آیا خطر حمله نظامی و احتمالا اتمی به کره شمالی از سوی امریکا خود به خود منتفی شد؟ و یا صف آرائی های نظامی چین و روسیه به امریکا هشدار داد تا پا را از گلیم خود درازتر نکند؟

نکته بسیار مهم دیگر این که آیا حمله احتمالی به کره شمالی و این همه جنجالی که بر سر موشک های اتمی آن کشور در رسانه های غربی جریان دارد صرفا برای مقابله با سلاح های اتمی است؟ سادگی است چنین تصوری. اگر چنین بود چرا گریبان پاکستان را نمی گیرند و پیش از آن اسرائیل را؟ حتی برزیل نیز تا آستانه تولید سلاح اتمی پیش رفته است.

بنابراین درد امریکا و غرب چیز دیگری است. آنها کره شمالی را می خواهند تا مرزهای آن با چین و روسیه را تبدیل به مرز خطر و مرز جنگی – اتمی کنند. مسئله اصلی اینجاست. مشکل اینست که روسیه از طریق مرز باریک میان این کشور و کره شمالی سرگرم لوله کشی نفت به کره شمالی و چین است و این مغایر نقشه و هدف امریکا برای تحت فشار گذاشتن چین از طریق قطع نفت خلیج فارس به سوی این کشور است! مسائل سیاسی بسیار پیچیده تر از آن گزارش ها و خبرهائی است که رسانه های غربی پخش می کنند

.

در اوج اخبار مربوط به خطر حمله قریب الوقوع از فراز ناوهای امریکائی به کره شمالی ویدئویی  از یک شاهد عینی،  از طریق تویتر پخش شد، که نشان می داد قطاری از خودروهای زرهی روسی به جانب کره روان است.  در ویدئوئی که بنمایش گذاشته شد واگن های قطار را نشان می دهد که  سامانه ای را حمل می کنند که یاد آور سامانه ضد هوائی

Tor

است

این فیلم را می توانید مضمون زیر ببینید

بر اساس گزارش خبرگزاری های جمهوری دمکراتیک خلق کره، در میان کشورهای هم پیمان و دوست این کشور، روسیه، جمهوری خلق چین و کوبا، روسیه بالا ترین همکاری های اقتصادی را با این کشور دارد. طی سال های گذشته روسیه با سرمایه گذاری های کلان در صنعت و کشاورزی مهم ترین پشتیبان کره شمالی بوده است.

روسیه با وجود انتقاد از برنامه های هسته ای کره دمکراتیک، نقش مهمی از به انزوا در آمدن این کشور ایفا کرده است. به عنوان مثال اواخر ماه ژانویه سال جاری، قرارداد اتصال خطوط راه آهن روسیه  و کره و توسعه و نوسازی راه آهن این کشور در مسکو به امضاء رسید و قرار شد کار آموزان راه آهن و راه سازی این کشور دردانشگاه های مسکو مشغول به فراگیری فن آوری های جدید شوند.

در عین حال مسکو و پیونگ یانگ طی قراردادی در زمینه آموزش کارشناسان نفتی کره در سیبری و ارسال نفت از این منطقه به کشور کره شمالی و تصفیه بخشی از آن جهت فروش به جمهوری خلق چین مشغول همکاری می باشند.

جمهوری دموکراتیک خلق کره، کشوری است که در شمال شبه‌ جزیره کره در شرق آسیا قرار گرفته است. این کشور از جنوب با کره جنوبی با 10 میلیون جمعیت و از شمال با جمهوری خلق چین و در زاویه شمال شرقی مرز کوچکی با روسیه دارد. جمعیت کره شمالی ۲۴ میلیون نفر است. روسیه با اعزام نیروهای زمینی خود و استقرار سامانه های موشکی اس 400 در مرزهای مشترک با کره شمالی در صدد است تا نشان دهد حمله به کره شمالی به این سادگی و کم هزینه ای نیست که غرب تصور می کند.

حمله نظامی به کره شمالی صد ها هزار تا یک میلیون آواره جنگی را در منطقه بوجود خواهد آورد که بخش مهمی از آن راهی چین و یا روسیه خواهند شد و این دو کشور خواهان این آوارگی نیز نیستند.

