آه کابل و کابليان درد ديده ام ، قلبت را باز دريدند.
زبان براى ګفتن و چشم براى ديدن نداريم

!اى ملت بى سر و در خون تپيده ام

******************

افزایش تلفات بر اثر شکسته شدن شیشه ساختمان ها

داکتر وحيدالله مجروح سخنگوى وزارت صحت عامه تلفات حادثه انتحاری امروز وزیر اکبرخان کابل را 80 کشته و 350 اعلام کرد، به گفته وی اکثر زخمى شدگان که بيشترين آن افراد ملکى اند به شفاخانه ها انتقال یافته اند

.

به دنبال انفجار قوی صبح امروز در کابل، آسیب دیدگان به شفاخانه های، 400 بستر، وزیراکبرخان، ایمرجنسی، جمهوریت، انتانی، ابن سینا و پولیس شهر کابل منتقل شده اند.

در بین کشته شدگان و زخمی ها بانوان و کودکان نیز شامل می باشد که هشت تن از کشته شدگان را زنان و 40 تن از زخمی ها را بانوان تشکیل می دهند.

هنوز از تلفات کودکان در این حادثه آماری ارائه نشده است.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازآوا، گزارش های اولیه نشان می دهد که حمله انتحاری امروز توسط یک موتر تانکر آب بمب گذاری شده، بوده است.
این انفجار حوالی ساعت 8:20 صبح امروز در چهارراهی زنبق که محل رفت و آمد زیاد وسایط نقلیه است، رخ داده است.

از سوی دیگر، ساختمان های بسیاری در اطراف محل انفجار آسیب دیده و دچار آتش سوزی شده اند و تعداد زیاد زخمی های امروز، ناشی از تخریب و شکسته شدن شیشه های ساختمان های اطراف محل انفجار بوده است.

این دومین حمله انتحاری با شروع ماه رمضان است. اولین حمله انتحاری، روز اول ماه رمضان در ولایت خوست صورت گرفت که ۱۴ کشته و ۸ زخمی برجای گذاشت. طالبان گفته اند که در ماه رمضان نیز به حملات خود ادامه خواهند داد

ویدیو

 

.

 

 

 

انفجارنيرومند درشهرکابل تلفات وجراحات برجا گذاشته است

شهرکابل / به گزارش سایت همایون بنقل از(پژواک١٠جوزا ٩٦):انفجارنيرومند درمربوطات حوزۀ دهم امنيتى شهرکابل تلفات وخساراتى درپى داشته است .

اين انفجارحوالى ساعت ٨:٣٠ صبح امروزدرساحۀ وزيراکبرخان شهرکابل صورت گرفت .

بگفته شاهدان عينى ، اين رويداد ميان سرک هفدهم وزيرمحمد اکبرخان وچهاراهى زنبق که سفارت جرمنى و کمپ ايگرمربوط نيروهاى خارجى درنزديکى آن قراردارد ، رخ داده است.

يک شاهد عينى ديگربه پژواک گفته است که انفجاردرمقابل يکى ازرياست هاى امنيتى ملى صورت گرفته است.

منابع ازمحل رويداد درتماس با پژواک گفته اند که ده ها جسد ومجروح دراين محل ديده شده که مردم درحال انتقال آن مى باشند، شمارى اززنان را دراين محل ديده که گريه وفغان داشته ودنبال پيدا کردن اجساد نزديکان شان بوده اند .

همچنان منابع ازنقاط مختلف شهرکابل به پژواک گفته اند که درنتيجۀ اين انفجارقوى شيشه هاى ساختمان هاى آنها شکسته شده است .

خبرنگارپژواک ازمحل رويداد گزارش ميدهد که محل رويداد ازسوى نيروهاى امنيتى محاصره گرديده ، اجازۀ رفت وآمد به کسى داده نمى شود .

تاکنون مسوولان امنيتى درمورد نوعيت اين انفجارقوى اظهارنظرنکرده اند

.