آل خلیفه، این حاکمیت دجالی سیاه مذهبی که به وسیله ی استخبارات انگریز، با کنار گذاشتن قبیله آل الرشید به قدرت رسانیده شده است، نقش بسیار پر رنگ ومبرمی را در تعمیل برنامه هایدینی- مذهبی « ام آی سکس» بازی می‌کند. ( چونانیکه در ایجاد پروژه مجاهد سازی و طالب سازی ایجاد کرده است).
استخبارات جهانخوار امپیالیستی به تأسی از تحقق برنامه های سیاستگذاران کانون توطیه های جهانی، تولید، انکشافی و توسعه ی تروریسم و بنیادگرایی را بهترین سلاح مدرنیته و کارا در شرایط معاصر می پندارند. بر مبنای همین استراتژی نوین ضد انسانی، و ضد بشری، حدود چهار دهه است که جنگ و ویرانی و خونریزی در کشور عزیز مان ادامه دارد.
برای رقابت های بیشتر بین المللی بر سر منابع مادی جغرافیای کشور ها ، تروریزم سلاح کارا و کم مصرف پنداشته شده است. بر همین مبنا سعودی وظیفه گرفته است که سومین مرکز بزرگ بنیادگرایی وهابیت را با هزینه ی نیم میلیاردی در کشور مان ایجاد کرده با توظیف پانزده تا هفده هزار ملای وهابی متعصب مذهبی حتا از سایر کشور های عربی را تدارک دیده و درین باشگاه تروریزم افغانی! توظیف نماید.ن

تلاش «عادل الجبیر» برای افزایش نفوذ عربستان در افغانستان

به گزارش سایت همایون بنقل از تسنیم، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در دیدار با «اکلیل حکیمی» وزیر دارایی افغانستان درباره روند صلح این کشور گفت‌وگو کرد

.

این دیدار در ریاض پایتخت عربستان صورت گرفته است.

وزارت دارایی افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که عادل الجبیر درباره پروژه‌های عربستان در افغانستان و تامین مالی آنها نیز تبادل نظر کرده است.

وزیر خارجه عربستان در این دیدار همچنین بر گسترش روابط با افغانستان تاکید کرده است.

این رایزنی‌ها در حالی انجام می‌شود که کار ساخت سومین دانشگاه بزرگ اسلامی با هزینه 500 میلیون دلاری از سوی عربستان در 15 کیلومتری حاشیه شهر جلال‌آباد جریان دارد.

این دانشگاه که در زمینی به وسعت 160 هکتار ساخته می‌شود و ظرفیت بیش از 10 هزار دانشجو را خواهد داشت کار ساخت دیوار محوطه آن رو به اتمام است و قرار است دروس آن به زبان عربی تدریس شود.

هرچند که برخی از علمای افغان و نمایندگان پارلمان از تلاش‌ها برای ترویج وهابیت و افراط‌ گرایی در این کشور ابراز نگرانیکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که هدف عربستان از تدریس به زبان عربی احتمالا به منظور استفاده از اساتید مورد نظر و یا اساتید سعودی است.

از سوی دیگر هم ننگرهار محل ساخت این دانشگاه در واقع خواستگاه افراد وابسته به داعش محسوب می‌شود که یکی از پزشکان دخیل در حمله اخیر به بیمارستان نظامی سردارداود خان نیز از دانش‌آموختگان دانشگاه جلال‌آباد بوده است.

عربستان سعودی ماه گذشته نیز با هزینه صدها هزار دلار کتابخانه‌ای بزرگی را نیز در دارالعلوم «نجم‌المدارس» این ولایت به بهره برداری سپرد.

با این حال گفته می‌شود که وجود افراد وابسته به داعش در ننگرهار عامل توجه عربستان سعودی به این ولایت شده است، زیرا در گذشته عربستان تقریبا در هیچ یک از ولایات افغانستان و حتی تمام افغانستان پروژ‌ه‌ای به ارزش 500 میلیون دلار روی دست نگرفته بود

چندی قبل نیز جمال فکوری بهشتی» نماینده پارلمان افغانستان، گفته بود که همکارانش در این مجلس از دولت افغانستان می‌خواهند که در روابط خود با عربستان سعودی تجدید نظر کند، زیرا پادشاهی سعودی همواره از گروه‌های تروریستی نه تنها در افغانستان بلکه در پاکستان و بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه پشتیبانی کرده است.

وی اظهار داشت: مشخص است که عربستان از گروه‌های افراطی و تروریستی فعال جهان از جمله در افغانستان و پاکستان حمایت می‌کند.

Advertisements