پس از اعلام عملیات بهاری طالبان در افغانستان، سفارت آمریکا به شهروندانش در این کشور هشدار داد که احتمال حمله به مهمان‌خانه‌های خارجی در شهر کابل افزایش خواهد یافت

به گزارش  سایت همایون بنقل از خبرگزاری فارس، سفارت آمریکا در کابل به شهروندانش هُشدار داد که  تهدیدهای امنیتی در کابل و سراسر افغانستان وجود دارد و احتمال آدم‌ربایی و حمله به مهمان‌خانه‌های خارجی‌ها در شهر کابل نیز افزایش خواهد یافت.

بر اساس بیانیه‌ سفارت آمریکا در کابل، گروه‌های مخالف مسلح دولت، حملات علیه تاسیسات و افراد مرتبط با با آمریکایی‌ها را افزایش می‌دهند.

در این گزارش از ساختمان‌های وابسته به دولت و آمریکایی‌ها، سفارت‌خانه‌های کشورهای غربی، تاسیسات نظامی، مهمان‌خانه‌ها، سازمان‌های تجاری، دفاتر سازمان‌های غیر دولتی، هتل‌ها،  فرودگاه‌ و مراکز آموزشی به عنوان اهداف این حملات احتمالی یاد شده است.

همچنین سفارت آمریکا از احتمال حمله مخالفان مسلح دولت کابل به تظاهرات و تجمعات اعتراضی در شهرهای افغانستان خبر داده است.

در این بیانیه به شهروندان آمریکایی هشدار داده شد که به دلیل احتمال گروگان‌گیری، حملات مخالفان مسلح عملیات نظامی، مین‌های زمینی، درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های سیاسی و قومی از سفر به تمام مناطق افغانستان خودداری کنند.

سفارت آمریکا در کابل از تمام شهروندان این کشور خواسته تا برنامه‌های امنیتی خود را مورد بازبینی قرار دهند و اقدامات مناسبی را به منظور تامین امنیت جانی خود در دست گیرند.

این سفارت توصیه کرده که شهروندان آمریکایی باید در خصوص محیط اطراف خود آگاه بمانند و برای آگاهی بیشتر اخبار محلی را نیز دنبال کنند.

.

Advertisements