سه شایعه مربوط به حزب اسلامی

 

وکیل صافی، فاروق وردک، محمد خان معاون اول ریاست اجرایی، ارغندیوال، فرمانده امنیه پروان، زلاند، مهمند، ارشد، زرداد، جمعه همدرد، اخپلواک، گلاب منگل و ده ها تن دیگر از جمله کسانی هستند که پس از ساعات ها انتظار عقب درب اقامتگاه حکمتیار، از اولین کسانی هستند که بالاخره به دیدار رهبر شان مشرف شدند.
2 ـ وزير داخله و نيروهاى امنيتى زير دست اش از گرفتن امنيت حكمتيار ابا ورزيده است.
اين در حالي است كه حكومت افراد وابسته به حكمتيار را ملبس با لباس هاى نظامى كرده است.
اما اينكه با سرنوشت وزير داخله چه خواهد شد زمان پاسخ خواهد داد.
3 ـ حنیف اتمر رییس شورای امنیت ملی افغانستان، با همیاری معصوم استانکزی رییس امنیت ملی، برای فرماندهان حزب اسلامی در ولایت ننگرهار اسلحه و مهمات توزیع کرده است.
نظامیان حزب اسلامی علاوه بر اینکه خلع سلاح نشده اند، از جانب جناب اتمر بیشتر مجهز و مسلح گردیده اند.

افغانپیپر

++++++++++++++++++++++++++++

گلبدین را بشناسید

 

شرور ترین ، شقی ترین، آق پدر و مادر ترین ، چشم سفید ترین، بی حیثیت ترین ، بد اخلاق ترین، بی رحم ترین، آب چشم ریخته ترین، خود فروخته ترین، نامرد ترین، ناسپاس ترین، نمک حرام ترین، دسیسه ساز ترین، نیرنگباز ترین، خون آشام ترین، قدرت طلب ترین ، ظالم ترین ، خود خواه ترین و فرومایه ترین فرد سیاسی در افغانستان ، گلبدین راکتیار است. یک فرد بدنام ، منفور، مفلوک و تف شده را آروده اند که جنایت های تمام ناشده خود را تمام کند. صلح ، مسالمت جویی، آرامش روحی و روانی، بی خونریزی یک روز گذشتاندن ، در قاموس و در خون و در خمیر و در ضمیر و ذهن گلبدین قطعا و ابدا وجود نداشته و ندارد. ناف گلبدین با تیغ خیانت و نیرنگ بریده شده است. تمام لحظات زندگی شوم و نامیمونش در ضعف اخلاق، در زیر پای این و آن خوابیدن ، در آله دست ناکسان بودن ، در عقده مندی، در احساس حقارت ، در چاقو کشی، در کشتن و ترور و جنایتکاری و جنگ افروزی و خون آشامی سپری شده است. کسانی که گمان می کنند این جرثومه فساد و فرومایگی آمده است که صلح کند ، که از فسق و فجور و سیاهکاری دست بردارد، گلبدین را اصلن نمی شناسند. شما اگر پست ترین انسان را در منطقه و قریه و ولایت تان دیده اید، همان پست ترین را هزاران برابر پست تر ، زبون تر، بی همه چیزتر بسازید ، شاید یک شخص شبیه و نزدیک به گلبدین ازش درست شود. گلبدین مجسمه ، تبلور، نماد و نمونه بسیار بسیار برجسته ای شقاوت و قساوت و رذالت و بی وجدانی و پلیدی است که یک ذره و یک مثقال از انسانیت و شرف در ماورای وجودش هم به ذره بین یافته و دیده نمی شود. هیچ کسی به پستی و بی شرافتی و خیانت پیشه گی گلبدین راکتیار در روی زمین نه پیدا شده بود و نه هرگز پیدا خواهد شد. اکثریت مطلق اعضای حزب کثیفش نیز از خصایل زشت و نفرت انگیز رهبر خبیث شان برخوردار می باشند. از گلبدین و حزب تروریست و جنایتکارش قطعا و هرگز توقع صلح وصداقت و وفا به عهد را نداشته باشید. گلبدین یک مکروب است . چشم به راه خیلی خرابی ها و خیانت های بزرگ از وی باشید. گلبدین تا واپسین نفس هم از دشمنی با انسان و انسانیت دست نمی کشید. بوت پاکی و کاسه لیسی و چاپلوسی نکنید که خیلی زود پشیمان می شویید. به دهان گلبدین و گلبدینی ها بکوبید و برای شان وقت و فرصت فعالیت و رخنه کردن در منطقه تان را ندهید.
با سپاس
تاجیکم با تاجیکانم زنده ام

