titre

سخنراني ترامپ در کنگره امریکا که روز پنجشنبه ایراد شد، اگر هم توسط رسانه های معروف تصویری و مکتوب اروپا و امریکا پوششی داده شد، بسیار کوتاه و سانسور شده و با تمرکز روی نکات فرعی و بی اهمیت این سخنرانی بود. این درحالی است که او در این سخنرانی نشان داد که آن بازی های مضحک پیش از انتخاباتی تمام شده و نوبت حرف های اصلی رسیده است. تسلط او به سخن گفتن، بدون داشتن حتی یاددداشتی کوتاه از فهرست مطالب و همچنین نمایشی که با کمک همسر و دخترش برپا کرد نشان داد که او صحنه گردان قابلی است. از نکات مهم دیگر این سخنرانی زیرکی او برای نام نبردن از هیچ کشور اروپائی و همچنین از روسیه، اما دادن آدرس تقابل اقتصادی با اروپا و مذاکره برای بهبود مناسبات با روسیه بود. ترامپ دراین سخنرانی وعده هائی درباره آینده امریکا و ساختن دوباره آن داد، که این یک تعارف است، اما آنچه تعارف بردار نیست، آن سیمائی است که از امریکای امروز در کنگره امریکا نشان داد. در واقع حرف اساسی همین مسئله آخر است که برای نخستین بار یک رئیس جمهور امریکا رسما در کنگره این کشور مطرح کرده است. شبکه های تلویزیونی فریبکار امریکا مانند سی . ان . ان بجای پوشش خبری دادن به این بخش های مهم سخنرانی ترامپ و تشکیل میزگردهای مرسوم دراین شبکه تلویزیونی، مردم را بلافاصله سرگرم یک موضوع فرعی و در حد شایعه مربوط به تماس فلان برگمار شده ترامپ با سفیر روسیه شدند و اکنون سه روز است که همین بمباران افکار عمومی در امریکا ادامه دارد. شما هرگز عکس و فیلمی از تظاهرات مردم امریکا در ایالت های مرکزی این کشور به سود ترامپ و تائید سخنان او نه می بينید و نه می شنوید و نه می خوانید. سانسور مطلق حاکم است. ترامپ خطاب به کنگره امریکا گفت که «طبقه متوسط امریکا از بین رفته است. صنایع امریکا در حال مرگ است، 94 میلیون بیکار و دریافت کننده مواد غذائی در امریکا وجود دارد. 43 میلیون امریکايي زیر خط فقرند. از هر پنج امریکائی که باید شاغل باشد یکنفر بیکار است. امریکا در بدترین دوره اقتصادی خود در 65 سال گذشته است. از زمان پیوستن چین به پیمان تجارت آزاد 60 هزار کارخانه در امریکا از دست رفته است.» اینها و اشارات صریح دیگری که ترامپ در سخنرانی سالانه کنگره امریکا ایراد کرد و مطرح ساخت زیر بمباران اخبار ساختگی و جعلی و باصطلاح میزگردها درباره تماس فلان عضو کابینه ترامپ با سفیر روسیه پنهان شد و آنچه که ما پیوسته بر آن پای فشرده ایم همین است. این که سد سانسور رسانه های پرقدرت امریکا و اروپا را باید شکست و فهمید و دانست امریکا و اروپا به کجا می روند و عمق مسائل چیست؟ در ادامه همین تلاش، سخنرانی ترامپ را که به همت صدای امریکا بصورت زنده ترجمه و پخش شده و همچنین خلاصه از نکات مهم سخنرانی او را در همین شماره پیک نت می خوانید

+++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

رسانه های فریبکار مردم را محاصره سانسوری کرده اند

نکات مهم سخنرانی

ترامپ در کنگره امریکا

این خلاصه و نت برداری از سخنرانی ترامپ در اجلاس سالانه کنگره امریکا به همت یکی از همکاران پیک نت در امریکا تهیه و ارسال شده است:

سخنرانی پرزیدنت امریکا در كنگره امسال، امسال با تفاوتهای فاحشی نسبت به اسلاف خود برگزار شد.او در سخنرانی خود بطور گسترده روی مشكلات داخلی امریكا متمركز شد و بطور واقع بینانه ای نه تنها از دشمن تراشی های مرسوم كاخ سفید دور گزید بلكه صراحتا گفت که برخی دشمنان سابق ایالات متحده دوستان كنونی آن هستند و افزود امریكا راغب است  دوستان تازه ای پیدا كند تا حركتهای تازه ای را بنیانگذارد. او گفت: ما صلح میخواهیم ما جنگ را دیده ایم كه چگونه شعله هایش جهان را بسمت نابودی برده است.

