کرزی یکی از سیه ترین چهره های مزدور درتاریخ کشور، در اثر خدمات شایان به اهریمنان لقب  زعیم ملی!( زعیم خشتک کشالان و غارتگران افغانستان) را از آن خود ساخت. این مزدور و اجیر که لایسنس داو و دشنام و محکوم کردن خارجی ها را از خود اوشان در اختیار دارد، میدان هوایی بین المللی کابل را نیز به نام گندآلود خود که برای هر هموطن شرم پنداشته می شود، رقم زد.
کرزی هزاران تروریست و انتحاری را  حتا با تحفه و عطیه از زندان ها رها نموده به سنگر های داغ  نبرد شأن دوباره فرستاد.
اکنون این قره قلی پوش و خاین ملی  که قره قلی را هم بدنام ساخته، بخاطر تقبیح آزمایش بزرگترین بم آمریکایی در شاحه مسکونی، به غرب و فشار پرداخته است. این همه مداری بازی هایش به خاطر فریب اذهان عامه و احراز مجدد کرسی ریاست‌جمهوری در انتخابات آینده محسوب می شود. او از جنایات نابخشودنی خود طفره رفته ، خود را به کوچه حسن چپ  زده مثل هر وقت دگر به کرشمه های هدفمند استخباراتی می پردازد.ن.
به گزارش تلویزیون یک…

کرزی: حمله‌ی اچین نقض حاکمیت ملی و محیط زیست افغانستان است

حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان حمله‌ی “بزرگترین بمب غیرهسته‌ای” امریکا بر ولسوالی اچین ننگرهار را به شدت محکوم کرد.

نظامیان امریکایی شام دیروز (پنجشنبه، ۲۴ حمل) برای “نابودی مخفیگاه بزرگ گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)” در ولسوالی اچین ننگرهار، بزرگترین بمب غیرهسته‌اش را پرتاب کرد.

آقای کرزی این حمله را “نقض آشکار حاکمیت ملی، سرزمین و محیط زیست کشور” خوانده است.

او در صفحه‌ی رسمی فیسبوکش نوشته است: “این حمله برضد هراس‌افگنی نه؛ بلکه بهانه‌ای برای استفاده از خاک افغانستان به حیث آزمایشگاه تسلیحات جدید کشتار جمعی امریکا صورت گرفته است.”

یک منبع امنیتی به تلویزیون ۱ گفته است که در این رویداد “دستکم ۴۵ جنگجوی گروه داعش” کشته‌ شده‌اند و بررسی‌ها هنوز هم جریان دارد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: “در جریان یک ماه گذشته باشندگان که در نزدیکی محل رویداد زندگی می‌کردند، از ساحه بیرون شد‌ه‌اند و در این حادثه به هیچ غیرنظامی آسیب نرسیده است.”

مقام‌های امریکایی دلیل استفاده از این بمب را سرکوب گروه داعش که مرکز آن در ننگرهار و کنر خوانده شده است، عنوان کرده‌اند. آگاهان این رویداد را هشداری برای سوریه و کرویای شمالی نیز می‌دانند.

پرتاب اين بمب درست چندين ساعت پيش از برگزاری نشست مسكو در مورد افغانستان كه امريكا در آن اشتراک نمی‌كند، صورت گرفت. ساحه‌ی تاثير پرتاب اين بمب تا يک مايل تخمين زده شده است كه درصورت موجوديت ساختمان‌های بلند تمام شيشه‌های آن تخریب می‌شود. موج صوتی اين بمب تا بيست مايل می ‌تواند شنيده شود.

اين بمب بنام (مادر همه بمب ها) ياد می‌شود كه در سال ٢٠٠٣ برای نخستين بار ساخته و آزمايش شد. اين رويداد اولين كاربرد اين بمب است.

 

Advertisements