سازمان سیا با کمک «روتر»ها در پاکستان جاسوسی می‌کند

به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، ویکی لیکس در افشاگری تازه خود اعلام کرد که آمریکا برای جاسوسی در پاکستان از اینترنت،حک کردن سیستم مخابرات و حتی تلویزیون‌ استفاده می‌کند.

به گزارش دیلی پاکستان سازمان سیا از طریق روتر تمام کاربران اینترنت در پاکستان را زیر نظر دارد و از آنها جاسوسی می‌کند.

این روترها توانایی جاسوسی از کاربران اینترنت در پاکستان را دارند.

بیشتر کابران اینترنت در پاکستان که تصور دارند محفوظ هستند از روتر برای وصل شدن به اینترنت استفاده می‌کنند.

آمریکا برای کسب اطلاعات و جاسوسی از ارتش و مقامات سیاسی پاکستان برخی از کدهای محرمانه و مهم شرکت مخابرات پاکستان را هک کرده است.

سازمان سیا با هک کردم سیستم مخابرات پاکستان شبکه عمومی جاسوسی خود را بین مردم گسترش داده است و از طریق تلفن ثابت از عموم مردم این کشور جاسوسی می‌کند.

تلویزیونهای کابلی نیز توسط یک کد مخرب سرویس امنیتی آمریکا برای جاسوسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسناد ارائه شده، استفاده از یک کد مخرب برای کنترل و نظارت بر کامپیوتر فرد دیگری در شرکت مخابرات و اینترنت و تلویزیون‌های کابلی پاکستان را نشان می‌دهد.

روز سه‌شنبه آمریکا نشست ویژه سفرای واشنگتن را در اسلام‌آباد پایتخت پاکستان برگزار کرد.

کارشناسان بر این باورند که هدف از برگزاری این نشست بررسی شیوه‌های گسترش جاسوسی آمریکا در پاکستان است.

آمریکا نگران است که پاکستان به روسیه و چین تمایل پیدا کرد که در این صورت در افغانستان و منطقه دردسر ساز خواهد شد بنابراین باید از طریق گسترش شبکه جاسوسی این کشور را مهار کرد.

سفارت آمریکا در پاکستان بزرگترین سفارت این کشور درمنطقه است که در 8 طبقه ساخته شده و ظرفیت استقرار 10 هزار نیروی نظامی با تجهیزات کامل را دارد.

کارمندان سفارت آمریکا در واقع جاسوسان این کشور هستند که بارها در عملیات‌های ارتش پاکستان دستگیر و به بهانه دیپلمات بودند یا دادن امتیاز آزاد شده‌اند.

به گفته کارشناسان پاکستانی در نشست سفرای اسلام‌آباد نیز سفیرهای آمریکا که جاسوسان این کشور هستند در پاکستان جمع شدند تا فکری برای مهار این کشور کنند.

مطلب مرتبط:

سیا می‌تواند در گوشی‌های اپل و سامسونگ نفوذ کند

بنیانگذار ویکیلیکس در نشست خبری گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌تواند در گوشی‌های هوشمند اپل و سامسونگ نفوذ کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر گزارش داد: جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس در نشست خبری گفت: سازمان اطلاعات آمریکا می تواند در گوشی های هوشمند اپل و سامسونگ نفوذ کند. اداره ای در سازمان اطلاعات آمریکا وجود دارد که بر نفوذ سایبری و نفوذ در دستگاه نظارت می کند. سازمان اطلاعات آمریکا در حمله به منابع اطلاعاتی پیش از رمزگذاری آنها تبحر دارد.

آسانژ افزود: رمزگذاری گوشی های تلفن همراه به هر شیوه ای که باشد نفوذ در آنها امکان پذیر است.

وی گفت: اطلاعاتی که اخیرا درباره عملیات شنود و حملات سایبری سازمان اطلاعات آمریکا فاش شد مربوط به سال های 2013 تا 2016 است.

آسانژ افزود: بدافزارها و برنامه های پیچیده ای که برای حملات سایبری به ایران و روسیه تهیه شده بود، کار سازمان اطلاعات مرکزی آمریکاست.

Advertisements