برگشت گلبدین در14 ثور به کابل،برای همیش این روز تاریخ را،لکه دار ساخت

کلکسیون بزرگترین جنایتکاران قرن تکمیل شد و حالی منتظر جنایات بزرگتر در کشور باشیم.

گلبیدین راکتیار جلاد کابل با صدها خودروی نظامی وارد کابل شد. که همین اکنون توافقنامه صلح با ارگ اشرف غنی را زیر پا نمود.
گلبیدین مشهور به کریم کرینکار و .و.و.و.و پس از بیست سال غیبت در رأس کاروانی مرگ مرکب از صدها خودروی نظامی و مجهز به سلاح های سنگین امروز پنجشنبه چهارم ماه می وارد کابل شد. ورود او به کابل نتیجۀ توافق صلحی است که وی هفت ماه پیش با اشرف غنی امضا کرد. به نظر نمیرسد که بازگشت گلبیدین بیغیرت که بارها به جنایات جنگی متهم شده بدون توافق و پشتیبانی جامعۀ جهانی صورت گرفته باشد.
بسیاری از او به عنوان ” قصاب کابل” یاد میکنند که در اوایل دهۀ 1992 و در حالیکه نخست وزیر افغانستان بود کابل را وسیعاً بمباران کرد. در نتیجۀ بمباران های گلبیدین یک سوم کابل نابود شد و هزاران غیرنظامی نیز کشته شدند.
گلبیدین با سابقه که از حربی پوهنحی دارد. همچنین به طراحی و اجرا عملیات تروریستی علیه رسانه ها، مدافعان حقوق زنان و سازمان های غیردولتی متهم است

++++++++++++++++.

سازمان استخبارات پاكستان بنياد گذار و حمايت گر جهاديان،طالبان و داعش بوده و نقش مادر را برائ تنظيم هائ جهادئ، گروه هائ طالبان و داعشيان تروريست ادا نموده است.
اينها بخواهند يا نه برادر و همقطاران همديگر اند،
اينكه ديروز كرزئ و يا امروز حكمتيار به يكديگر و به خصوص طالبان برادر خطاب ميكنند حق دارند زيرا همه زاده ئ يك مادر همانا پاكستان اند.
بخاطر منافع خود و گروه خود ديروز قسم بر قران در خانه خدا را زير پا كردند و امروز از صلح، كنار امدن ها و همديگر پذيرئ حرف ميزنند به باورم با تكيه بر گذشته ها اينها به صلح و ثبات باور ندارند بلكه منحيث مهره هائ سوخته و بافته در پئ حق و حقوق بيشتر و ادامه زنده گئ باخته خوبش اند.
ارزو دارم چنين نباشد و افغانستان بطرف صلح، امنيت ، ساخت و بافت رود!!؟؟ کا رمند

جنایات گلبیدین را همه فراموش کرده اند

اینها با استقبال این انسان.به خون مردم شهید کابل توهین کرده اند


رئیس‌اجرایی افغانستان با ابراز خرسندی از اینکه حکمتیار، طالبان را «برادر» خوانده، تصریح کرد: از این موضوع استقبال کرده و ما نیز طالبان را «برادران حکمتیار» می‌نامیم

.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی افغانستان در مراسم استقبال حکومت افغانستان از حکمتیار رهبر حزب اسلامی اظهار داشت: آخرین بار حکمتیار را در سفارت تاجیکستان ملاقات کرده بودم و امروز از دیدن دوباره وی خوشحال هستم.
وی در واکنش به اظهارات حکمتیار در ارتباطات با حکومت فعلی گفت: حکومت وحدت ملی در شرایط خاص بر مبنای اراده مردم به وجود آمد و ضرورت بود در کنار هم و با هم کار کنیم. تلاش می‌کنیم در حکومتداری مردم را از خود ناامید نکنیم.
رئیس‌اجرایی افغانستان یادآور شد: در این سال‌ها درس‌ها و تجارب زیادی را آموخته‌ایم اما واقعیت این است که درسی بزرگتر از وحدت ملی و همدیگرپذیری وجود نداشته و ندارد.
عبدالله ادامه داد: باید تلاش کنیم تا فاصله میان ملت و حکومت هر روز کم و کمتر شود.
وی با ابراز خرسندی از اینکه حکمتیار طالبان را «برادر» خوانده، تصریح کرد: از این موضوع استقبال کرده و ما نیز طالبان را «برادران حکمتیار» می‌نامیم.
عبدالله اظهار داشت: به حکمتیار اطمینان می‌دهیم اگر طالبان بخواهند به صلح بپیوندند همانطور که از وی استقبال کردیم، از طالبان هم استقبال می‌کنیم چرا که ما واقعا از جنگ و درگیری خسته بوده و خواستار برقراری امنیت و صلح هستیم

++++++++++++++++++++++++++++.

