کثرت منابع تریلیون دالری زیر زمینی و رو زمینی، یک بار دگر غرب را دیوانه وار برای تاراج و غارتگری به افغانستان می کشاند.
 
سقوط ولایات شمال و واگذاری رهبری جنگ به طالبان تحت رهبری حکمتیار،  این نوکر معلوم الحال چندین جانبه استخبارات خارجی دگر یقینی شده است.
برای تشدید این برنامه، هزاران نفر از پاکستان وولایات جنوبی توسط بس ها به شمال انتقال می یابند. پول، تجهیزات و سلاح توسط بالگرد ها به تروریستان طالب انتقال مییابد.
صد ها هزار نفر از ولایات شما، از خانه وکاشانه های شان آواره و بی جا شده است. ارگ تحت رهبری استخبارات خارجی فقط مصروف اکمالات طالبان ان درین راستا مقامات  به رهبری اتمر مکار به تعمیل برنامه های خارجی ها مصروف اند.
 
جالب آنست که ناتو به افغانستان نیرو می فرستد؛ اما منشی آن اذعان د اشته که در جنگ سهمی نمی گیرند!
 
راه نجات کدام است؟
 
یک راهکار وجود دارد که که مدافعین و سربازان دلیر اولتر از همه حامیان اصلی طالبان تروریست را در هرکجایی که اند، نشانی و تیله نمایند. این یگانه راه نجات کشور از غارتگری و کشتار و ویرانی خواهد بود و بس.ن
مطلب مرتبط

بریتانیا و دنمارک روی فرستادن نیروهای بیشتر به افغانستان غور می‌کنند

وزارت دفاع بریتانیا می‎گوید مسئله اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان را بررسی می‎کند.

یک سخنگوی اردوی بریتانیا به دنبال سفر منشی عمومی ناتو به آن کشور گفت بریتانیا برای مأموریت افغانستان متعهد خواهد ماند.

یک سخنگوی این وزارت به دنبال دیدار ینس استولتنبرگ منشی عمومی ناتو با ترزا می صدراعظم بریتانیا گفت کشورش می‎خواهد تا مطابق نیازها در مأموریت افغانستان عمل کند.

نیروهای انگلیسی در افغانستان

منشی عمومی ناتو روز چهارشنبه به خبرنگاران در لندن گفت که تصمیم در مورد اعزام احتمالی چند هزار نظامی بیشتر به افغانستان در هفته‎های آینده اعلان خواهد شد.

ینس استولتنبرگ گفت که نیروهای اضافی در عملیات‎های نظامی سهم نخواهند گرفت و نقش آن‎ها آموزش و مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی افغان خواهد بود.

وی افزود:

“ما پیشنهادها را برای اعزام نیروهای بیشتر تحت بررسی داریم و در جریان چند هفته آینده در باره شمار نیروها و ترکیب نظامیان ما در افغانستان تصمیم خواهیم گرفت.”

در حال حاضر حدود ۱۳۵۰۰ نیروی بین‌المللی در افغانستان حضور دارند که ۸۴۰۰ تن‌شان امریکایی استند.

از میان این نظامیان امریکا، ۶۹۰۰ تن‌شان مشغول آموزش و مشوره‌دهی به نیروهای افغانستان بوده و ۱۵۰۰ تن دیگر در مأموریت مبارزه با تروریزم که هدف بیشتر آن سرکوب القاعده و گروه داعش است، سهم دارند.

بر اساس گزارش‎ها، مقام‎های امریکایی برای متحدین ناتو در مورد آینده حضور شان در افغانستان، یک نامه هم فرستاده‎اند.

نیروهای دنمارکی

بریتانیا و ناتو در حالی بررسی‎ها را برای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان آغاز کرده‎اند که وزارت دفاع دنمارک می‎گوید برای فرستادن سربازان اضافی به افغانستان آمادگی دارد.

وزیر دفاع دنمارک اخیراً گفت که در صورت نیاز، کشورش هر گونه آمادگی برای اعزام این نظامیان دارد اما به‌گفته وی دنمارک تا حالا در این مورد به نتیجه نهایی نرسیده‎است.

دنمارک نقش نسبتاً کمتری در افغانستان دارد و در حال حاضر ۱۶۰ نظامی این کشور برای نیروهای امنیتی افغان آموزش می‎دهند.

در بسیاری گزارش‎ها گفته شده که قرار است دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا پیش از برگزاری نشست ناتو در بروکسل، استراتژی‌اش را در مورد افغانستان اعلان کند.

گزارش: جاوید نعیمی

Advertisements