کرزی، رییس جمهور رژیم طالبانی در افغانستان

ده ها اسناد در آرشیف اخبار و رسانه وجود دارد که همین کرزی آلوده به دروغ و فساد در وقت مسوولیت خود و بعد از آن وجود داعش در افغانستان را دروغ می خواند و در پهلوی آن تروریزم طالبانی را آگاهانه تقویت می کرد به صد دلایل از جمله

ــ طالبان را برادر خواند.

ــ 4 هزار بازداشتی های طالبان را که از میدان نبرد گرفتار شده بودند، خلاف قانون اساسی قبل از اتمام تحقیق و محاکمه رها کرد و چون افراد جنگجوی دشمن بودند دوباره به جبهات جنگ به حیث قوماندانان، مسوولین بالا رتبه و افراد جنگی پیوستند و صفوف جنگی ٓطالبان تقویت و بیشتر از پیش مستحکم شد.

ــ فعالیت آموزشی طالبان را در داخل افغانستان تسهیلات بخشید. به عنوان مثال ولایت لوگر که قوماندان ولایت آن را فاش کرد و شهادت داد که کرزی با استفاده از اختیار قوماندانیت اعلی، اجازه عملیات نیروهای دولتی را بالای آنها نمی داد. همچنان در پکتیکا و جاهای دیگر.

ــ دشمن در شب ها نیروهای خود در داخل قریه ها و شهرک ها را جابجا می کرد اما کرزی عملیات شبانه نیروهای دولتی را اجازه نمی داد. مردم محل از ترس با دشمن همکار می شدند.

ــ چنانچه بعضی از قوماندان های جبهه دولتی مایوس شده حتی استعفا می دادند.

ــ تعدادی از سلاح های دولتی به سفارش مخفیانه کرزی به طالبان توزیع می شد. چنانکه چرخبال های دولتی در غزنی و ولایات دیگر در مناطق تحت تسلط طالبان دیده شده که نشست کرده و مهمات را به طالبان داده است. این اخبار هم فاش شد و هم مستند و هم شایع.

نتایجی چند از تحقیقات دادستانی درباره مامورین عالی رتبه وزارت داخله دال مطلب است. مقدار زیادی سلاح گم است. حیرت آور است که چطور سلاح ها غیب شده است.

حالا که کرزی طور دیگری صحبت می کند، سعی دارد پای روس ها را به افغانستان بکشاند و خود را در یک رژیم طالبانی دوباره رییس جمهور سازد.

تبانی او با روس ها و سفرهای او به مسکو و ملاقات های او با روس ها بیانگر مطلب است.

نایب خیل متقاعد نظامی

Advertisements