عمر راوی .

ارسالی ل.هارون

+++++++++++++++++++++++

« به یاد داشته باشید که این تصویر تاریخی به جالبترین عکس سال روزی تبدیل خواهد شد وسالهای سال درخطره ها باقی میماند….».

آقای “دانش” به استقبال حکمتیار به جلال‌آباد رفت.!

 گلبدین صدها کارمند آی اس آی را,بنام مهاجرین کمپ شمشتو داخل کشور نمود.

ویرانگر کابل با تحفه صلح آمد

اگر امروز ارگ در تب و تاب متحد خود می سوزد، آیا این اتحاد تا فردا دوام می یابد؟ یا بار دیگر گلبدین حکمیتار برای تجدید خاطرات به سرآسیاب می رود؟

حکمتیار پس از ورود به لغمان از صلح گفت و مبارزه با هراس افکنان و وحدت! سخنانی که به هر کس می آید جز ویرانگر کابل! و بار دیگر این حقیقت را بر ملا می کند که جنگ و امنیت از دل “حلقه رهبران پشتون” بر می خیزد

به گزارش   سایت همایون بنقل ازشبکه اطلاع رسانی افغانستان ، همزمان با سالروز پیروزی مجاهدین، ارگ برای تجلیل شایسته و در خور یک امیر، هشتم ثور را به تعویق انداخته و غرق در شادی و سرور در انتظار گلبدین حکمتیار به سر می برد.

رهبر حزب اسلامی طی نشستی با خبرنگاران در ولایت لغمان با بیان اینکه “آوردن صلح را از لغمان آغاز می کنم”، بار دیگر امریکا را شیطان بزرگ خواند و وعده سپرد که با حکومت در برابر هراس افکنان مبارزه می کند تا کشور تبدیل به مکان امن شود.
وی خواستار عدم مداخله کشورهای همسایه در امور داخلی کشور شده و گفت: دشمنان افغانستان به وحدت ملی کشور صدمه زده اند و باید یک حکومت مرکزی قومی ساخته شود.

سخن گفتن از وحدت، مبارزه با هراس افکنان و صلح آنهم از سوی شخصی که چهاردهه، یک طرف ثابت جنگ علیه مردم و حکومت های مخلتف بوده تنها برای حامیان حکومتی وی، قابل شنیدن می باشد و دیگر، به سخره گرفتن فهم و شعور افکار عمومی و پایمال شدن خون قربانیان جنایات وی است.

امیر راکت پران کابل که از سوی نهادهای حقوق بشهر متهم به “موشک باران کور” پایتخت و دست داشتن در کشتار ده ها هزار شهروند در بین سال های 1992 تا 1996 می باشد که امروز به لطف رییس جمهور غنی بار دیگر وارد شهری می شود که خون بی گناهان بسیاری در آن ریخته شده است.

هرچند ورود رهبر حزب اسلامی دیگر خبر تازه ای نیست اما هر بار که در رسانه ها بازتاب می یابد لرزه به تن هزاران بازمانده به جای مانده از جنگ داخلی می افتد و هراسی که مردم را فرا می گیرد از آمدن کسیکه به جای محاکمه، ورودی افتخار آفرین دارد.

