بعد از ملاقات آقای ترامپ رییس جمهور امریکا با اقای لاوروف وزیر امور خاجه روسیه، میدیای امریکا به صورت سازمانیافته آقای ترامپ را زیر فشار قرار داده اند. این فشار ها به حدی بوده است که آقای ترامپ اخیرن چنین اظهارداشته که با اعتراض به مشکلات سیاسی پیش‌رو؛ هیچ رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا به اندازه او مورد ظلم واقع نشده است.

به گزارش سایت همایون بنقل ازالعربیه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که آماده است نوار صوتی گفتگوی سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را منتشر کند. ترامپ متهم است که اطلاعات کاملا سری با موسکو در میان گذاشته است.

ولادیمیر پوتین در نشست خبری روز چهارشنبه 17 می 2017 گفت: «اگر دولت آمریکا اعلام کند، که این کار شدنی است، ما آمده‌ایم نوار صوتی گفتگوی دونالد ترامپ و سرگئی لاوروف را در اختیار کنگره و سنای آمریکا قرار دهیم.»

پیش از این مقامات آمریکایی روز دوشنبه اعلام کرده بودند که دونالد ترامپ اطلاعات کاملا سری درباره عملیاتی که برای مبارزه با داعش برنامه‌ریزی شده بود را با لاوروف در میان گذاشته است. این موضوع کاخ سفید را با جنجال جدیدی مواجه کرده است.

از سوی دیگر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز سه‌شنبه 16 می 2017 درباره دیدار ترامپ و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت این دیدار براساس اصول تبادل اطلاعاتی انجام شده است.

اچ‌ آر مک‌مستر افزود: رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با لاوروف درباره اقدامات موسکو در مناطقی مانند روسیه و اوکراین بحث و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار درباره تهدیدهای مشترک تبادل نظر کردند.»

مک‌مستر تاکید که اطلاعاتی که ترامپ با لاوروف در میان گذاشته هیچ منبع اطلاعاتی در معرض خطر قرار نخواهد داد

Advertisements