نظر یک مقام روسیه و یک سناتور امریکائی

قدرت نمائی نظامی امریکا
تغییر در سیاست های روسیه نخواهد داد

حدس و گمان ها پیرامون انگیزه ترامپ برای دستور پرتاب عظیم ترین بمب غیر اتمی امریکا در افغانستان سرانجام با اظهار نظر یک مقام روسیه به یقین تبدیل شد. این مقام روسیه که سایت بی بی سی نام و موقعیت او و همچنین منبع اولیه منتشر کننده خبر را اعلام نکرد گفته است:

هدف امریکا از پرتاب بمب 10 تنی در افغانستان پیام به روسیه بود. نوعی قدرتنمایی در مقابل روسیه بوده تا روسیه را ناچار به تغییر سیاست هایش در منطقه کند.

این حمله در ردیف حمله موشکی به سوریه قرار داشت. در واقع در هر دو مورد منظور آمریکا نمایش قدرت نظامی بود و مخاطب این نمایش هم روسیه

سایت بی بی سی در ادامه این خبر از قول یک سناتور امریکائی که باز اسم او را اعلام نکرده و منبع خبر را هم ذکر نکرده نوشت:

یک سناتور امریکائی هشدار داد که قدرت نمائی نظامی در برابر روسیه نخواهد توانست تغییری در سیاست های آن کشور ایجاد کند. استفاده از این شیوه قدرت نمائی در مورد کشورهایی مانند کره شمالی (از جمله ایران و یا شرق اوکرائین) می‌تواند به عواقب غیرقابل پیش بینی بینجامد .نت پیک

+++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

قدرت نمائی نظامی روسیه در برابر امریکا

پرتاب آزمایشی موشکی

با سرعتی هشت برابر صوت

بدنبال دو قدرت نمائی برای نشان دادن قدرت و پیشرفت نظامی اخیر امریکا (شلیک موشک به سوریه و پرتاب بزرگترین بمب غیر اتمی در افغانستان)، روسیه نیز موشک “سیرکون” خود را آزمایش کرد. سرعت حرکت این موشک هشت برابر سرعت صوت است و خبرگزاری ایتارتاس از قول یک مقام نظامی روسیه نوشت:

جزئیات پرتاب این موشک و پایگاهی که از آن شلیک شد قابل بیان نیست. سیرکون نسل جدید موشک های بالدار دریایی روسیه است که با سوخت جامد و رادار گریز عمل می کند و می تواند اهدافی را در فاصله 800 کیلومتر نابود کند. قرار است برخی زیردریایی های اتمی و ناوهای پیشرفته روسیه به این موشک مجهز شود. از جمله زیردریایی اتمی خاکسی و رزمناو اتمی پتر کبیر.

Advertisements