کاروان حکمتیار با ده‌ها تن از افراد مسلح به کابل آمد

گلبدین حکمتیار و کاروان چند هزار نفری‌اش با گذشتن از منطقۀ وزیر محمد اکبر خان و در ورودی ریاست جمهوری، راهی منطقه دارالامان شد

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، روز پنجشنبه با کاروانی از موترهای هوادارانش که بیشتر آنان مسلح با سلاح‌های سنگین بودند از شهر جلال‌آباد به کابل رسید و به اقامتگاهش در منطقۀ دارالامان شهر کابل رفت.

صدها تن از هوادارانش از گلبدین حکمتیار در بخش‌هایی از پایتخت استقبال کردند.

شماری از هواداران آقای حکمتیار سلاح های سنگین مانند راکت‌های آر پی جی، سلاح پی‌کا و دیگر نوع سلاح‌ها را با خود حمل می‌کردند.

گلبدین حکمتیار شش روز پس از دیده  شدنش در انظار عمومی، سفر کابل در پیش گرفت.

گلبدین حکمتیار و کاروان چند هزار نفری‌اش با گذشتن از منطقۀ وزیر محمد اکبر خان و در ورودی ریاست جمهوری، راهی منطقه دارالامان شد.

نمایی از کاخ دارالامان  که زخم های جنگ های میان گروهی مجاهدین را هنوز در سینه دارد

++++++++++++++++++++++++++++

دختر هاى زيباى كابل متوجه خود باشيد
كه تيزاب پاش قديمى باز آمد

+++++++++++++++++++++++++.

ویدیو

آمدن حکمتیار در کابل وهمایش در قصر سلام خانه

++++++++++++++
اشرف غنی ،حکمتیار،حامد کرزی.،سیاف ،خلیلی ،قانونی . “رهبران جهادی و حکومتی ” سخنان خوب ،نیکو .، مردم پسند ،افغانی ،اسلامی .و انسانی فرمودند .
ای کاش ، ای کاش :در گفته های شان صداقت وندای وجدان باشد .
موقف ،مقام ، منزلت ،ثروت ،وقدرت از شما .
بگذارید مردم ما با لقمه نان بخور ونمیر با آرامش زندگی کنند .
مردم ما منتظر عمل است نه عوام فریبی

تنها 

+++++++++++++++++++

گلبدین حکمتیار پس از 20 سال با کاروانی بزرگ وارد کابل شد

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی روز پنجشنبه 4 می 2017، با کاروان بزرگی از افراد نظامی، وارد شهر کابل شد.

به گزارش خبرگزاری جمهور، گلبدین حکمتیار پس از وارد شدن به شهر کابل، به ارگ ریاست جمهوری خواهد رفت، قرار است محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی با یکدیگر ملاقات و گفتگو کنند.

بر اساس این گزارش، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان گفته است که قرار است رئیس جمهوری این کشور روز پنجشنبه 4 می، در مراسمی برای استقبال از آمدن گلبدین حکمتیار و تطبیق توافقنامه صلح، اشتراک و سخنرانی کند.

گلبدین حکمتیار که از سوی نهادهای حقوق بشری و فعالان مدنی متهم به دست داشتن در کشتار غیرنظامیان در جنگ‌های داخلی افغانستان است، سال‌ها در لیست سیاه سازمان ملل متحد قرار داشت اما پس از امضای توافقنامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی نام وی از فهرست سیاه حذف شد.

رهبر حزب اسلامی پس از امضا توافقنامه صلح با دولت افغانستان، بعد از حدود 20 سال روز جمعه 28 اپریل 2017 وارد ولايت لغمان شد، در میان مردم سخنرانی کرد و در همان روز به شهر جلال آباد مرکز ولايت ننگرهار رفت و امروز پنجشنبه 4 می 2017 وارد کابل شده است

++++++++++++++++++++++++++++++

همزمانی حضور حکمتیار و آی اس آی در کابل ؟

.

