رئیس جمهوری افغانستان همزمان با سفر ترامپ به عربستان و برای شرکت در کنفرانس مبارزه با تروریسم، امروز راهی عربستان می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اطلس، «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان برای شرکت در کنفرانس مبارزه با تروریسم که در عربستان برگزار می شود، امروز به ریاض سفر می کند.

این سفر رئیس جمهوری افغانستان همزمان با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی است.

مقامات افغانستان طی اظهاراتی در این راستا اعلام کردند که مبارزه مؤثر با تروریسم و همکاری منطقه‌ای در این زمینه از اهداف مهم سخنرانی اشرف غنی در کنفرانس جهانی مبارزه با تروریسم در ریاض پایتخت عربستان سعودی خواهد بود.

این مقامات همچنین افزودند که غنی تلاش می‌کند تا پیام واضحی به جهانیان برساند، مبنی بر اینکه تروریسم نه تنها خطری برای افغانستان بلکه خطری برای منطقه و جهان است.

لازم به ذکر است که قرار است این نشست با عنوان تشکیل و راه‌اندازی «ناتوی عربی– اسلامی– سنی» با حضور سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس که متشکل از «عبدالله دوم» پادشاه اردن، «محمد ششم» پادشاه مغرب، «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزایر، «الباجی قائد السبسی» رئیس‌جمهوری تونس و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان و اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و تعدادی دیگر برگزار شود.

گفتنی است که این نشست در روزهای شنبه و یکشنبه (۳۰ و ۳۱/ثور/ اردیبهشت) درعربستان سعودی برگزار خواهد شد.