او مشكلات داخلی امریكا را بطور صریح برشمرد و خواستار همكاری كنگره برای حل این مشكلات شد. او گفت: باید صادقانه به شرایط نگاه كنیم. طبقه متوسط ما از هم پاشیده است، مشاغل ما به كشورهای خارجی فرستاده شده است، بچه هایمان در شیكاگو و دیترویت نادیده گرفته شده اند، در حالیكه اعتبار مالی پروژه های جهانی را تامین كردیم. صنایع ما در حال مرگ هستند، طبقات پایین شهر نادیده گرفته شده اند، 49 میلیون نفر بیكارند و كمكهای غذائی دریافت میكنند، ٤٣ میلیون نفر زیر خط فقر زندگی میكنند، از هر پنج نفر یك نفر بیكار است، در بدترین دوره اقتصادی در ٦٥ سال اخیر هستیم، یك چهارم مشاغل كارخانه ای را از دست داده ایم و از زمان پیمان تجارت آزاد كه چین به آن پیوست٦٠ هزار كارخانه را از دست داده ایم. دولت قبل بیش از همه دولتها دیگر بر بدهی دولت افزود و ما با كسری بازرگانی شدیدی روبرو هستیم.

ترامپ در ادامه به مشكلات بنیادی امریكا اشاره كرد و گفت: زیرساخت های ما در حال از هم پاشیدن است که باید با راه ها، پل ها و تونل ها و خطوط راه آهن جدید جایگزین شود. من از وزارت دادگستری و امنیت داخلی و مدیر سازمان های اطلاعاتی خواسته ام برای یك استراتژی جدید در برخورد با دار و دسته های جنایتکار كه در سراسر كشور پراكنده اند هماهنگ باشند. در سیاست خارجی یك سلسله فجایع به ما به ارث رسیده است كه برای حل آنها اختلافات حزبی باید كنار گذاشته شود. نظام كهنه فعلی باعث پایین رفتن هر چه بیشتر كارگران و فشار مضاعف به مالیات دهندگان میشود. من می خواهم میلیونها شغل اعاده شود و اصلاح نظام مالیاتی با هدف امنیت كارگران اجرا شود.

ترامپ كه بخش اعظم سخنرانی خود را به مسائل خارجی اختصاص داده بود بطور كوتاه به خاورمیانه اشاره كرد و بطور غیرمستقیم از ایران نام برد. او گفت: ایالات متحده بیش از ٦ تریلیون در خاورمیانه خرج كرده است. با این پول میشد دوبار یا شاید سه بار امریکا را بازسازی كرد. ما تدابیر محكمی برای حفظ كشور از تروریسم رادیكال اسلامی وضع میكنیم. به وزارت دفاع دستور داده ام تا برای از بین بردن داعش، شبكه ای از انسان های وحشی بی قانون كه مشغول كشتار مسلمان و مسیحیان و مردان و زنان است تهیه كند. با متحدانمان در جهان اسلام كار خواهیم كرد تا این دشمن را حذف كنیم. من تحریم های تازه ای علیه نهادها و افرادی كه همراه با برنامه موشكی بالستیك ایران بوده اند وضع كرده ام و بر اتحاد ناگسستنی با اسراییل تاكید دارم. او همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به رخداد سپتامبر٢٠١١ گفت : بنا به آمار دادگستری اكثر افرادی كه در آن اتفاق مجرم بودند از خارج آمده بودند. ما در بوستون و پنتاگون مورد حمله اینها قرار گرفتیم و این همدردی نیست كه بدون سنجش و دقت اجازه ورود هر فردی را به كشور بدهیم.

او در بخش های دیگر سخنرانی خود به نكاتی اشاره كرد كه در وعده های انتخاباتی او نیز بچشم میخورد. در مورد بیمه های درمانی به  شدت برنامه اوباماكر را تقبیح كرد و آنرا ناكارامد نامید و خواستار همكاری كنگره برای جایگزین كردن آن با برنامه درمانی جدید شد. دیدگاه او از بین بردن بیمه های اجباری دولتی و اجازه دادن به رشد بیمه های خصوصی است.

