جنگ قریب‌الوقوع روسیه و امریکا و ایران و ترکیه

نوام چامسکی استراتیژیست متمایل به چپ امریکایی در یک مصاحبه گفت: که کاخ سفید را تندرو ترین افراد متمایل به اسرائیل اشغال کرده اند و باید در انتظار حوادثی بود.

این احتمال که هدف از موضع گیری های اخیر ترامپ، تاثیر گذاری روی انتخابات ریاست جمهوری در ایران، تلاش برای سقوط روحانی و تقویت طرفداران روی کار آمدن دولتی علنی و یا نیمه علنی نظامی (شبیه دوران احمدی نژاد)  باشد؛ کم نیست.
کارزای وسیعی که علیه شرکت در انتخابات روی همه شبکه های فضای مجازی آغاز شده و درحال گسترش است نیز نشان میدهد که دست هائی بالاتر و البته مخفی در پشت طرح تحریم انتخابات، خانه نشین کردن مردم و کمک به جناحی است که تنها با رای اقلیت می تواند در ایران به ریاست جمهوری دست یابد.
آنها میدانند که مخالفان دولت روحانی رای منسجم و سازمان یافته دارند و به همین دلیل هرچه که بتوانند مردم را مایوس از شرکت در انتخابات کنند عملا به مخالفان دولت و طرفداران روی کار آمدن دولت نیمه علنی نظامی کمک کرده اند.
این درحالی است که ترامپ در پایان دیدار خود با پادشاه اردن که به امریکا سفر کرده با جملاتی کم سابقه ایران و سوریه را تهدید کرد.
در همین حال حمایت های انقره به ویژه شخص اردوغان از عملیات نظامی امریکا در خان شیخون سوریه و  و سخنان تند مقامات بلند رتبه این کشور علیه  جراین نظامی حشد الشعبی در عراق و متهم ساختن ایران را به  ملی گرایی فارسی به جای تفرقه مذهبی رابوط تهران و آنکارا به شدت سرد ساخته است.
پیک نت / ان تی وی
Advertisements