یکصد و پنجاه هزار نیروی نظامی جمهوری خلق چین نیز به مرزهای مشترک این کشور با جمهوری دمکراتیک خلق کره اعزام شده اند. انگیزه این اعزام نیرو نیز با انگیزه روسیه مشترک است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

سیل سلاح روسی
راهی کره شمالی است!
روسیه امروز – ترجمه رضا نافعی

 

ویدئویی از یک شاهد عینی، که از طریق تویتر پخش شده، قطاری را نشان می دهد که تعداد فراوانی خودروهای زرهی حمل می کند. طبق اطلاعات پورتال تحقیقی

 Already Happened»

شاهد عینی، که نام خود را ذکر نکرده ، در ویدئوئی که بنمایش گذاشته سه واگن قطار را نشان می دهد که سامانه ای را حمل می کنند که یاد آور

سامانه ضد هوائی Tor است .
بنا به خبر پورتال مذکور قطار (در روسیه) بسوی «مرز کره شمالی» در حرکت است. روز سه شنبه روزنامه انگلیسی » اکسپرس» نیز خبر از انتقال مشابهی به ولادیوستوک را منتشر کرد که در 130 کیلومتری مرز کره شمالی قرار دارد. کره شمالی مرز مشترکی با روسیه در مسیر رود » تومن» در منتهی الیه شمال خاک خود دارد

 

مرز مشترک کره شمالی و روسیه
کار سامانه » Tor» عبارتست از دفاع از اهداف مستقر در زمین که مورد حمله هواپیماهای جنگی، بالگردان ها، موشک های کروز، پهباد ها از ارتفاع 6 کیلومتری تا ارتفاعات نازل نزدیک به زمین است. Tor بویژه قادر است سلاحهای کوچک هدایت شونده یا بمبهای دقیق که از هواپیماها پرتاب می شوند را تعقیب و خنثی سازد. بنا به اطلاعات مندرج در منابع همگانی خود روهای حامل سامانه Tor در حین عملیات نیز می توانند در تحرک بمانند، از این رو بدشواری میتوان آنها را مورد اصابت قرار داد.
در ارتباط با توضیحات » مایک پنس» معاون رئیس جمهور امریکا، که روز دوشنبه هنگام دیدار از کره جنوبی بیان داشت، سرگئی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه گفته امیدواراست عملیات یک جانبه ای، مانند آنچه اخیرا در سوریه دیدیم، در ارتباط با کره شمالی صورت نگیرد. افزون بر این امید وارم ترامپ آن خط مشی را که در مبارزات انتخاباتی برای خود تعیین کرد دنبال کند.
مایک پنس هنگام حضور در کره جنوبی گفت» جهان توانست اِعمال قدرت و اراده رئیس جمهور را در سوریه و افغانستان تجربه کند». او به کره شمالی هشدار داد که: «در صدد آزمون عزم و قدرت نیروی نظامی امریکا برنیاید».
سرهنگ الکساندر ایوانویچ شیلین، گزارشگر جنگی، در گفتگو با روسیه امروز گفت : تردیدی نیست که تشنج جهانی در حال حاضر به شبه جزیره کره نزدیک شده است، ولی عامل تهدید کره شمالی نیست. این امریکاست که تهدید می کند و نوعی نیروی تهاجمی به منطقه اعزام کرده است. پس از این عمل بود که چالش میان کره جنوبی و شمالی شروع شد و اگر کار بجای داغ بکشد ممکن است به یکدیگر ضربه ای بزنند.
این کارشناس امور نظامی راجع به حدس و گمان هائی که در رسانه ها در ارتباط با تحرکات نیروهای نظامی زده شده نیز توضیح داد و گفت :
در مورد ما (یعنی در ارتباط با روسیه) موضوع چیز دیگریست. تمام امکانات ما برای نظارت بر شرایط کنونی منطقه درکارند و اگر ضرورت ایجاب کند ما از دور از مرز خود دفاع خواهیم کرد . «کریس میلر» پرفسور در امور نظامی، در مقاله ای برای پورتال تحقیقی War on the Rocks » هشدار داد که روسیه یک قدرت نظامی آسیائی نیز هست. مسکو می کوشد علاوه بر مناسباتش با چین، که پیوسته دامنه نفوذش گسترش می یابد، اتحاد تازه ای با ژاپن برقرار کند. در گذشته واشنگتن می خواست با توجه به بحران اوکرائین روسیه را در آسیا منزوی سازد. امریکا در زمان اوباما جلوی نزدیکی های مسکو و توکیو را گرفت

https://deutsch.rt.com/russland/49462-russland-verlegt-luftabwehrsysteme-an-grenze-nordkorea/