در صورت حمله هسته‌ای واشنگتن؛

دست مُرده» روسیه، کار آمریکا را تمام می‌کند

یک مقام روس اعلام کرد اگر واشنگتن پایگاه‌های روسیه را هدف حمله هسته‌ای قرار دهد، سامانه «دست مُرده»، خاک آمریکا را هدف حمله قرار می‌دهد

به گزارش سایت همایون بنقل از به نقل از العالم، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست روسیه اعلام کرد اگر آمریکا روسیه را هدف حمله هسته‌ای قرار دهد کارش تمام خواهد شد.

پیتر رومانوف گفت: من در یک نشست محرمانه در زمان اتحاد جماهیر شوروی شرکت کردم و شاهد بررسی طرح سامانه «دست مرده» بودم از این رو اگر آمریکا به پایگاه‌های ما حمله کند، این سامانه خاک آمریکا را هدف حمله موشکی قرار خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد که آمریکا اطلاعات کاملی از توان نظامی دست مرده روسیه دارد و البته آمریکایی‌ها مردمی واقع‌گرا هستند و از روسیه می‌ترسند و گرنه خیلی پیش از این وارد جنگ علیه مسکو می شدند.

دست مرده روسیه که به عنوان perimeter (محیط یا پیرامون) نیز شناخته میشود. این سامانه می‌تواند در صورت شناسایی حمله اتمی به خاک روسیه، با استفاده از حسگرهای نور -سنسور‌های حساس به فشار- حسگرهای تشخیص مواد رادیو اکتیو و سنسورهای حساس به فشار بیش از حد، به طور خودکار باعث فعال‌سازی موشک های بالستیک قاره پیمای روسیه (ICBM) شود. با استناد به بیشتر منابع نظامی روسیه این سامانه معمولا خاموش است و فقط در زمان بحران‌های خطرناک فعال می‌شود؛ اگر چه گفته می‌شود این سامانه همواره در حالت آماده به کار قرار دار و آماده است که در صورت لازم در راستای اهداف خود به کار گرفته شود. این سامانه در دوران جنگ سرد راه‌اندازی شد.

Advertisements