واکنش تند سخنگوی حزب اسلامی به انتقادها علیه حکمتیار
آنهایی که حزب اسلامی را منحل‌شده می‌دانستند اکنون توازن ذهنی خود را از دست داده‌اند

سخنگوی حزب اسلامی در واکنش تندی به انتقادها علیه حکمتیار اظهار داشت که رقبای رهبر حزب اسلامی پس از استقبال پرشور مردم از حکمتیار، توازن ذهنی خود را از دست داده‌اند. «قریب‌الرحمان سعید» سخنگوی حزب اسلامی به اظهارات اخیر برخی کارشناسان و مقامات افغان از جمله «عطامحمد نور» والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمیعت واکنش تندی نشان داد.عطا محمد نور اخیرا با انتقاد از شیوه رفتار رهبر حزب اسلامی گفته بود: حکمتیار طوری رفتار می‌کند که انگار دولت افغانستان تسلیم او شده است.

به گفته عطامحمد نور، حکمتیار نیاز به زمان دارد تا از خواب بیدار شود و با پذیرش اصول دموکراتیک مورد احترام همه واقع شود.

قریب الرحمان سعید در واکنش به این اظهارات در وبسایت رسمی حزب اسلامی نوشت: استقبال گرم ملت و مقامات افغان باعث وحشت رقبای سیاسی رهبر حزب اسلامی شده و آنها توازن ذهنی خود را از دست داده‌اند.

وی با متهم کردن والی بلخ به اختلاس میلیاردها دلار گفت که حزب اسلامی در دوران اشغال افغانستان خود را در مقابل پول نفروخت.

سعید افزود: حزب اسلامی و حکومت تسلیم یکدیگر نشده‌اند. عطا محمد نور به عنوان یک والی کسی نیست که به رهبر حزب اسلامی زمان دهد.

سخنگوی حزب اسلامی گفت که بر اساس اظهارات والی بلخ اگر رهبر حزب اسلامی در خواب می‌بود حالا افغانستان اشغال شده بود و حکمتیار هم مانند دیگران در 16 سال گذشته در آغوش خارجی‌ها قرار می‌گرفت.

وی دلیل پیوستن حکمتیار به روند صلح را «حقیقتی تلخ» و برای اینکه حکومتی در افغانستان وجود داشته باشد، اعلام کرد.

سعید تاکید کرد که حزب اسلامی برای امتیاز و یا مناصب دولتی به روند صلح نپیوسته است بلکه به خاطر اصلاحات در این کشور وارد این روند شد.

چندی قبل، عطا محمد نور در پیامی از حکمتیار خواسته بود که از استفاده ادبیات کنایه آمیز درباره حزب جمیعت اسلامی خودداری کند زیرا دیگر دوران جنگ‌های داخلی گذشته و عصر جدید آغاز شده است.

وی به حکمتیار تذکر داده بود که عصر جدید عصر تعامل و دموکراسی است و او نیاز دارد تا این واقعیت را بپذیرد ./تسنیم.

Advertisements