اختلافی که میان داود خان و حزب خلق به وقوع پیوست و سرآغاز ناامنی ها و ویرانی شد نیز توسط سران قون پشتون و برای رسیدن به کشوری پشتونیزم بود که دولت اکنون ادامه دار همان تفکر می باشد، به عبارتی دیگر، ناامنی و امنیت از دل رهبران پشتون بر می خیزد که این سرزمین را از آن قوم خود دانسته و هیچگاه حاضر به پذیرش دیگر اقوام نبوده و نیستند.

اگر کرزی با برادر خواند، طالبان سعی در ادغام این گروه در ساختار قدرت داشت و با تضعیف رقبا به دنبال یکدسی راس حکومت از قوم پشتون اما باید گفت که چنین رسالتی را اشرف غنی به خوبی به سرانجام رساند، حکومت وی با حذف مقام های مخالف و جابجایی نمایندگان حزب اسلامی در قدرت، زمینه ورود حکمتیار را فراهم کرد، هم تباری که در بی رحمی و دسیسه زبانزد خاص و عام است.

با نگاهی به چهاردهه گذشته که پای ثابت تمامی جنگ و ناامنی ها را باید در قوم پشتون جستجو کرد اما نباید بر این چشم پوشید که مردم این قوم نیز به مانند دیگر اقوام، قربانی سیاست انحصارطلب رهبران خود شدند، طالبان و حزب اسلامی که همواره نه دشمن افغانستان بلکه ذخیره های قومی کرزی و غنی بودند، آفرینندگان جنگ و کشتار بر همین مردم هستند.

اشرف غنی با امضای توافقنامه صلح و دادن بشمار امتیاز به گلبدین حکمتیار به منفعت های کلانی رسید و با قوی ساختن ارگ توسط حامی چون حکمتیار با لشکری بزرگ از نظامیان و نفوذ بالا در مناطق پشتون نشین، دیگر هیچ مقام مخالفی قدرت قد علم کردن نخواهد داشت، می خواهد دوستم باشد، عطا محمد نور و یا اتحادی از قومیت های مختلف.

اکنون لغمان میزبان رهبری جهادی است که سابقه براندازی کودتاهای ناموفق علیه حکومت های گذشته را داشته و در کنار خیانت های بیشمار به حامیان خود، کابل را به خاک و خون کشانده و چهار دهه علیه مردم جنگیده است، ده هزار نیروی نظامی حزب جمعیت اسلامی نه تنها سلاح های خود را تحویل نداده اند بلکه با مشروعیت گرفتن از حکومت خطر جدی برای جان غیرنظامیان می باشند.

بازی خطرناکی که ارگ به راه انداخته و تمامی هزینه های مالی و معنوی کشور را صرف ادغام دشمنان این مرز و بوم در قدرت کرده، می تواند به سرنگونی همین حکومت و سقوط افغانستان بیانجامد، زیرا ارگی که امروز حکمتیار را امیر و افتخارآفرین جهاد می نامد، باید دوران ریاست جمهوری داکتر نجیب الله و برهان الدین ربانی را نیز به خاطر آورد که چه کسی دست به کودتا و جنگ نظامی علیه آنان زد.

ارگ از قوم های رانده شده پاکستان گرفته تا حزب اسلامی و طالبان را به عنوان تکه های جدا شده از قوم پشتون می نگرند در حالیکه طالبان و حزب اسلامی نه بر اساس قومیت بلکه بر مبنای ایدیولوژی شکل گرفته اند.

افغانستان با حضور حکمتیار در قدرت با وجود میلیون ها قربانی و خون هزاران بیگناه به گذشته ای تاریک بازگشته است، دورانی که هر خاین و قاتلی بر قدرت تکیه زده و خون به پا می کرد، اگر امروز ارگ در تب و تاب متحد خود می سوزد این اتحاد تا فردا نیز دوام می یابد یا بار دیگر حکمیتار برای تجدید خاطرات به سرآسیاب می رود؟

