چین استفاده از روبند در منطقه مسلمان نشین این کشور را ممنوع کرد

مقامات چین استفاده از روبند و برقع در منطقه خودمختار مسلمان نشین سین کیانک (اویغور) را ممنوع کردند. خاطرنشان می شود که چنین کاری برای مبارزه با افراط گرایی در این منطقه ناآرام انجام می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ایندپندنت، مقررات جدید روز شنبه اعتبار پیدا می کند. کارکنان فرودگاه ها و ایستگاه های راه اهن موظف هستند زنان را از داشتن روبند برحذر دارند. علاوه بر این داشتن ریش های غیر عادی برای چین ممنوع شده است. مقدم بر همه اویغورها مشمول این ممنوعیت ها خواهند شد. چنین ممنوعیت هایی پیشتر نیز در برخی از نقاط منطقه وجود داشته و به ویژه در وسایل نقلیه عمومی اجرا می شود. از جمله اجازه ورود زنان دارای روبند به اتوبوس یا قطار داده نمی شود.
ایندپندنت بخشی از سند مربوطه را نقل می کند که در آن گفته می شود:” والدین باید با رفتار خود روحیه احترام به علوم و فرهنگ را در فرزندانشان پرورش داده و حفط وحدت ملی و امتناع از افراط گرایی و مخالفت با آنرا به آنها بیاموزند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مرتبط:
حاکم های دجالی – آخوندی ایران دختران را دمجازات کرده اند.

محرومیت یک ساله دختران بیلیارد باز ایرانی به دلیل “عدم رعایت شئونات اسلامی”

بانوان اعزامی از ایران به مسابقات آزاد بیلیارد چین به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی یک سال محروم شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، کمیته انضباطی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس ایران اعلام کرد بانوان اعزامی به مسابقات آزاد چین به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی به مدت یک سال از حضور در تمامی مسابقات داخلی و خارجی محروم می‌شوند.
این کمیته همچنین اعلام کرد اسامی متخلفان متعاقبا و به صورت کتبی به هیات‌های استانی مورد نظر اعلام خواهد شد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

خطر افراطگرایی در فرانسه:

برگزارى نماز جماعت در خيابان هاى پاريس

به گزارش اسپوتنيك به نقل از آسوشييتدپرس، روز جمعه صدها نفر از مسلمانان فرانسه در اعتراض به بستن يك نمازخانه، در يكى از شهرك هاى پاريس نماز جماعت برگزار كردند.

مسلمانان در خيابان هاى كمون “كليشى لا گارن” با پهن كردن جا نمازهاى خود مشغول به نماز خواندن شدند اما حضور پليس و نيروهاى امنيتى نيز در اين منطقه و در اطراف نمازگزاران مشاهده مى شد. معترضين اقدام خود را به دليل كمبود أماكن مذهبى و مساجد مى داند.
به گزارش خبرگزارى، شهردارى اين منطقه قصد دارد كه سالنى كه براى برگزارى مراسم هاى مسلمانان در نظر گرفته شده بود را به كتابخانه براى ساكنين منطقه تبديل كند.

Advertisements