله از او خواسته اند مشخص کند که در کنار “مردم” می‌ماند و یا کنار “کسانی که مردم بی‌گناه را به گلوله بستند”.

واقف حکیمی، سخنگوی جمعیت اسلامی در یک تماس تلیفونی به تلویزیون یک با تایید این دیدار گفت که عبدالله عبدالله نیز با دیدگاه‌های اعضای جمعیت اسلامی هماهنگی نشان داده و در روزهای نزدیک آینده، موقف خود را اعلام خواهد کرد.

حکیمی گفت: “عبدالله عبدالله با دیدگاه‌های جمعیت هماهنگی نشان می‌داد و گفتند که تا چند روز معدود رسمن موضع شان را اعلان می‌کنند که پس از آن جمعیت اسلامی در مورد تغیر و آینده‌ی حکومت وحدت ملی تصمیم خواهد گرفت.”

از سوی دیگر فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجراییه نیز این خبر را تایید کرده و گفته است که رییس اجراییه با اعضای جمعیت اسلامی تبادل نظر کرده است.

فیصل به تلویزیون یک گفت: “رییس اجراییه امرزو با اعضای جمعتیت اسلامی دیدار داشت. اعضای جمعیت اسلامی بحث‌های خودشان را با رییس اجراییه شریک کردند و رییس اجراییه نیز دیدگاه و موقف خود را در مورد قضایایی که مطرح شده یود با آنان شریک کرد.”

در همین حال برخی اعضای ارشد جمعیت انفجارهای روز گذشته “یکشنبه، ۱۳جوزا” در مراسم جنازه‌ی سالم ایزدیار را پلان شده و هدف گرفتن یک جریان مشخص سیاسی می‌دانند.

سه انفجار پیهم که در آن ششتن جان باختند و نزدیک به ۱۲۰ تن دیگر زخم برداشتند.

شورای رهبری جمعیت اسلامی پس از حمله‌ر، نشستفوری برگزار کرد و دعوت رسمی ارگ برای گفت‌و‌گو و تفاهم در مورد حوادث اخیر را رد کرد.

آنچه جمعیت اسلامی می‌گوید در این دیدار روی ترسیم یک راهکار برای آینده‌ی سیاسی و عملی شدن توافقنامه‌ی ایجاد حکومت وحدت ملی نیز تاکید شده است.

صلاح الدین ربانی، رییس جمعیت اسلامی در برگه فیسبوک اش به ستون پنجمی‌های درون نظام تاخته است.

ربانی نوشته است: “به زودی موقف مان را در پیوند به هراس‌افگنان داخل نظام و تصفیه حساب ملی با آنها اعلام خواهیم کرد.”

در این میان عطامحمد نور و امرالله صالح نیز رویداد روز پسین را پلان شده و هدف‌مند عنوان کرده اند.

عطامحمد نور در صفحه‌ی اجتماعی خود نوشته است: “حمله‌ی روز پسین، حمله به یک جریان مشخص سیاسی است که گمانه‌ها بر دست داشتن حلقات درون نظامی در طرح این حمله را بیشتر می‌سازد، وقتی فرمانده گارنیزیون از تهدید آگاهی دارد آیا دولت با این همه ساز و کار، توان تامین امنیت یک ساحه کوچک را ندارد؟.”

امرالله صالح، رییس روند سبر و یکی از اعضای جمعیت اسلامی نیز می‌گوید که حلقات درون حکومت پلان کرده بودند تا کار اعضای ارشد جمعیت را یکسره کنند اما تاکید دارد که این نوع دسیسه‌ها نمی‌تواند عزم آنان را ضعیف کند.
1TVNews.af

Advertisements