بازی خطرناک ترامپ
می تواند به جنگ جهانی ختم شود

ونگه ولت- ترجمه رضا نافعی

حمله امریکا به یک فرودگاه نظامی در سوریه خطر تنش های جهانی را جهش وار افزایش داه است. احتمال درگیری با نیروهای روسیه بیشتر شده و این به معنای افزایش خطر یک جنگ جهانی است. این بار دو قدرت بزرگ با هم رو در رو نشده اند، زیرا قبلا خبر حمله به مسکو داده شده بود و روسیه امکانات دفاعی خود را بکار نگرفت. واکنش مسکو به حمله چنین بود که قرارداد دوجانبه خود با واشنگتن را که برای اجتناب از پیش آمدن وقایع خطرناک، بویژه میان نیروی هوائی دو کشور منعقد شده بود را لغو کرد. این اقدام با توجه به ماجراجوئی امپریالیسم ، واکنشی مدبرانه بوده است.
وضعیت کنونی حاصل سیاست امپریالیستی است که امریکا و همپیمانهایش پس از فروپاشی اتحاد شوروی در پیش گرفتند. پرزیدنت ترامپ نیز از چند هفته پیش همان سیاست رئیس جمهور قبلی را ادامه می دهد، با این تفاوت که » فاکت های بدیل» یعنی ادعاهای تهاجمی بی اساس را نیز بعنوان دلیل آغاز جنگ بر روش تهاجمی خود افزوده است. اما رد پای خونینی که او پس از آغاز کار خود در 20 ژانویه برجای نهاده جای شگفت زدگی باقی نمی گذارد و کاملا واضح است: ترامپ 8 روز پس از ورود به کاخ سفید در روزهای 28 و 29 ژانویه اعلام کرد که نیروهای ویژه امریکا در یمن دست به حمله زده اند، 30 نفر غیر نظامی در این حمله کشته شدند، البته یک » جی آی» امریکائی هم از پای در آمد. روز 17 مارس : امریکا موصل را بمباران کرد و فقط در یک حمله 200 تن از مردم کشته شدند. تعداد کشته شدگان چنان زیاد است که حتی رسانه های اصلی غربی هم نتوانستند سکوت کنند. اما از این که بگذریم کلامی در باره این که در آن شهر واقع در شمال عراق چه رخ داد ننوشتند. البته گزارشگران «جاسازی شده» در محل فراوانند ولی کارشان خبرنگاری نیست. روز 18 مارس مسجدی در شمال سوریه بمبارن شد و 40 نفر کشته شدند. روز 20 مارس بمب های نیروهای ائتلاف تحت هدایت امریکا ، که از سال 2014 گویا علیه داعش در سوریه می جنگند 33 نفر را که به مدرسه ای پناه برده بودند، ازپای درآوردند. حتی » آندره آ بوم » دبیر هفته نامه لیبرال آلمانی die Zeit سخن از «تاکتیک جدید سبعیت» می گوید که با بمیدان آمدن ترامپ بکار گرفته می شود.
ترامپ می تواند به همپیمانهای خود از عربستان سعودی گرفته تا اسرائیل، لندن، پاریس و برلین اعتماد داشته باشد، نشان آن هم واکنش های آنها به فرمان حمله او به سوریه است: صدراعظم مرکل، پرزیدنت اولاند، می نخست وزیر انگلیس، گابریل وزیر خارجه آلمان، اعلیحضرت جلاد ریاض و نتانیاهو استعمار گر و دستیار جهادگرایان، نمیتوانند رضایت یواشکی خود را از این که سر اسد و پوتین تلافی در آورده اند، پنهان کنند. دولت های دمشق و مسکو تا کنون سخت ترین شکست نظامی را به این باند قصابان – زن و مرد – که خودشان را پلیس جهان می دانند وارد آورده اند. آدم هائی از این قماش ، چنین شکستی را فراموش نمی کنند. آخرین راه حل آنها از همه نظر بازی با جنگ جهانی است.

http://www.jungewelt.de/artikel/308696.schlächter-am-werk.html

++++++++++++++++++++++++++++++++

پس از سوریه

قرار است نوبت به ایران برسد؟

هدف از 48 ساعت بمباران خبری افکار عمومی با اخبار و تصاویر بمباران شیمیائی شهر “ادلب” توسط ارتش سوریه، شلیک 60 موشک به سمت پایگاه هوائی ارتش سوریه در نزدیک شهر حمص بود. ، نه ارتش سوریه سلاح شیمیائی در اختیار دارد و نه ضرورتی به استفاده از آن در دورانی است که در برتری کامل نظامی علیه داعش و دیگر نیروهای مسلح همسو با آن قرار دارد. ضمن آن که هیچ مدرکی دال بر استفاده سوریه از سلاح شیمیائی در گذشته نیز وجود ندارد. این نکته ایست که مجامع بین المللی تائید کرده اند و تحت نظارت همین مجامع که امریکا نیز خود در آن نماینده داشت، تمام سلاح های شیمیائی سوریه 3 سال پیش از بین برده شد. اکنون این زمزمه شروع شده که یک هواپیمای نظامی ارتش اسرائیل که به رنگ هواپیماهای سوریه در آمده بوده این بمباران را مطابق یک سناریوی از پیش طراحی شده انجام داده است.

حمله موشکی امریکا سناریوئی بود که بصورت کپی برداری شده از حمله هوائی اسرائیل به هواپیماهای مصر در آغاز جنگ 1967 انجام شد. بلافاصله پس از این موشک پرانی، داعش و دیگر نیروهای مسلح و تروریست همسو با آن تهاجم برای در دست گرفتن جاده ارتباطی پایگاه هوائی را آغاز کردند و این نیز خود دلیل دیگری است بر اطلاع و آماده بودن آنها پس از حمله موشکی! ارتش سوریه در آستانه فتح کامل شهر ادلب و حمص بود که با حمله موشکی امریکا روبرو شد. امریکای ترامپ جهان را نا امن و امریکا را امن می خواهد. هدف بازگرداندن و جلب سرمایه ها به امریکاست و به همین دلیل بار دیگر تکرار می کنیم که خطر بزرگترین ماجراجوئی در خلیج فارس و علیه ایران وجود دارد. آنها که مطابق تحلیل های گذشته هنوز فکر می کنند برگ برنده بستن تنگه هرمز را در اختیار دارند در خواب خرگوشی اند. امریکا خودش می خواهد این تنگه بسته شود و البته پس از بهانه ای که از ایران می گیرد. هدف نیز معلوم است: قطع نفت به سوی اروپا و چین. از جمله نخستین اقدامات ترامپ امضای قرار داد انتقال لوله نفت از شمال کانادا به امریکا بود تا امریکا بی نیاز از نفت خاورمیانه شود. ما نمی گوئیم همه این سناریو مو به مو اجرا خواهد شد اما شواهد را که در کنار هم قرار می گذاریم همین نتیجه بدست می آید که در بالا طرح کردیم و یکبار دیگر تاکید می کنیم که ایران در حساس ترین شرایط تاریخ معاصر خود قرار گرفته است و اگر هوشمند و هوشیاری تسلیم ماجراجوئی و بی خردی شود بزرگترین فاجعه روی خواهد داد. فاجعه ای به مراتب هولناک تر از شلیک 60 موشک به سوریه