++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

اوضاع آشفته «غنی» در آستانه ورود «حکمتیار» به کابل


حکمتیار در حالی به زودی وارد کابل خواهد شد که اشرف غنی بیش از هر زمان دیگری در انزوای سیاسی قرار گرفته است
به گزارش سایت همایون بنقل از پیام آفتاب «گلبدین حکمتیار»، رهبر حزب اسلامی امروز شنبه 9 ثور نخستین نشست خبری خود را در ولایت لغمان برگزار کرد
سخنان وی اگرچه رنگ و بوی صلح داشت و خود را پیام آور صلح معرفی می کرد اما حاوی نکاتی است که نشان از تحولات مهم با محوریت حزب اسلامی خواهد داشت.
حکمتیار که با امضای توافق نامه‌ای در سال گذشته خورشیدی به روند صلح این کشور پیوسته است، از چند روز گذشته در شهر مهترلام ولایت لغمان حضور دارد و قرار است به زودی وارد کابل شود.
آقای حکمتیار در صحبت های امروزش، خطاب به طالبان گفت که جنگ شان بی فایده و بی معناست چرا که در این جنگ افغان ها کشته می شوند. او از طالبان و سایر گروه‌های مخالف حکومت این کشور دعوت کرد تا با ترک جنگ و پیوستن به صلح، برای تامین امنیت تلاش کنند و به این جنگ پایان دهند.
بخشی از صحبت های رهبر حزب اسلامی نیز خطاب به گروه های سیاسی رقیبش بود. وی به صراحت گفت خواهان آن است که مشکلات گذشته به هر صورتی که بوده است فراموش شود و رقابت های منفی گذشته نیز دیگر تکرار نگردد.
حکمتیار در حالی همه گروه های سیاسی کشور را به فراموشی گذشته دعوت می کند که در این اواخر، بحث درباره نقش سیاسی حکمتیار در تحولات آینده افغانستان افزایش یافته است و حضور وی در کابل به عنوان قدرتی سیاسی، موافقان و مخالفان سر سختی دارد.
اکثر سیاست مداران و گروه های فعال کشور اما ترجیح داده اند رویارویی مستقیم و عناد گونه ای با حکمتیار نداشته باشند. اخیرا به گوش می رسد نماینده «کریم خلیلی» معاون ریاست‌جمهوری سابق و اعضای شورای حراست و ثبات نیز در ادامه روند استقبال از حکمتیار و عادی سازی روابط با وی، برای دیدار با حکمتیار به لغمان در شرق کشور سفر کرده اند.
اشرف غنی، به عنوان سردمدار توافقنامه به حکمتیار، دقایقی پس از نشست خبری حکمتیار با صدور بیانیه ای بار دیگر اعلام کرد از آمدن گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی به کابل استقبال می کند اما یقینا وی روزهای سختی را با حضور حکمتیار پیش رو خواهد داشت.
با توجه به منزوی شدن رئیس جمهور توسط بسیاری از متحدان زمان انتخابات، اشرف غنی با تحولات سیاسی جدیدی نیز مواجه است. بازگشت قریب الوقوع گلبدین حکمتیار نیز این فضای پرآشوب سیاسی را تشدید می‌کند.
بازگشت حکمتیار، بسیاری از جناح‌ها را ناراحت می کند؛ گزارش ها حاکی از آن است که حکمتیار در روز آینده ظاهر می شود.
غنی سعی بر متمرکز کردن قدرت و تصمیم‌ گیری به افراد نزدیک به وی و گروه کوچکی داشته که در نهایت به منزوی شدن او حتی توسط نزدیکترین حامیانش انجامیده است.
اوضاع آشفته غنی در حالی است که حکمتیار در نشست امروز خود انتقادهایی را نیز به صورت ضمنی به دولت داشت. وی گفت: ما باید یک حکومت مرکزی قوی ایجاد کنیم؛ افغانستان به رهبری نیاز دارد که همه مردم از آن پیروی کنند.
رهبر حزب اسلامی قبل از ورود به کابل حتی به انتقال قدرت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: انتقال قدرت باید با تصمیم ملت افغانستان صورت بگیرد.
این سخنان نشان می دهد وی برنامه های کلانی برای انتخابات آینده افغانستان خواهد داشت و از طرفی میانه چندان خوبی نیز با رئیس جمهور و سیاست های وی نداد