بوروكراسی و قوانین پیچیده یكی دیگر از رئوس سخنرانی او بود. او برای مقابله با این معضل گفت: ما باتلاق فساد دولتی را با ممنوعیت پنجساله در اعمال نفوذ مقامات قوه مجریه خشك خواهیم كرد و با قانونی مادام العمر از اعمال نفوذ كشورهای خارجی جلوگیری خواهیم كرد. با تلاشی تاریخی در حال مقررات زدایی هستیم و مقرراتی اجرا خواهد شد كه با تصویب هر قانون جدید دو قانون قدیمی لغو شود.

در بحث مالیاتی گرچه او از شیوه كم شدن مالیات شركتها پشتیبانی کرد ولی تمرکز خاص او روی مقررات مالیاتی دیگر كشورها بود. او در همین زمینه گفت: شركتهای امریكایی در حال حاضر بالاترین مالیات را می پردازند. تیم اقتصادی ما در یك اصلاح تاریخی مالیات شركت ها را بشدت كاهش خواهد داد و در همین حال به طبقه متوسط كمك مالیاتی خواهیم كرد و یك عرصه مساوی برای شركتهای امریكایی و كارگران ایجاد خواهیم كرد تا از فرصت های برابر برخوردار شوند. اقلام صادرات امریكا در بسیاری از كشورها با مالیات سرسام آوری روبرو میشوند در حالیكه ما از اقلام وارداتی مالیاتی نمیگیریم. (تقابل با اروپا)

سخنرانی ترامپ كه با تشویق مكرر و طولانی موافقان سخنان او در كنگره همراه بود حدود یكساعت بطول انجامید. او بر بسیاری از وعده های انتخاباتی پای فشرد و بعضی را تعدیل كرد. او در رابطه با قراردادهای بین المللی گفت: ما ایالات متحده را از پیمان ترانس پاسیفیك خارج كردیم چون مشاغل زیادی در كشور ما را از بین می برد. من معتقد به تجارت آزاد هستم ولی باید منصفانه باشد. من اجاره نخواهم داد شركت های امریكایی و كارگران عالی آنها مورد سواستفاده قرار گیرند. ما قویا از ناتو حمایت میكنیم نهادی كه در جنگ جهانی شالوده ریزی شد ولی متحدان ما باید متعهد به وظائف مالی خود باشند. ما انتظار داریم شركای ما چه در ناتو چه در خاورمیانه یا اقیانوس آرام در عملیات نظامی و استراتژیك سهم خودشان را كه منصفانه هم هست بپردازند. كار من نماینده دنیا بودن نیست من نماینده امریكا هستم.

ترامپ در بحث مهاجرت بسیار ملایم تر سخن گفت، هر چند به كشیدن دیوار در مرز مكزیك اصرار نمود. او گفت نظام مهاجرتی ما باید چون كانادا و استرالیا بر اساس شایسته سالاری تنظیم شود. او بارها در سخنان خود نسبت به گسترش خشونت در امریكا و باندهای جنائی و مواد مخدر هشدار داد و آمار خشونت در سال ٢٠١٥ را بیشترین افزایش طی نیم قرن اخیر دانست و هدف قرار گرفتن ٤٠٠٠ نفر بوسیله گلوله در شیكاگو طی یكسال را غیر قابل قبول خواند. او راه حل آنرا ایجاد شغل بیشتر و ایجاد امنیت داخلی امریكا دانست.

از رئوس دیگر سخنان او از جمله میتوان به تاكید بر اولویت دانستن شهروندان امریكایی، مبارزه با مواد مخدر، صرفه جویی در بنگاههای اقتصادی از جمله در تولید جت  F35، تقدیر از ارتش و كهنه سربازان، خطوط لوله های نفتی “كی استون و داكوتا”، لایحه جدید آموزش برای حق انتخاب بین مدارس دولتی یا خصوصی اشاره كرد. او بارها خواستار همكاری،احزاب جمهوری خواه و دمكرات برای پیش بردن برنامه های خود شد. او بارها به واژه عظمت امریكایی اشاره نمود ولی توجه اصلی برای رسیدن به این هدف را بازسازی بنیادین داخلی دانست. او از مذاکره با روسیه نام نبرد اما اشاره مستقیم به ضرورت گفتگو با دشمنان و مخالفان امریکا که با آنها می توان اهداف مشترکی داشت کرد که جز روسیه نبود

+++++++++++++++++++++++++++++.

film

سخنرانی یکساعته ترامپ در کنگره امریکا را که صدای امریکا مستقیما ترجمه فارسی و پخش کرده را می توانید ببینید و بشنوید

متن کامل و ترجمه شده

سخنرانی ترامپ در کنگره امریکا

Advertisements