گلبدین حکمتیار، کسی است که در دوران جهاد بیشترین تسلیحات را از سازمان استخباراتی پاکستان دریافت می کرد تا بیشترین خرابی ها را بر زیر ساخت های افغانستان وارد آورد

گلبدین حکمتیار، نامی که هر افغانستانی فارغ از مذهب و نژاد با آن آشنا است وی همان کسی است که در دوران جهاد بیشترین تسلیحات را از سازمان استخباراتی پاکستان دریافت می کرد تا بیشترین خرابی ها را بر زیر ساخت های افغانستان وارد آورد.

حکمتیار پس از سقوط دولت کابل به دست مجاهدین با عجله خودرا به چار آسیاب لوگر رساند اما پیش دستی مسعود از ورودش به کابل جلوگیری نمود و این شخص تمامی عقده های ناگشوده خویش را با گلوله باران مردم کابل توسط راکت های غیر هدایت شونده، خالی کرد و پس از روی کار آمدن طالبان و پیش روی آنها در جنوبی و مشرقی به دولت ربانی پیوست و خیلی زود همان طور لوگر و چار آسیاب را برای هم تباران خویش خالی کرده بود کابل را نیز به طالبان سپرده و خود از آن جا خارج شد.

یکبار دیگر نیز حکمتیار در مزار شریف به جبهه متحد پیوست و با سقوط ولایات شمالی به دست طالبان وی در یکی از کشورهای همسایه در ویلاهایی آن چنانی به زندگی اشرافی می پرداخت ولی پس از حمله آمریکا به افغانستان حکمتیار از یک کشور همسایه دیگر سر بر آورد و علم جهاد بر افراشت و تا همین چند روز پیش مشغول جهاد بود و عجب آن که وی در همان کشوری زندگی می کرد که طالبان هم آن جا هستند و حالا که این طرف مرز آمده برعلیه آنها سخنرانی می کند. وی حالا به یکباره با جنبه قومی یافتن دولت اشرف غنی سر و کله اش در لغمان و جلال آباد پیدا شده و به رسانه ها و گروه های قومی ساکن در افغانستان تاخته و حرف هایی در دفاع از حقوق زنان البته با قرائت خاص خوش زده است.

سوال این hست که گلبدین چرا از رسانه ها چنین به بدی یاد می کند؟ شاید بتوان پاسخ را در این یافت که رسانه ها در یک کشور حکم آیینه برای یک فرد را دارد که هرگاه بخواهد از ظاهر خویش معرفت حاصل کند به آن نگاه کرده و شکل شمایل خود را در آن می بیند و اگر کدام نا راستی در آن بود اقدام به بر طرف کردن آن نماید.رسانه ها در کشورهایی که مبتنی بر دموکراسی هست یک چنین وضعیتی را برای آن جوامع دارد و از آن ها به عنوان رکن اساسی دموکراسی یاد می شود. حکمتیار شاید نمی خواهد چنین آیینه هایی وجود داشته باشد تا قیافه زشت قوم گرایی و دیکتاتوری و فاشیستی در آن دیده شود و حال که دولت افغانستان با اضافه شدن گلبدین به سوی هرچه قدرت یافتن یک قومیت خاص به پیش می رود دیگر چه نیازی است به آیینه هایی که نمایانگر پلیدیها و بد ذاتی عده ای باشد و هر روز بر طبل رسوایی آنها بکوبد و جهانیان را آگاه نماید.

از منظر حکمتیار همان رادیو صدای شریعت که در زمان طالبان پخش می شد و یا رادیوی حزب اسلامی که هر روز در مداحی و تمجید امیر حزب اسلامی می پرداخت کافی است و نیازی به رسانه های دیگر نیست. در قرائت حکمتیار رسانه اگر نتواند در مداحی حکمتیار و امثال وی داد سخن بدهد شر و بد است و اگر هر روز سخن از تمجید و تحسین وی سخن گوید نه تنها شر نیست بلکه خیر مطلق است و لازم است.

سعیدی

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Advertisements