کابل – به کزارش سایت همایون بنقل از(پژواک،۵ ثور۹۶): معاون دوم رییس جمهور، در مراسم معرفی طارق شاه بهرامى به حيث سرپرست وزارت دفاع می گوید، مخالفین مسلح که سربازان امنیتی را مورد حملات انتحاری قرار می دهد، باید به اشد مجازات محکوم شوند.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، امروز (سه شنبه) در مراسم معرفی طارق شاه بهرامى به حیث سرپرست وزارت دفاع ملی و شريف يفتلى بعنوان لوى درستيز قوای مسلح کشور گفت که امروز دشمن در صدد انتقام از اردوی ملی کشور است و این کار شان نشانه شکست و ضربه سنگین برای آنها میباشد که دشمن در جبهات جنگ از سوی اردوی ملی متحمل گردیده اند.

وی ميگويد: “از این لحاظ دشمن به طور دیوانه وار به حملات وحشيانه و غیر انسانی شان در افغانستان دست میزنند.”

دانش در اين محفل تأکید کرد، آنانی که بدون هیچ ملاحظه ای، مردم و سربازان فداکار وطن را به خاک و خون می کشند، باید بدون هیچگونه ملاحظه ای سرکوب و نابود گردند.

وى گفت که رهبری وزارت دفاع، باید بازنگری در استراتیژی دفاعی، ارتقای ظرفیت و تجهیز نیروهای امنیتی، مبارزه با فساد، جلوگیری از مداخلات سیاسی در اردوی کشور و ملی سازی نیروهای امنیتی را در صدر اولویت های خود قرار دهد.

دانش افزود که ملت افغانستان، همیشه حامی و پشتیبان واقعی نیروهای امنیتی کشور بوده است و باید ساختار نیروهای امنیتی کشور نیز ملی شود و مشارکت ملی اقوام در تمام سطوح نیروهای امنیتی کشور باید عملی گردد.

وی از رهبری وزارت دفاع ملی کشور خواست که مشکلات افسران و سربازان اردوی ملی را به طور جدی در نظر داشته باشد و در قسمت آعاشه،تجهیزات، لوجستیک و تسهیلات شان رسیدگی صورت گیرد.

وی در اخیر صحبتهایش از نهادهای عدلی و قضایی کشور خواست، تروریستانی که سربازان امنیتی را مورد حملات انتحاری و انفجاری قرار می دهد، باید به اشد مجازات محکوم نمایند.

در همین حال، طارق شاه بهرامى سرپرست و نامزد وزارت دفاع ملی در این مراسم گفت که وی برنامه های وسيعی را بخاطر آوردن اصلاحات در صفوف اردوی ملی روی دست دارد.

او علاوه کرد که این برنامه های شامل بلند بردن تعلیم و تربیه، مبارزه با فساد اداری، انکشاف جوان در صفوف اردوی ملی و موفق شدن عملیات موسوم به خالد در کشور میباشد.

از سوی دیگر، دگرجنرال شريف يفتلى لوی درستيز قوای مسلح می گوید که باید اردوی ملی یک نهاد ملی در کشور باشد و از سیاست و وابستگی در مسایل سیاسی دوری نمایند.

موصوف وعده سپرد که با آمدنش به حیث لوی درستيز قوای مسلح به مشکلات سربازان اردوی ملی رسیدگی خواهد کرد.

بعد از گذشت چهار روز از رویداد خونین حمله مهاجمان انتحاری وابسته به گروه طالبان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین، وزیر دفاع و لوی درستیز اردوی ملی استعفا دادند و رئیس جمهور نیز استعفای آنان را پذیرفت.

بعد از آن اشرف غنى رئيس جمهور، طارق شاه بهرامى را به حيث سرپرست وزير دفاع ملى و شريف يفتلى را به عنوان لوى درستيز قواى مسلح تعيين نمود.