پیش از کنفرانس صلح افغانستان در مسکو صورت گرفت

بازدید نمایندگان ارتش روسیه از نتایج عملیات‌های ضد تروریسم در پاکستان

 
در حالی که قرار است کنفرانس صلح افغانستان در مسکو برگزار شود، هیئتی از فرماندهان ارتش روسیه با حضور در منطقه مهم «وزیرستان شمالی» در شمال شرق پاکستان، از روند و نتایج عملیات‌های ضد تروریستی ارتش این کشور دیدن کردند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «اکسپرس نیوز»، سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد که ژنرال «سرگئی اسراکوف» معاون ستاد عمومی ارتش روسیه در راس هیئتی از فرماندهان عالی رتبه روس به دعوت ارتش پاکستان از مناطق وزیرستان شمالی دیدن کرده است.

نمایندگان روسیه در این سفر با روند اجرا و پیشبرد عملیات‌های ضد تروریستی در پاکستان آشنا شدند.

علاوه بر این گزارش کاملی از عملیات‌های عمرانی و بازسازی که در این مناطق در حال اجراست نیز به نمایندگان روسیه داده شده است.

سخنگوی ارتش پاکستان تصریح کرد: ما در این سفر به نمایندگان روسیه نشان دادیم که چگونه تروریست‌ها از هر نژاد و رنگی که بوده‌اند پاکسازی شده‌اند.

ژنرال «اسراکوف» نیز تلاشهای پاکستان برای ایجاد امنیت و ثبات در منطقه را ستود و آن را نتیجه خدمت رسانی‌های ارتش این کشور دانست.

پاکستان در تلاش است برای ناکام گذاشتن نقشه مبنی بر تنها ماندن پاکستان در منطقه ارتباط خود با کشورهای همسایه را مستحکم کند.

در این زمینه و پس از اجرایی شدن کریدور اقتصادی چین و پاکستان ، تلاشهایی از سوی اسلام آباد برای وارد کردن مسکو به این پروژه صورت گرفت.

ارتش دو کشور سال گذشته مانورهای مشترکی نیز برگزار کرده بودند.

قرار است طی روزهای آتی کنفرانس صلح افغانستان در مسکو و با حضور نمایندگان چند کشور از جمله ایران و پاکستان برگزار شود.

Advertisements